Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Пак повтарям: визуално , буталата няма да са едно срещу друго , не , че е невъзможно. И става въпрос за новия боксер , ясно ми е кое как лагерува , но не смятай само широчината на веригата , прехвърляш целия задвижващ механизъм пред десния цилиндър
    Да, разбрах те, не сме оспамили, при "въздушния" боксер, това изобщо няма как да стане, ОБАЧЕ няма как да стане и при wasserboxer-a, защото там течното охлаждане е само на изходящите портове и около горивната камера.
    Около цилиндрите, по протежението на движение на буталата няма водна риза, има оребряване и охлаждането продължава да е само въздушно, така че ако преместиш задвижващия механизъм на газоразпределението пред десния цилиндър, приключваш с охлаждането в тази зона, където имаш най-ефективния въздушен поток, за това че ще изгубиш и по показател "компактност" изобщо да не говорим.

    Това може да стане, ако двигателят е изцяло течно охладен, което не ми се вярва да стане, защото няма смисъл.
    Последно редактирано от Ro-di; 07-10-18, 14:33.

    Коментар


    • #17
      От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

      Не съм съгласен , ако беше така , нямаше да има V- образни двигатели с въздушно охлаждане. В случая течността служи за поддържане на оптимална температура за горивния процес. Цилиндри и бутала се охлаждат от маслото. Та маслото което преминава с веригата ще охлажда достатъчно , оребрение също може да има. Абе има ли желание , ще се намери и начин , може и различен от това което мисля. Поне сутиен може да му сложат та да ги подравнят.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

        Какъв е зора да бъдат изравнени цилиндрите на боксера? При V-та веригите са от двете страни от технически съображения, не заради визуална симетрия. Естетиката не е симетрия. Представям си на Дукати да му сложат ремъците от двете страни каква гротеска би било.
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • #19
          От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

          Именно. Ако има желание, има и начин, но май само той има желание. Щото не било с кош...

          И това ако не е осиране на темата, симетрично му кажи...

          Да не говорим, че V образните въздухари винаги страдат с охлаждането на задния цилиндър...

          По тая логика да сложат кардан и ауспуси от двете страни... и кормило отзад
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • #20
            От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

            Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
            И това ако не е осиране на темата, симетрично му кажи...
            По-голямата част от дискусиите в един такъв форум би трябвало да са ТЕХНИЧЕСКИ, това сме направили и ние тук, обсъждаме 2 основни двигателни концепции в тема за избор на мотоциклет, а не ракия и кисели крастввички например, ако не ти харесва, проблемът си е изцяло твой, ако пък още повече не ти харесва има бутон "уведоми за публикация" - използваш го и модерацията на форума ще вземе решение какво да направи.

            Интересувам се през колко градуса е запалването, какъв е офсета между шийките на коляновия вал, откъде минават водните ризи, къде минават маслените магистрали, колко е налягането на маслото и други такива "простотиЙ" и ми е интересно да обсъждам такива неща с хора, които си имат понятие от техника като @motor_men например, а не да си говоря празни приказки.

            И съм много недоволен, когато влезе някой, който няма какво да каже, обаче се дразни, че другите има какво да кажат и развали темата.

            @ili4, прочети какво сме написали с @motor_men и разгледай снимките и виж какво написа ти, представи си как след 5 години влиза някой, защото го интересува боксер или V-twin или избор на мотор от сегмента и си помисли, кое ще бъде полезно и интересно за него - да протече твоя пост или нашите ?
            Това не е заяждане, споделям с аудиторията какви са моите мотиви при създаване на съдържание за форума и какви би трябвало да бъдат мотивите в идеалния случай на всеки един от нас (според мен), като с мнението си желая най-любезно да ангажирам колкото се може повече хора.
            Последно редактирано от Ro-di; 07-10-18, 20:17.

            Коментар


            • #21
              От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

              @zemo

              Здрасти,

              Нямам намерение да те насочвам кой от двата да избереш.

              Ако все пак искаш да разбереш повече за Ducati-то, имам Multistrada 1200 S 2012 пиши на л.с. и ще ти разкажа всичко, каквото би те интересувало за да ти е от полза при избора.

              Поздрави,
              Свилен
              Последно редактирано от sivanov; 07-10-18, 20:49.

              Коментар


              • #22
                От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                виж заглавието на темата и ми кажи как след 5 години някой ще рови вътре да научи за боксера?

                нямам повече въпроси
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • #23
                  От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                  Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                  виж заглавието на темата и ми кажи как след 5 години някой ще рови вътре да научи за боксера?

                  нямам повече въпроси
                  И Google и форумната търсачка индексират цялото съдържание, не само заглавието, тази страница е съвсем нова и дори не е индексирана напълно.
                  Не съм SEO специалист, но нови потребители стигат до форума предимно през Google.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                    Ако Мултистрадата е читава, не бих се замислил за японеца. Най-добре направи по едно кръгче и с двата и открии сам черешката на тортата.
                    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дилема между Мултистрада 1200 ендуро и Ве-стром 650

                      без да искам да цапам темата на колегата, просто намерих едно подробно материалче за мултистрада 950
                      https://advrider.com/three-days-with...ent=27_06_2019

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X