Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са правата ми при трудова злополука?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
    ...

    Работодателят ти е застраховал отговорността си за вреди от трудова злополука на работниците (задължително е) и сам ще се оправи със застрахователя.
    Извинявам се за страничното питане, но - къде е уредена тази задължителност?

    Коментар


    • #47
      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

      Здравейте, преди малко получих разпореждането на НОИ - приема се за трудова злополука, съгласно чл. 55, ал.1 от Кодекса за социално осигуряване, със следните мотиви: Видно от представените документи, внезапното увреждане на здравето е станало през време на работа, извършвана в интерес на предприятието.

      Коментар


      • #48
        От: Какви са правата ми при трудова злополука?

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Извинявам се за страничното питане, но - къде е уредена тази задължителност?
        http://www.nssi.bg/benefits/accidents
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #49
          От: Какви са правата ми при трудова злополука?

          Това го чета като осигуровка, а застраховката, въпреки семантичната сходност, е друго нещо.

          Коментар


          • #50
            От: Какви са правата ми при трудова злополука?

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Това го чета като осигуровка, а застраховката, въпреки семантичната сходност, е друго нещо.
            Да, това е задължителна осигуровка за трудова злополука и идея си нямам как работи този фонд дето се събират тия средства, а те хич не са малко. Задължителна застраховка има само за част от работниците които попадат в икономическите дейности с така наречения "повишен коефициент на трудов травматизъм".
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #51
              От: Какви са правата ми при трудова злополука?

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Наистина се изпедерасти тоя свят. Да осъдим тоя, да измъкнем пари от ония и то само защото някой е блял баирите докато слиза от рейса.Нито работодатела, нито превозвача имат вина в случая. Извинявам се за тона, амааааа... Явно работодатела е коректен, щом е направен протокол за трудова злополука и документите са подадени. Ще си получиш всичко, което ти се полага по закон, не е нужно да правиш нищо.
              Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
              Аз също съм на мнение че тази "трудова злополука" е отвсякъде изсмукана от пръстите и чиста проба опит да се изкарат пари.
              Намирам също така, за доста елементарно източника на информация по този въпрос да е питане във форум.
              Според буквата на закона, пострадалата може и да има основание да предяви претенция към работодателя, но нека бъдем откровени - падане по стълбите, айде моля...
              Работя в относително агресивна среда откъм трудови злополуки, претърпявал съм такива и доста съм размишлявал върху темата докъде е границата на отговорност на ръководителите.
              Категорично не мога да приема претенцията за нормална.
              Най-обичам такива ора като вазе. Обикновено те са първите (когато им се случи) да си търсят правата. Не знам какво значи "падане по стълбите, айде моля"... но предполагам, че ако жената си пиеше кафе вкъщи вместо да е на работа, нямаше да падне по стълбите на някакъв автобус по време на изпълнение на служебните си задължения.
              Отделно тия правила и в частност обективната и безвиновна отговорност на работодателя при злополука не е резултат от някаква вчерашна хрумка, а е следствие от доста повече разсъждения от вашите въз основа на мноооого, много злополуки случили се назад в годините.

              Имам и един въпрос към останалите. След като не правите разлика между обезщетение за неработоспособност, което се плаща от държавата и обезщетение за претърпяната злополука, защо се надпреварвате да се изказвате?

              Към пусналия темата;
              Имате право на обезщетение за имуществените (разходи за лечение, рехабилитация, транспорт и т.н.) и неимиществени (за претърпените болки и страдания, неудобства и т.н.) вреди. Доколкото разбирам, вашето положение обаче е леко осбено имайки в предвид здравословното състояние, което предшества злополуката. Ще бъдат изкарани от 100 кладенеца вода, как сте била с неподходящи обувки за вашето здравословно състояние и не според времето. Била сте разсеяна и т.н и т.н. Не, че няма да вземете обезщетение, ами е възможно значително да се редуцира, а самия спор да продължи и доста дълго. Търсете конструктивен диалог. В крайна сметка колкото и да не харесвате адвокатите, може да Ви се наложи да ползвате.

              Коментар


              • #52
                От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                ... Доколкото разбирам, вашето положение обаче е леко осбено имайки в предвид здравословното състояние, което предшества злополуката. Ще бъдат изкарани от 100 кладенеца вода, как сте била с неподходящи обувки за вашето здравословно състояние и не според времето. Била сте разсеяна и т.н и т.н. Не, че няма да вземете обезщетение, ами е възможно значително да се редуцира, а самия спор да продължи и доста дълго. Търсете конструктивен диалог. В крайна сметка колкото и да не харесвате адвокатите, може да Ви се наложи да ползвате.
                Това имах предвид и аз поради споменатите и от Боби причини (и още 100 други нЕкакви които имат повод да измислят в този случай) ще се опитат да откажат плащане или да подхвърлят семки ако няма кой да защити интереса на Веси.

                Застрахователната компания не извършва социални дейности и услуги.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Най-обичам такива ора като вазе. Обикновено те са първите (когато им се случи) да си търсят правата. Не знам какво значи "падане по стълбите, айде моля"... но предполагам, че ако жената си пиеше кафе вкъщи вместо да е на работа, нямаше да падне по стълбите на някакъв автобус по време на изпълнение на служебните си задължения.
                  Отделно тия правила и в частност обективната и безвиновна отговорност на работодателя при злополука не е резултат от някаква вчерашна хрумка, а е следствие от доста повече разсъждения от вашите въз основа на мноооого, много злополуки случили се назад в годините.

                  Имам и един въпрос към останалите. След като не правите разлика между обезщетение за неработоспособност, което се плаща от държавата и обезщетение за претърпяната злополука, защо се надпреварвате да се изказвате?

                  Към пусналия темата;
                  Имате право на обезщетение за имуществените (разходи за лечение, рехабилитация, транспорт и т.н.) и неимиществени (за претърпените болки и страдания, неудобства и т.н.) вреди. Доколкото разбирам, вашето положение обаче е леко осбено имайки в предвид здравословното състояние, което предшества злополуката. Ще бъдат изкарани от 100 кладенеца вода, как сте била с неподходящи обувки за вашето здравословно състояние и не според времето. Била сте разсеяна и т.н и т.н. Не, че няма да вземете обезщетение, ами е възможно значително да се редуцира, а самия спор да продължи и доста дълго. Търсете конструктивен диалог. В крайна сметка колкото и да не харесвате адвокатите, може да Ви се наложи да ползвате.
                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Това имах предвид и аз поради споменатите и от Боби причини (и още 100 други нЕкакви които имат повод да измислят в този случай) ще се опитат да откажат плащане или да подхвърлят семки ако няма кой да защити интереса на Веси.

                  Застрахователната компания не извършва социални дейности и услуги.
                  Благодаря, момчета!
                  Колкото и да не ми се искаше се свързах с адвокат по трудово право, чрез служба по трудова медицина, днес изпратих всички налични документи и в петък ще се видя с адвоката.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                    После да кажеш какво е станало.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      После да кажеш какво е станало.
                      Разбира се, ще пиша докрая как са се развили нещата!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X