Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    ...Надпис, отзад на автобус от градския транспорт:
    "Казваш, че с кола се стига по-бързо?! Тогава, защо си зад мен?!"
    'щото водя с 3 обиколки...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #32
      От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      'щото водя с 3 обиколки...
      Щом 90++% от рекламите са пълни с манипулативни, измамни внушения или просто измами, защо общината да не може да прави същото?

      У наше село аналогичен случай:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tokizm.jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5799954

      Коментар


      • #33
        От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
        В Англия има само един сезон и велосипедите са на пътя целогодишно.
        Всичко е регулирано перфектно (разбирай закони, инфраструктура, маркировка).
        Ама те това ...

        го има и тук, и е особено неприятно. Е, не всички велосипедисти, но доста голяма част от тях.
        ....
        Ами щерката е в центъра на Лондон... След втория ден се отказа от велосипед и си взе тротинетка - нулева толерантност и от автомобилистите...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

          Ма точно там жална му майка на велосипедиста, ако само помисли да се омеша с пешаците. Та да го возя, после бутам и още по- после пак да дишам нервно, въртейки за здраве.. мерси.
          Последно редактирано от veskov; 07-10-18, 15:09.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

            Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
            Само да попитам, в Холандия някога да сте ходил? Че нещо това твърдение кога можело да се кара ме изумява...
            И последен въпрос - държавите/градовете с най-голям велосипеден трафик с какъв климат са?
            Изобщо докога ще се оправдаваме все с нещо, само и да не приемем факта, че реално колите нямат място в градска среда мислена за хората?
            Кога , къде , кво и как!
            Възпитано ша та питам , дали , наместо да ти го заявя ДГД!
            Абе , педалист , как автобус с пеесе чвека ша та чека тебе а педалираш , бе папук.И ги кара на работа , та а та ранат тебе и подобни!Ти да не живееш в средновековно планинско градче с името Лихтенщайн!
            Не е лично към Календжиков!
            Ма дразнат педалистите.
            На шосето си карат по двама-трима и си приказват по баира , в града карат по тротоара , шот биле пешеходци и в същото време и по платното със статут на пешеходци.Хайде холан да се определят...педалистите!(Тея да непоискат и на магистралата лента , шот имоат да дигнат некоИ от тех повече от 60 км/чч понекога)Дразните , бе.Не съм газил и нема да стане , ма ебахмаамудееба.
            Последно редактирано от jeko47; 07-10-18, 16:43. Причина: последното от поста
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #36
              От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Възпитано ша та питам , дали , наместо да ти го заявя ДГД!
              Абе , педалист , как автобус с пеесе чвека ша та чека тебе а педалираш , бе папук...
              Старшинка, нещо си се изнервѝл? Дан`би да нимоЙш сглОби онуй V8, дет каЙш чи било "Хеми"?
              Точно тъй е в хУландЯ, както Н. Календжиев е писАл.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                Равно като тепсия, надвили си на масрафа, та въздухът и инфраструктурата им е на светлинни години различна. Не е само до оправдание.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Равно като тепсия, надвили си на масрафа, та въздухът и инфраструктурата им е на светлинни години различна. Не е само до оправдание.
                  Страшно стиснати са хУланЦите. Нищо, че са втората по богатство страна след Норвегия. Праят сметката на всяко ойро - ми то паркинЗи, ми винетки, ми забранени зони, накрая пристигаш половин час по-късно с колата, отколкото со велосопедо. А наш Ганя е широка дУша. Че люсне старото олио или гОреното мАсло у резурвара и ша пърди да осмърди целио град, шоту йе баровьец.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    накрая пристигаш половин час по-късно с колата, отколкото со велосопедо.
                    Еееее,др.Гагич винаги има кво да та изненада форома .Не знаех ,че си педалист под прикритие.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                      Опитвам се да си го представя как отива сутрин на работа в кантората с колелото и...нещо не успявам.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Еееее,др.Гагич винаги има кво да та изненада форома .Не знаех ,че си педалист под прикритие.
                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Опитвам се да си го представя как отива сутрин на работа в кантората с колелото и...нещо не успявам.
                        Не съм. Не става при мен с колело - още дорде напусна квартала, преди да ме блъсне някоя кола, ще са ми изпохапали краката бездомните кучета, които считат за свой дълг да се хвърлят да преследват всяко двуколесно возило.
                        И мен ме дразнят велосипедистите, но както и за мотористите, преценявам практическата полза от това, че не са се качили и те на кола, за да увеличават задръстванията.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                          Ех , слабост ти моя , що наричаш бездомни кучета , хората опитващи се да водят някакъв диалог с теб!
                          Когато сложиш бездомните кучета от Холандия и Белгия до българските , холандските и белгийските велосипедисти до българските , тогава ще проумееш разликите.
                          пп Недей пред всички да се правиш на професионалист в мойта област.На мен шефа ми ми плаща , щото го мога , на теб ти се (както искаш го прочети) за изказванията.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Кога , къде , кво и как!
                            Възпитано ша та питам , дали , наместо да ти го заявя ДГД!
                            Абе , педалист , как автобус с пеесе чвека ша та чека тебе а педалираш , бе папук.И ги кара на работа , та а та ранат тебе и подобни!Ти да не живееш в средновековно планинско градче с името Лихтенщайн!
                            Не е лично към Календжиков!
                            Ма дразнат педалистите.
                            На шосето си карат по двама-трима и си приказват по баира , в града карат по тротоара , шот биле пешеходци и в същото време и по платното със статут на пешеходци.Хайде холан да се определят...педалистите!(Тея да непоискат и на магистралата лента , шот имоат да дигнат некоИ от тех повече от 60 км/чч понекога)Дразните , бе.Не съм газил и нема да стане , ма ебахмаамудееба.
                            Автобусите с "пеесе" човека са ми любими. Щото са с "пеесе" места, от които са заети две-три, с контрольорката заедно, ма инак са градски транспорт и са с определени предимства, да го е.... Че и бус-ленти си имат, ако и да влизат там само за спирките, през другото време газят жълтата непрекъсната поне с метър.
                            Имам поне 50-60 хиляди навъртяни с педали в градска среда, ма по стария регламент. От как има велоалеи нещо се въздържам. Пък очаквах да стане още по удобно за "педалиране"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                              Щото намесихме и еврИпейците по диагонал.Много от пътуващите отиват на лекции , не само на работа.Пълни са.Даже и съчленени в пиковите часове са със стоящи.
                              Не вярвам да се правиш на неразбрал.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                                За автобусите и студентите/учениците - при лошо време щерката наистина ползва автобус (метрото не е удобно).
                                Т.е.- при идеални условия - отиване и връщане с тротинетката.
                                При късни лекции - отиване с тротинетка, връщане с автобус.
                                При лошо време - автобус и в двете посоки...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X