Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са правата ми при трудова злополука?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

    Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
    Ох, изобщо не ми се занимава с адвокати, просто ще се наложи лечение...
    Ако не искаш да вадиш от джоба, ще ти се наложи, особено ако има намесени застрахователи.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

      Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
      Ох, изобщо не ми се занимава с адвокати, просто ще се наложи лечение...
      На който не му се разправя с адвокати, ще се разправя (сам) с идиоти.

      Коментар


      • #18
        От: Какви са правата ми при трудова злополука?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На който не му се разправя с адвокати, ще се разправя (сам) с идиоти.
        които са сложени (там където са сложени) точно за хора на които не им се занимава с адвокати.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Какви са правата ми при трудова злополука?

          Погледни какво пише в чл.200 от Кодекса на труда. Работодателят ти дължи и обезщетение за неимуществени вреди (болки, страдания, неудобство в бита и пр).
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • #20
            От: Какви са правата ми при трудова злополука?

            Наистина се изпедерасти тоя свят. Да осъдим тоя, да измъкнем пари от ония и то само защото някой е блял баирите докато слиза от рейса.Нито работодатела, нито превозвача имат вина в случая. Извинявам се за тона, амааааа... Явно работодатела е коректен, щом е направен протокол за трудова злополука и документите са подадени. Ще си получиш всичко, което ти се полага по закон, не е нужно да правиш нищо.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #21
              От: Какви са правата ми при трудова злополука?

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Наистина се изпедерасти тоя свят. Да осъдим тоя, да измъкнем пари от ония и то само защото някой е блял баирите докато слиза от рейса.Нито работодатела, нито превозвача имат вина в случая. Извинявам се за тона, амааааа... Явно работодатела е коректен, щом е направен протокол за трудова злополука и документите са подадени. Ще си получиш всичко, което ти се полага по закон, не е нужно да правиш нищо.
              Да, наистина ме обиди тона!!! Нито искам да съдя някой, нито да измъквам пари от който и да е! И изобщо не беше коректен работодателят ми, защото беше направен опит и то от високо да се потули случилото се! Не съм бляла - внимавам много къде и как стъпвам, защото знам с колко железа по мен съм и колко би ми коствало едно падане! Преди мен се е подхлъзнал един от потребителите ни и е паднал, но слава Богу, че на него нищо не му е станало, защото е със сърдечна трансплантация. И не искам да измъквам нищо, просто ще се наложи може би оперативно лечение, за което аз нямам средства, тъй като не съм планирала, че "блеейки" ще се потроша! Искам просто да мога да възстановя здравето си, което възстанових поетапно и то благодарение на всички вас, за което съм безкрайно благодарна!

              Коментар


              • #22
                От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Наистина се изпедерасти тоя свят. Да осъдим тоя, да измъкнем пари от ония и то само защото някой е блял баирите докато слиза от рейса.Нито работодатела, нито превозвача имат вина в случая. Извинявам се за тона, амааааа... Явно работодатела е коректен, щом е направен протокол за трудова злополука и документите са подадени.
                ...
                Защо да не вземе пари за обещетение от застраховка, която работодателят си плаща ?!

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                ... Ще си получиш всичко, което ти се полага по закон, не е нужно да правиш нищо.
                Да бе ! Ако не правиш нищо, нищо и не получаваш !
                ... поне в тоя живот.

                P.S. Как пък доста хора все още не разбират, ЧСИтата и Застрахователните компании не са алтруисти които работят в полза на обществото ?!
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Да бе ! Ако не правиш нищо, нищо и не получаваш !
                  ... поне в тоя живот.

