Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

    Следва въпроса за $1M:
    Как текстовете на закона и правилника за движение стигат до знанието на велосипедистите и пешеходците? А измененията (актуализациите)?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #47
      От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      За автобусите и студентите/учениците - при лошо време щерката наистина ползва автобус (метрото не е удобно).
      Т.е.- при идеални условия - отиване и връщане с тротинетката.
      При късни лекции - отиване с тротинетка, връщане с автобус.
      При лошо време - автобус и в двете посоки...
      Какво представлява тази тротинетка, с какъв двигател /ако може линк, картинка/ е и как се вози в автобус?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Следва въпроса за $1M:
        Как текстовете на закона и правилника за движение стигат до знанието на велосипедистите и пешеходците? А измененията (актуализациите)?
        Теоретично верен отговор: Чрез обнародване в ДВ. Като всяка друга простотия, която снесат от НС и органите с права за поднормативни актове.

        Практически верен отговор: Чрез налагане на санкции. При мен и доста хора наблюдавам изключителна любопитност и повишена страст към изучаване при получаване и плащане на санкция по някой нормативен акт.






        P.S. Задръж милиона :-)

        Коментар


        • #49
          От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

          Това къде?
          Защото в БГ тоя модел категорично не работи. По селата масово ще срещнете хора, които карат колело в насрещното. Особено ако са прехвърлили 70-те. Така е пишело в закона някога-колоездачите карат срещу движението. Мисля, че до средата на 70-те е съществувало това положение.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #50
            От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

            Тоя модел работи абсолютно навсякъде. Ще му дойде времето и тук, но трябва милиционерския дух сред органите на реда да умре, а това се оказа жилава работа.

            Коментар


            • #51
              От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

              Тях ги отпиши като фактор. Това е загубена кауза.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #52
                От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                Не са много начините за придвижване, които с нищо не затормозяват останалите движещи се или просто неподвижни - пеш, езда, велосипед. Хайде и кучешки впряг да сложа. Конете и кучетата са ги изхвърлили от градовете, предстои велосипеда да стане част от спорт само за богати. Обаче защо? Защо трябва да се правят някакви алеи, да се вадят велосипедите от нормалната им среда на пътищата в града и да се бутат в разни заграждения, очертани криволиния и други подобни безумия.
                Следващите на ред са пешеходците - ще им направят къртичи алеи под земята. Задължителни, разбира се.

                Коментар


                • #53
                  От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Какво представлява тази тротинетка, с какъв двигател /ако може линк, картинка/ е и как се вози в автобус?
                  А как не знаеш
                  Такъв тип (дано не се сметне за реклама - произволно избран модел, но с по-големите гуми, за да е удобно за възрастен човек...
                  https://www.yako.bg/%D1%81%D0%BF%D0%...%B5%D0%B2.html
                  Двигател няма. Има подобни модели с ел-двигател (батериите - в пода) и се движат учудващо бързо, но тъй-като 'м-пс'-то по време на лекции стои вързано за някой кол пред университета, щерката реши, че няма смисъл да залага на нещо скъпо, сложно и такова, за което би ти било жал ако бъде откраднато.. Спестява време за достигане целта - пеш 1час, тротинетка - 30 минути... Да, не колкото колело, но пък е лесно за носене и в автобус...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                    А аз си помислих за тези ел. триколки "гоопед".
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Следващите на ред са пешеходците - ще им направят къртичи алеи под земята. Задължителни, разбира се.
                      Вече са направени и се експлоатират ! Метрото по желание , а подлезите задължително !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        Вече са направени и се експлоатират ! Метрото по желание , а подлезите задължително !
                        Твяа в бг?
                        Баси въпросите , баси мерките и БАНовете!
                        Ша ставаате ли европейци , или ще си коментирате кочината София , управлявана от свине!
                        И ще разправяте , че избирателят бил такъв!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Тоя модел работи абсолютно навсякъде. Ще му дойде времето и тук, но трябва милиционерския дух сред органите на реда да умре, а това се оказа жилава работа.
                          Чакаме интелектуално развитие на Унучетата на оФчарите.Ма ще стане !Природата и обменът на информацция ще ги изхътрли по тангентата!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                            Яснхе , ДГД означава да движиме големите дъбове
                            Участник съм в групировката МГФ
                            Мошмигофаш
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                              "Когато се увеличават законите и заповедите,
                              броят на крадците и разбойниците расте. "

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X