Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

    Здравейте , имам морална дилема между двата мотоциклета .
    Мултистрадата е 2016г внос от САЩ на 10к км . Била е катастрофирала , нов кол и разни пластмаси . Ве стром 650 от магазина . Новия Ве стром е с по ниска цена от две годишната мултистрада . Карах Мултистрадата и ми харесва , но пък Строма ще е нов. И още едно колебание Новите Стромове имат вариант спици и вариант лети капли , кое е за предпочитане ? В момента имам Ве Стром 650 , 2007г
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

  • #2
    От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

    "Йебем ти и моторо!!!"
    Цитат на един сърбин от Чикаго

    Не знам що, ама все това ми идва на ум напоследък, като чуя Дукати. Човека кара(л) ново такова от магазина, другите се уговарят за каране, той със сервиза - кога да го остави, вземе и т.н.

    Иначе и аз съм фен на различните и екстравагантни возила.

    И сравняваш различни неща - нов срещу каран и катастрофирал; 650 с/у 1,2...
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #3
      От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

      На тая Мултистрада при удар няма как да се изкриви само единия кол , най-вероятно другия са успели да го поизправят. Но най-вероятно е мръднала и рамата. Лично за мен , на два цилиндъра 1200куб.см. ми идват много , с изключение на боксера. Виждам , че си от София , ако решиш да я взимаш , мога да я погледна колко е пострадала от удара.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Виждам , че си от София , ако решиш да я взимаш , мога да я погледна колко е пострадала от удара.
        Благодаря за предложението , ако реша ще се възползвам .
        Да наистина са различни 1200 срещу 650 . Мултистрадата е от познат , иначе 650 ми е достатъчен.
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • #5
          От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Лично за мен , на два цилиндъра 1200куб.см. ми идват много , с изключение на боксера.
          Логика
          На боксер колкото по-голям, толкова по-добре, да има място за повече пържоли на скарата

          Коментар


          • #6
            От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

            аз на твое място бих взел нов-от магазина. няма по-голям кеф от това да ти мирише на пресно обгорена машина...и онова сладко пукане от тръбите и ауспуха...по-нагоре пишеш, че 650 ти е достатъчно, така че изборът с какви джанти да е си е лична преценка. ако ще ходиш до сузуки-обади се-мога да помагам с гледането. нали мечтите са за това-да ги осъществяваме

            Коментар


            • #7
              От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Логика
              На боксер колкото по-голям, толкова по-добре, да има място за повече пържоли на скарата
              Между "L" , "V" и боксер има голяма разлика , въпреки , че и трите са двуцилиндрови и с еднаква кубатура.. Относно пържолите , единственото което остана да ме дразни в този двигател е , че едната пържола се пече по-напред от другата. Ама не са ме питали как да ги изравнят.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
                ...иначе 650 ми е достатъчен.
                Няма как да ти е достатъчен, като покараш 1200... И аз така си мислех, ама...
                По-скъпа, ами много ясно... Ама пострадала, е, тва вече трябва да се гледа... И иначе няма как да сравняваш вафла с Роше Фереро...
                Преди година-две, бях взел за уикенда една Мултистрада, съвсем шосейния вариант, ами като масло се караше из Алпите... да го режеш с топъл нож...
                Сега тва 650 кубиковото, няма как да го сравняваш с Италианката...
                Имам едно БМВ сега, дето е по средата (като цена само вероятно) и ако искаш, можеш да сравниш/прецениш и други опции евентуално... (и най-вече неударени)
                Последно редактирано от ivied; 06-10-18, 16:11.

                Коментар


                • #9
                  От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                  Това с неударените е сигурно само в магазина.
                  емил златков
                  паджеро 2.5тд
                  ве стром 650

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    Ама не са ме питали как да ги изравнят.
                    Как могат да ги изравнят? И да ползват все пак само един кол.вал.
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                      При отправна точка 17 590 лв - цената на нов Suzuki V-Strom 650 в България.

                      Има толкова много алтернативи вкл. 2016 Multistrada 1200 Enduro (със 19 предно колело и със спици, които не ти трябват) за около 2000 лв отгоре, без следи от катастрофи.

                      И за неударените едва ли е само в магазина, ако беше така, всички или щяхме да си купуваме мотори само от магазина или щяхме да караме криви мотори, качваш се да караш, засилваш го махаш ръцете от кормилото и трябва да "спи", пробваш как завива, как спира, ако всичко е наред значи няма проблеми с геометрията.