                  P.S. Как пък доста хора все още не разбират, ЧСИтата и Застрахователните компании не са алтруисти които работят в полза на обществото ?!
                  Да, именно затова отворих темата, защото беше направен опит да се прикрие падането ми и е подадено като трудова злополука, след като потребителите ни, които ми оказаха първа помощ са се надигнали срещу опита да бъде прикрито! И щом се опитаха да прикрият злополуката се съмнявах дали ще са коректни към мен, за да мога да се възстановя, а аз незнаех какво трябва да се направи! И както винаги има срокове, документи и т.н. които трябва да се подават и спазват, а аз не ги знам!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                    Аз също съм на мнение че тази "трудова злополука" е отвсякъде изсмукана от пръстите и чиста проба опит да се изкарат пари.
                    Намирам също така, за доста елементарно източника на информация по този въпрос да е питане във форум.
                    Според буквата на закона, пострадалата може и да има основание да предяви претенция към работодателя, но нека бъдем откровени - падане по стълбите, айде моля...
                    Работя в относително агресивна среда откъм трудови злополуки, претърпявал съм такива и доста съм размишлявал върху темата докъде е границата на отговорност на ръководителите.
                    Категорично не мога да приема претенцията за нормална.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                      Точно според робската логика "Трай бабо за хубост" на някои от вас, на позната която живее от '93 в Берлин, на мъжа И му падна палетна количка в/у крака по време на работа, и "щото не им се разправяло" изпукаха 30-40 000 € за операции и лечение които точно беше взела от продажбата на апартамент в Младост.

                      Дано немските здравно и трудовизастрахователни компании са им оценили жеста.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Защо да не вземе пари за обещетение от застраховка, която работодателят си плаща ?!



                        Да бе ! Ако не правиш нищо, нищо и не получаваш !
                        ... поне в тоя живот.

                        P.S. Как пък доста хора все още не разбират, ЧСИтата и Застрахователните компании не са алтруисти които работят в полза на обществото ?!
                        Всички служители във фирмата в която работя са застраховани в Булстрад. Имам операция на ръката, операция и анкери в крака. След подаване на стандартните документи в двуседмичен срок ми е изплащано ВСИЧКО дължимо по застраховката. Обезщетение за нетрудоспособност, болничен престой и анкерите ми платиха.
                        Весе, ако има нужда, пак ще помогнем ама я кажи откровенно, кой е виновен, че си паднала? Работодатела ли, превозвача ли? Да не се правим на ощипани булки, а.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          ... кой е виновен, че си паднала? Работодатела ли, превозвача ли? ...
                          Законово няма значение. Само ако е паднала "умишлено" може да не подлежи на компенсация.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                            Незнам дали сме застраховани, а и всеки застраховател отказва да застрахова човек първа група с чужда помощ. Да, знам че винаги е помагал форума, но не е там въпроса! При мен е рисковано да се катеря по стъпала в автобус, защото са стръмни, а няма какво да се лъжа аз не съм като здрав човек колкото и стави да сменя и затова, когато разбрах за екскурзията, отидох и помолих да остана дежурна в центъра и да не ходя, а работодателката ми каза, че няма такава опция и ще отида. Автобуса не беше приспособен за хора с двигателни проблеми, нищо, че 70 процента от хората бяхме с такъв проблем. Раотодателката ми беше с мен при подхлъзването имаше и медицинска сестра, след падането което стана пред очите на ръководителката ми, потребителите ме поливаха с вода и ми даваха Валидол, защото ми стана лошо, след което бях качена от шофьора в автобуса и ме оставиха сама в автобуса, а мен ми ставаше лошо от болката. Най-малкото можеха да извикат бърза помощ или медицинската сестра да дойде да види какво става - да, ама не отидоха в ресторанта да обядват! Аз сама се обадих на личния лекар да попитам какво да правя, защото много ме болеше, сама намерих транспорт, който да ме закара до ортопед. Та дори и работодателят да не е виновен, че съм се подхлъзнала можеха поне да постъпят човешки, а не да ме оставят сама да се оправям!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Законово няма значение. Само ако е паднала "умишлено" може да не подлежи на компенсация.
                              Точно така. И след като документите за трудова злополука са подадени, дължимото по закон ще бъде изплатено. Като се подадат документи към застрахователа и той ще си плати ДЪЛЖИМОТО ПО ЗАСТРАХОВКАТА,а не това което му се иска на някой.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какви са правата ми при трудова злополука?

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Точно така. И след като документите за трудова злополука са подадени, дължимото по закон ще бъде изплатено. Като се подадат документи към застрахователа и той ще си плати ДЪЛЖИМОТО ПО ЗАСТРАХОВКАТА,а не това което му се иска на някой.
                                А кой казва колко е "дължимото по застраховката" ?
                                Този който ти го дава, нали ?
                                Я да ми покажеш някой дето трябва да дава по задължение, да дава повече отколкото е задължен.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-10-18, 16:23.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X