Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са правата ми при трудова злополука?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви са правата ми при трудова злополука?

    Здравейте, на 01 октомври по време на мероприятие, организирано от центъра, в който работя се хлъзнах слизайки по стълбите на автобуса. Въпросът ми е какви са правата ми, имам ли право на обезщетение от работодателя или помощ за лечението и какво трябва да направя? Четох по разни форуми, но не успях да се ориентирам! Подадено е от работодателят ми като трудова злополука, но оттам нататък?!

  • #2
    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

    Такива неща се четат не по форуми, а в нормативните документи. Мисля че се почва от КТ.

    А какви са пораженията?

    Иначе определено имаш право да внимаваш като слизаш от автобуса.

    Коментар


    • #3
      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

      Ако е признат от работодателя като трудова злополука, нещата могат и да са сериозни, свържи се със специалист да обясни. със сигурност ако имаш проблеми, трябва да ти платят лечението и имаш право на отпуск и подлежат на разследване от Инспекцията по Труда и още куп неща.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: Какви са правата ми при трудова злополука?

        Ох, внимавах но...
        Да, оттам почнах да чета нормативните документи, но се замотах нещо!
        Незнам към какъв специалист да се обърна за консултация?
        Да работодателят подаде в НОИ за трудова злополука, но оттам нататък какво следва ми е мъгла?
        Пораженията са счупена капачка на коляното и скъсан квадрицепс.

        Коментар


        • #5
          От: Какви са правата ми при трудова злополука?

          Предполагам,трябва ти адвокат.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Какви са правата ми при трудова злополука?

            Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
            ... но оттам нататък какво следва ми е мъгла?
            ...
            Адвокат, и по възможност който е наясно с материята, а не "познат".
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Какви са правата ми при трудова злополука?

              за какво и е адвокат, да съди автобусната фирма за необезопасяване на стъпалата ли?
              има си кодекс за социалното осигуряване, там пише на какво има право и кога: има право на обезщетение за временна нетрудоспособност /ако е осигурявана/ познато като болничен, всякакви други поемания на разноски от страна на работодателя или автобусната фирма е въпрос на добро желание от тяхна страна.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                Явно Веси иска нещо, а как да вземе повече ще разбере само с вещ и лаком адвокат.

                Вариант Б няма.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                  На стъпалата имаше ли им нещо нередно?
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                    Определено ти трябва адвокат. За съжаление обаче, нямам познати, които да работят в тая точно област, та да ти препоръчам някой. Трудовото и осигурителното право не са чак толкова сложни, но трябва човек да работи редовно по тях, иначе изоставането е бързо и безнадеждно-промените в нормативните актове са много чести, а съдебната практика по трудови злополуки е в брутални обеми...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                      Виж дали имаш застраховка,от работодателя.И да не е в олимпик...
                      Нищо не мога,и нищо не знам...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                        За трудова злополука се признават и злополуки на път за работа, или от работа за вкъщи. Мисля, че беше до някакво време, май един час.
                        Тая злополука, няма нужда да се търси вина в работодателя, и да го проверяват какво и що... По скоро се ползва нещо като застраховка, работодателят не плаща от джоба си.

                        ПП: Но да не се чака огромна сума пари... Дават нещо, но вредите за които са по-съществени суми, също са доста по-сериозни.
                        Последно редактирано от cecoa1; 05-10-18, 18:37.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                          Плаща се от нейната собствена осигуровка за трудова злополука и професионална болест по принцип-всички работещи по трудов договор я имат задължително. Рогатия обаче се крие в детайлите, защото има точни процедури, които се следват и отношенията се развиват между поне 6 (шест) различни субекта-пострадалият, работодателят, лекари, НОИ, ДИТ и неизвестен брой други държавни органи според случая. При нея може и да липсва това звено, но най-често има някой набъркан...примерно ДАИ в случая, щом има намесен рейс....
                          Последно редактирано от santaclash; 05-10-18, 18:45.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Явно Веси иска нещо, а как да вземе повече ще разбере само с вещ и лаком адвокат.

                            Вариант Б няма.
                            Ох, изобщо не ми се занимава с адвокати, просто ще се наложи лечение...

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            На стъпалата имаше ли им нещо нередно?
                            Не, бяха си нормални стъпала на автобус, но беше валяло и може би беше мокро.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                              Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
                              Ох, изобщо не ми се занимава с адвокати, просто ще се наложи лечение...

                              Не, бяха си нормални стъпала на автобус, но беше валяло и може би беше мокро.
                              Кодекса е на твоя страна по принцип. Има вариант да се споразумееш с работодареля, но успеха без адвокат е минимален в този случай. Ако имаше някаква явна причина щеше да е по-лесно.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X