                      Има и доста алтернативи, между 2012 - 2016 с цени от 3-4 к надолу от отправната точка до KТМ Super Duke 1290 GT за 2000 лв отгоре, макар че такъв мотор не ти трябва, щом Suzuki V-Strom 650 ти е достатъчен (и в това няма нищо лошо, напротив дори е хубаво).
                      Honda VFR 1200 X
                      Suzuki V-Strom 1000
                      Honda CRF 1000 Africa Twin
                      Triumph Tiger Explorer
                      Aprilia Caponord 1200
                      И това само на нашия ограничен пазар, ако гледаш внимателно, можеш да си осигуриш мотор в много добро състояние, на малко километри.

                      Друго важно нещо е, че с едно Ducati на 2 години, което вероятно ще се стремиш да поддържаш в добро състояние, приключваш тотално с лесен и евтин за поддръжка мотор, Desmo сервиза се прави на 15 или 20 к км или 30, няма значение, ако имаш намерение да караш, ще се случва често, ако нямаш намерение да караш, не ти трябва този мотор, макар че е много красив дори само за гледане.
                      Та този сервиз струва от порядъка над 1000 лв. и не можеш да си го направиш сам, не можеш да не го направиш като при V-Strom, защото това са дезмодромни клапани. Това е отделно от всички останали неща, които ще сменяш през това време като поддръжка
                      С това не те обезърчавам, просто прецени дали имаш истинска необходимост (макар, че по отношение на моторите самият мерак е достатъчна необходимост) и дали можеш да си го позволиш. Имат представителство само в София (и Букурещ), зависи къде живееш общи неща можеш да ги направиш навсякъде, вериги, гуми, спирачки, но ако изникне нещо по-специално ???

                      Като избор между спици и излети колела, според мен спици ти трябват, само ако ще правиш скокове с този мотор, а ти няма да правиш, дори и да можеш, защото с нещо за толкова много пари ние простосмъртните не правим такива лоши неща. Спиците задържат мръсотия, корозират и т.н. непотребни са в случая, поне могат да се сменят (ако ти падне оферта за мотор, който е със спици няма да го връщаш, естествено).

                      Успех с избора, аз като гледам с един Suzuki V-Strom 1000 или Honda VFR 1200 X - 2012 -2013 за 13-14 к лв ще хвърчиш от щастие.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                        Вземи този който ти е на сърцето!!!
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                          Как могат да ги изравнят? И да ползват все пак само един кол.вал.
                          Като преместят едната верига пред цилиндъра , така визуално ще са един срещу друг , както са го направили при Aprilia SXV RXV.



                          А по темата , действително поддръжката на Дукатито е скъпа , и ако не се е спрял точно на тези два мотора , нищо не пречи да погледне Caponord и Dorsoduro.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            Като преместят едната верига пред цилиндъра , така визуално ще са един срещу друг , както са го направили при Aprilia SXV RXV
                            Сравняваш 2-цилиндрови двигатели:

                            Един при който 2-те биели лагеруват на 1 пин ( V2 ) при тях разминаването е само широчината на биелата:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50d96389e36ff340a292c241c111bb42.jpg
Прегледи:1
Размер:21.7 КБ
ID:5799948

                            (с изключение на Харли Дейвидсън, където едната биела влиза в другата и двата цилиндъра са един срещу друг:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:V-twin-operation.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5799949
                            Така са го произвели едно време преди 120 години и така си е останал.)


                            и двигател, при който 2-те биели лагеруват на 2 пина изместени радиално един от друг на 180 градуса, за да могат двете бутала едновременно да се движат към ГМТ и ДМТ и едновременно с това да са едно срещу друго - там освен широчината на биелата имаш и елемента (не знам как се казва), който свързва двата пина:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r12gs_motor.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5799950
                            Боксера е много по-близо до паралелен 2-цилиндров отколкото до V2, от паралелните 2-цилиндрови го различава единствено геометричната му форма и офсета на пиновете на коляновия вал и разликата в баланса на масите, на движещите се части на двигателя.

                            Дори има 2-цилиндров паралелен, който има същите интервали на запалване, т.нар. "vertical twin" - Norton, Triumph и F серията на BMW:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BMW_F800_balance_1.preview.jpg
Прегледи:1
Размер:14.0 КБ
ID:5799952
                            Така, че няма как да са една срещу друга главите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                              Пак повтарям: визуално , буталата няма да са едно срещу друго , не , че е невъзможно. И става въпрос за новия боксер , ясно ми е кое как лагерува , но не смятай само широчината на веригата , прехвърляш целия задвижващ механизъм пред десния цилиндър със всичкото пространство което му е нужно. Направили са напълно нов двигател , можеха да помислят и за симетрията , отдавна мина времето когато боксера вървеше предимно с кош.



                              Оспамихме на човека темата , ма Иван е виновен с пържолите , пък аз за друго предпочитам боксера пред V и L.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X