Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

    Карането на колело позволява да продължиш да го караш до съвсем преклонна възраст. Така съм чул, информацията не е първа ръка засега.
    Колелото обикновено бива изкарано на първи януари, ако водачът му не е на ски. Кое на кое е алтернатива не знам, но с колело се отива до работа за 8 минути, с кола за 13-15 плюс 10-15 за паркиране плюс 1-10 вървене от колата до офиса.

    Коментар


    • #17
      От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

      Какво не му беше наред на старото положени, при което се движехме велосипедистите? Нямаше как да се усвояват пари по европрограми и да се съсипват читави пешеходни алеи в опит да се направят за съвместно ползване с велосипеди, да. Ма това ако е причина...

      Коментар


      • #18
        От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

        Прави ми впечатление, че СТОП знаците са ПРЕДИ велоалеите...
        А и на времето правилата бяха, че когато имаш локална лента, движещите се по основният път МПС при завиване трябва да дадат път на движещите се по локалното платно...
        Ама то бе навремето - сега не съм се заглеждал в Закона в този план...
        Но че трябва да се систематизира и уточни Законово, и да се информират хората - това е наложително.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

          Като си купих колело, първата година навъртях 300 км. Втората, едвам три, а трета нямаше.

          Сигурно е имало защо.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #20
            От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

            Аз съм в София и отдавна се въздържам от активно каране. Не защото не мога, а защото (без да звучи като самохвалство) поумнях и разбрах, че пътната ни мрежа просто не е проектирана така, че автомобили, велосипеди и пешеходци да се движат безконфликнто. Тя няма как да бъде препроектирана на цена, която да оправдае инвестицията. Заради това, всичко в графа "велоспиеден транспорт" в бъдеще тук ще се свежда само до крадене на пари чрез реализация на ненужни, зле измислени и още по-зле реализирани проекти. Велоалеите биха били някакво удобство само в случай, че минават по по-слабо натоварени улици. По големите булеварди са безсмислени и опасни.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
              Само да попитам, в Холандия някога да сте ходил? Че нещо това твърдение кога можело да се кара ме изумява...
              И последен въпрос - държавите/градовете с най-голям велосипеден трафик с какъв климат са?
              Изобщо докога ще се оправдаваме все с нещо, само и да не приемем факта, че реално колите нямат място в градска среда мислена за хората?
              В Холандия никакви четири сезона няма. Освен това, там кат стъпиш на табуретка и виждаш половината държава. В София (например), само в рамките на околовръстното шосе, има около 200м денивелация. Като включим разните Бояни, Драгалевцита, Нови Искъри и пр. имаме вече близо 400м денивелация. Най-високата точка в Холандия е 300м, а в половин България (да не и повече), метър преспи и минус 20 градуса, са норма в осем месеца от годината.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                Тия преспи и минус 20 градуса, ги няма за 8 месеца в нито една точка на територията на България. Дори и в Копривщица

                А велосипедите на ток се справят с денивелацията.

                Написаното в пост 17 е доста вярно, но климата и денивелацията не са оправданието...

                А за краденето, то си е навсякъде.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Тия преспи и минус 20 градуса, ги няма за 8 месеца в нито една точка на територията на България. Дори и в Копривщица
                  Писал съм, че наличието им е норма в рамките на осем месеца от годината - не, че са непрекънато положение през тях.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Тия преспи и минус 20 градуса, ги няма за 8 месеца в нито една точка на територията на България. Дори и в Копривщица

                    А велосипедите на ток се справят с денивелацията.

                    Написаното в пост 17 е доста вярно, но климата и денивелацията не са оправданието...

                    Не става бе човек. Просто не става. София не става за целогодишен велосипеден транспорт. Като почнем от накъсаната и хаотична веломрежа, минем през нулевата толерантност на велосипедистите към останалите участници, нулевата толерантност на останалите участници към тях, липсата на бани в 99% от работните места, имиджа, които придобиваш като велосипедист (ако ти пука), денивелацията на града, заледените или кишави улици през поне 3 месеца, много високите температури през юли и август към края на работното време и ... това стига в крайна сметка.

                    Електрическите велосипеди като масов транспорт са химера, особено като знам как охотно и доста бързо се крадат велосипеди от 200 лева.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                      Скейтбордът е велосипед по смисъла на ЗДвП, каза Ясен навремето. Съгласни ли сте?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                        Не започвайте темата с дефинициите и с видовете електрически велосипеди, защото тука четат и от МВР. Точно седмица им трябва да убият и този, макар и незначителен пазар. Няма да им е за сефте.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                          Точно в случая не е голяма грешка МВР да инициира регулирация на нетрадиционните МПС, а именно фабрични ел. велосипеди, електрически и моторни тротинетки, дори и segway, колкото и последните да са екзотика тук. Щото за втори път виждам идиот да пердаши с 30+ км. в час в парк. Идиотите, които карат по пешеходната част на витошка в час пик, отделно. Не че не могат да бъдат санкционирани по текущото законодателство, но една конкретизация не би била излишна.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            ..... Щото за втори път виждам идиот да пердаши с 30+ км. в час в парк. .....
                            Споко те идиотите не са само у нас.


                            Наскоро в Амстердам лично едва не ме сгази един идиот с мотор пистарка каращ с 80 по велоалеята.


                            И не беше изключение, особено в тъмната част на денонощието.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Не става бе човек. Просто не става. София не става за целогодишен велосипеден транспорт. Като почнем от накъсаната и хаотична веломрежа, минем през нулевата толерантност на велосипедистите към останалите участници, нулевата толерантност на останалите участници към тях, липсата на бани в 99% от работните места, имиджа, които придобиваш като велосипедист (ако ти пука), денивелацията на града, заледените или кишави улици през поне 3 месеца, много високите температури през юли и август към края на работното време и ... това стига в крайна сметка.

                              Електрическите велосипеди като масов транспорт са химера, особено като знам как охотно и доста бързо се крадат велосипеди от 200 лева.
                              Всичко е така, но климата не е пречка - никой не казва че трябва да става целогодишно.
                              А всичко друго може да се промени. Това, че у нас вероятно няма да дочакаме такава промяна, съм съгласен, но е друга тема.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Принципни въпроси за велосипедните пътеки и алеи

                                Офтопик, извинявам се, за което:

                                В Англия има само един сезон и велосипедите са на пътя целогодишно.
                                Всичко е регулирано перфектно (разбирай закони, инфраструктура, маркировка).
                                Ама те това
                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                ... нулевата толерантност на велосипедистите към останалите участници, ...
                                го има и тук, и е особено неприятно. Е, не всички велосипедисти, но доста голяма част от тях.

                                п.п. Относно автомобила, като основно средство за предвижване:
                                Надпис, отзад на автобус от градския транспорт:
                                "Казваш, че с кола се стига по-бързо?! Тогава, защо си зад мен?!"
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X