Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са правата ми при трудова злополука?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

    Не е изсмукване на нищо, така си е според кодекса на труда.
    Освен това, имаш застраховка и като пътник в автобуса, която също важи в случая.
    И не става въпрос да се търси вина в някой друг, застраховките плащат за грешки, включително и за собствени.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      А кой казва колко е "дължимото по застраховката" ?
      Този който ти го дава, нали ?
      Я да ми покажеш някой дето трябва да дава по задължение, да дава повече отколкото е задължен.
      Ами то много ясно е написано при какви условия си застрахован и за какви събития, какво дължи застрахователа. Прочиташ условията при които си застрахован и всичко е ясно. Не е сложно, ама трябва да се заинтересуваш.
      Всъщност това, че работодатела те е застраховал в никакъв случай не ти отменя правото сам да се застраховаш.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #33
        От: Какви са правата ми при трудова злополука?

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        ... Прочиташ условията при които си застрахован и всичко е ясно. Не е сложно, ама трябва да се заинтересуваш.
        ...
        А така ! Прочиташ "условията" и виждаш, че нищо не е ясно, и при застрахователно събитие или ти хвърлят семки, или те отсвирват, което за да не се случи ти трябва адвокат който е наясно с материята.
        Това ти го казвам от позицията на човек който всеки месец снася по 200лв на една ЗК.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Какви са правата ми при трудова злополука?

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Всъщност това, че работодатела те е застраховал в никакъв случай не ти отменя правото сам да се застраховаш.
          Никой, ама никой застраховател не иска да застрахова човек, който е с 97 процента загубена работоспособност! Повярвай ми, пробвала съм много пъти!

          Коментар


          • #35
            От: Какви са правата ми при трудова злополука?

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            Аз също съм на мнение че тази "трудова злополука" е отвсякъде изсмукана от пръстите и чиста проба опит да се изкарат пари.
            Категорично не мога да приема претенцията за нормална.
            Да изкарам пари?!
            Кой нормален човек би изкарал пари по този начин?! Аз съм с 4 изкуствени стави, мислиш ли, че по този безумен начин бих решила да си изкарвам парите?! Освен това много хора от този форум са вложили в операциите ми и затова отговорността ми да ги пазя е още по-голяма!

            Коментар


            • #36
              От: Какви са правата ми при трудова злополука?

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Освен това, имаш застраховка и като пътник в автобуса, която също важи в случая.
              Тук май има по-голяма вероятност за обезщетение.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #37
                От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                А така ! Прочиташ "условията" и виждаш, че нищо не е ясно, и при застрахователно събитие или ти хвърлят семки, или те отсвирват, което за да не се случи ти трябва адвокат който е наясно с материята.
                Това ти го казвам от позицията на човек който всеки месец снася по 200лв на една ЗК.
                Всичко е написано пределно ясно. Срещу всяко застрахователно събитие е записана сумата или процента от застрахователната премия които се изплащат. Пише си на Български език медицински услуги до каква стойност се покриват, лекарства до каква сума се покриват, за всеки ден болничен престой каква сума ти се полага. За неработоспособност до еди си колко дена какъв процент ти се полага, и т. н. и т. н.
                Та адвокат ти трябва, ако някой НЕОСНОВАТЕЛНО откаже да изплати нещо дължимо.
                Дали работодатела е длъжен да застрахова служителите си и каква застраховка трябва да им прави, нямам си идея.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #38
                  От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                  Веси, написах ти какви са правата ти. Не обръщай внимание на агресивните писаници, защото са продиктувани предимно от правно невежество. Работодателят ти е застраховал отговорността си за вреди от трудова злополука на работниците (задължително е) и сам ще се оправи със застрахователя.
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                    Дано не прозвучи грубо,но правата ти са,да си тьсиш правата!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                      Трябваше да започнеш, че си с намалена трудоспособност, задължаването за екскурзията и след това, че си паднала от стълбите.... в началото и на мен ми изглеждаше като изнудване... а и аз мисля от страна работодател... ТЗПБ е 2-3лв не знам каква ще да е тая застраховка...
                      Принципно дори по пътя за работа и обратно се води трудова злололука.... тъща ми е вещо лице, но вече не се занимава с това.. писна и от съдилища...
                      Може да ми опишеш всичко точка по точка и да да ми го изпратиш на лично... ще я помоля за мнение и съвет...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        Веси, написах ти какви са правата ти. Не обръщай внимание на агресивните писаници, защото са продиктувани предимно от правно невежество. Работодателят ти е застраховал отговорността си за вреди от трудова злополука на работниците (задължително е) и сам ще се оправи със застрахователя.
                        Благодаря Дани, ясно, кратко и изчерпателно!
                        А за агресивните писаници - ами темата ми е: "Какви са прават ми при трудова злополука! ", а не "Според вас това трудова злополука ли е?". За това дали е трудова злополука си има закони, работодател, група по условия на труда и т.н., лошото е че всичко е описано в Кодекси, закони, правилници, наредби и т.н., с които аз не съм запозната и материата ми е далечна!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                          Адвокат ти трябва
                          Случката е из немско,колега падна по стълбите във фабриката в която работя,счупи си малкия пръст на лявата ръка.От как да го кажа,работната застраховка му изплатиха х ххх евро...и работодателя беше силно заинтересован,за възстановяването на колегата и получаване на обезщетението от застраховката.Действай.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                            Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                            Адвокат ти трябва
                            Случката е из немско,колега падна по стълбите във фабриката в която работя,счупи си малкия пръст на лявата ръка.От как да го кажа,работната застраховка му изплатиха х ххх евро...и работодателя беше силно заинтересован,за възстановяването на колегата и получаване на обезщетението от застраховката.Действай.
                            Да, това се опитвам да направя, да намеря адвокат който се занимава с трудовоправни проблеми!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Такива неща се четат не по форуми, а в нормативните документи. Мисля че се почва от КТ.

                              А какви са пораженията?

                              Иначе определено имаш право да внимаваш като слизаш от автобуса.
                              Добавям и един цитат от КТ:
                              Имуществена отговорност на работодателя при смърт или увреждане здравето на работника и служителя

                              Чл. 200. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 01.07.2009 г., изм. - ДВ, бр. 15 от 2010 г.) За вреди от трудова злополука или професионална болест, които са причинили временна неработоспособност, трайно намалена работоспособност 50 и над 50 на сто или смърт на работника или служителя, работодателят отговаря имуществено независимо от това, дали негов орган или друг негов работник или служител има вина за настъпването им.

                              (2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят отговаря и когато трудовата злополука е причинена от непреодолима сила при или по повод изпълнението на възложената работа или на каквато и да е работа, извършена и без нареждане, но в интерес на работодателя, както и по време на почивка, прекарана в предприятието.

                              (3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят дължи обезщетение за разликата между причинената вреда - неимуществена и имуществена, включително пропуснатата полза, и обезщетението и/или пенсията по общественото осигуряване.

                              (4) (Нова - ДВ, бр. 83 от 2005 г.) Дължимото обезщетение по ал. 3 се намалява с размера на получените суми по сключените договори за застраховане на работниците и служителите.
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                                Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                                Добавям и един цитат от КТ:
                                Благодаря, Ники! Вече започвам да се ориентирам във всичките тези закони и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X