Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГРАНД ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГРАНД ВИТАРА

    Първоначално публикуван от Thrace Преглед на мнение
    Мен ме интересува гуми 215/70/16 дали ще опират на ГВ дълга база 2003г без лифт??
    При първия кален преход ще ти строшат задните калници/пластмасите/, не остава никакъв просвет в предно-заден размер.
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • #17
      От: ГРАНД ВИТАРА

      Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
      А без лифта?
      Отговори си сам!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #18
        От: ГРАНД ВИТАРА

        Карам ГВ 2001 бензин 2.0и- 3 врати. Смених гумите от 235/60/16 на 215/75/16 МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН !!! Витарата ми е стокова ( нямам повдигнато нищо, но ще я вдигна с 5см скоро ).. Само да допълня гумите не са кални а зимни, нямам опиране или стържене никъде дори при пълно завъртане на волана, очаквах да стане нестабилна НО, и там няма проблеми. Размера го препоръчвам на стоковите ГВ...

        Коментар


        • #19
          От: ГРАНД ВИТАРА

          225/ 70/ 16 стават и без лифт пробвано вече 4 години, сега съм с 215 75 16 мт , защото не намерих мт 225 70 16.
          СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
          ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

          Коментар


          • #20
            От: ГРАНД ВИТАРА

            Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
            225/ 70/ 16 стават и без лифт пробвано вече 4 години, сега съм с 215 75 16 мт , защото не намерих мт 225 70 16.
            Каква марка са ти калните 215/75/16

            Коментар


            • #21
              От: ГРАНД ВИТАРА

              Silverstone mt 117 ex, само тия можах да намеря с тоя размер 150 лв бр.
              СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
              ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

              Коментар


              • #22
                От: ГРАНД ВИТАРА

                Да.
                Защото гледам и аз този размер и само този силвърстоун ми излиза за мт гуми

                Коментар


                • #23
                  От: ГРАНД ВИТАРА

                  Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                  странно . сузуки слага на ГВ на 7" джанти и 235/60/16 . май са ни прецакали японците . почвам да търся 8" джанти. вярно , че нямам никакви забележки към тази комбинация м/у 7"и 235/70/16 . само ,че ЕТ ??? +5 е след лифт почва да опира в рамата . с фланци не става . вече опитах и ги продадох (30мм.) .ЕТ 0 няма , -5 също. чакаме мнения и съвети . нали затова сме във форума
                  Колега защо да не става с фланци аз съм с Джанти ет5 и искам да и сложа 30мм фланци,познат кара с 235/70/16 ет-25 2инча вдигната и няма дерт с нищо

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГРАНД ВИТАРА

                    виж това :https://www.offroad-bulgaria.com/sho...=229408&page=3
                    899180483

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГРАНД ВИТАРА

                      Както често казвам 16" цола е най-куцият размер при витара и при гранд витара. Няма джанти минусови, гумте са скъпи и не много високи, както се вижда и разнообразие никакво. Аз карам на 17инча, но при мен ситуацията е друга, прпоръчвам при повдигната гранд витара, 15" цола джанти с ЕТ-25 минус двадесет и пет и нагоре.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГРАНД ВИТАРА

                        има една подробност колега , 15" джанти не стават на гранд витара поради по големия диаметър на предния спирачничен диск(апарат). по принцип си прав , че разнообразието при 15" джанти и гуми е много по голямо . и аз съм карал витара къса база 7-8 години .ама то пълно щастие няма все със нещо се прави компромис след като сме си избрали марката СУЗУКИ . няма да досаждам като казвам предимствата и и недостатъците на на двата модела сузуки(гранд витара и витара) .за мен по същественото е , че свода на калниците на гранда е е малък и без допълнителна интервенция размера на гумите е ограничен в по голяма степен от на старата витара. може би боди лифта ще спомогне за малко по голям р-р гуми .
                        след лифта , и другите подобрения на гранд витарата си ходя там където съм ходил и със старата . а съм и още без лебедка.
                        дано съм би полезен .поздрави на всички във форума
                        899180483

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГРАНД ВИТАРА

                          Скоро търсех джанти за гранд витара и въобще минусови джанти няма, какъвто и инч да са. Като варианти са нови скъпи "aftermarket" или железни китайски минусуви.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГРАНД ВИТАРА

                            Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                            има една подробност колега , 15" джанти не стават на гранд витара поради по големия диаметър на предния спирачничен диск(апарат). по принцип си прав , че разнообразието при 15" джанти и гуми е много по голямо . и аз съм карал витара къса база 7-8 години .
                            Стават, стават, даже онзи ден един с една къса база ГВ спря до мен да търси гумаджия, и аз го питам как сложи тея 15цола(витара ДБ с подобните на завити листа отвори), така я бил купил, без фланци

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГРАНД ВИТАРА

                              на някой къси бази със 1,6 мотора и аз съм виждал , макар ,че и тях ги дават със 16". но дълга ГВ не съм виждал със 15" . нали не си мислиш ,че не съм пробвал . все пак близо година и половина ми стоеше и късата Витара и настоящата ГВ. в случая говорим за дълга база ГВ . или сузуки си правят майтап http://kolalok.com/gumi-dzhanti/suzu...nd-vitara.html
                              Последно редактирано от aroren; 06-01-19, 21:34.
                              899180483

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГРАНД ВИТАРА

                                Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                                на някой къси бази със 1,6 мотора и аз съм виждал , макар ,че и тях ги дават със 16". но дълга ГВ не съм виждал със 15" . нали не си мислиш ,че не съм пробвал . все пак близо година и половина ми стоеше и късата Витара и настоящата ГВ. в случая говорим за дълга база ГВ . или сузуки си правят майтап http://kolalok.com/gumi-dzhanti/suzu...nd-vitara.html
                                И на дълга съм виждал, отрицателни с фланци, Сузуки не се бъзикат, всички ГВ от 1998 до 2005 без значение къса или дълга база заводско са си на 16цола, не са писали 15цолови в таблицата, защото реално заводските не стават. Но пък избора след магазина на 15" е огромен, при 16" най-отрицателното което съм намерил е -5.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X