Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

    Нико , секи един от учените мотори пали на стенда.Ако си уредиш кабел и софтуеър , остава ти ръкомахане по монтаж.
    Не си мисли , обаче , че дърт кошник трябва да биде окачен и спиран със силата , която ти искаш да го движи.
    Та , като му окачиш сичките датчици на съответните места ( ма и адекватно да отговарят) и ще стане.
    Ма друг път.
    ...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #47
      От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Колкото и да е високотехнологично, като няма узаконяване, каква е ползата?!
      Щом е само за возене, мощността не е най-важна, т.е. ще я докараш и с по-стар мотор. Остава икономия от гориво, но и с нея едва ли ще избиеш разходите по проекта.
      Разходите по проекта не са важни ако преценя, че мога да си го позволя, а проблемите по експлоатацията след това, защото ще се прави за каране, а не за късане на нервите от висене по сервизите.

      Относно узаконяването, по-назад съм писал, че имам каквото ми трябва, на мое име е, и ми седи така от 25г, ама подробности по телефона.

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Нико , секи един от учените мотори пали на стенда.Ако си уредиш кабел и софтуеър , остава ти ръкомахане по монтаж.
      Не си мисли , обаче , че дърт кошник трябва да биде окачен и спиран със силата , която ти искаш да го движи.
      Та , като му окачиш сичките датчици на съответните места ( ма и адекватно да отговарят) и ще стане.
      Ма друг път.
      ...
      Не ми трябва сила, а нещо четирицилиндрово поне ЕВРО 4, ако мисията се окаже проблемна като краен резултат ще се минава на класическият вариант посочен от Търтея в последният му пост, като той е и най-близо до оригиналният вариант.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

        Севън джи троник , мале написах го , де му редиш сензорите и с ква инсталация на старио кокал?
        Идеи некви?
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #49
          От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Севън джи троник , мале написах го , де му редиш сензорите и с ква инсталация на старио кокал?
          Идеи некви?
          Нали точно за това пуснАх темата бе, пустиняко !

          ... и, особено в тоя случай, по-правилно е седем гей-тройник.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-10-18, 19:11.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Може, но не искам да се преправя нищо по интериора.
            Освен двигател и скорости, единствено бих сменил нещо по спирачките, въпреки че няма нужда.
            Просто ми се ще ако ще се набиват пари, то поне да е за нещо по-високотехнологично.
            Не предполагах, че на ОМ651 му трябва толкова мисъл за да работи.
            От 2002-2003 може и леко по нататак в годините в мерца има така наречения нетворк мениджмент .
            Между ЕЦУ тата върви инфо постояно -по груба аналогия все едно си вързал Х наброи уредчета в към домашн рутер и така нататака.
            Там дет са ти казали че трябва и таблото да се смени - 99,99% е таи щото това даже е е от ерата дето е леко дърто ама таблото играе ролята на Gateway между бързия и бавния КАН в колата.
            АЗ едно време си бях намерил без пари няколко печки на Вебасто от Е и ЕС класа - ако че даже имах ионфо какво уж върви по КАН и т.н пак не успях да го подкарам -иска си да се пише софт .
            Като се иде при софта -там е следното - много рядко някои които вдява се наема с такива да го нарека хоби проекти.
            Тия дет не вдяват пишат и драскат и т.н -даже тука там тръгва ама устоичивата работа е съвсем друг въпрос.

            Та се отказах с печката.

            За твоита работа не ми е ясно въобще пък как ще стане.... всички Коман реил мотори са стакива помии натапкани.

            Коментар


            • #51
              От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

              Здравейте! Не съм сигурен дали питам на точното място но все пак ще опитам. Предстои ми закупуване на нов автомобил и съм се насочил към Ц класа W204 файселифт (след 2011) - Ц220 или Ц250 с двигател OM 651 DE 22 LA и исках да попитам дали е удачен избор или по-скоро да взема Пасат от същата година както бях решил? Ще гледам такива в чужбина и може да ме насочите какво да гледам на такива коли с над 200к километра. Дали веригата е вече е била сменена или това става след 250к 300к км?

              Коментар


              • #52
                От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                Малко офтопик.
                Не е OM651 и 7G троник, а OM606 + доказан 4-стенен автомат на Айсин, в стара кошница. (Land Cruiser FZJ80):
                https://forum.ih8mud.com/threads/mer...hotos.1058241/

                Коментар


                • #53
                  От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                  Тия дни сменях верига и дюзи на ОМ651 =4500лв . Нищо наложително ,просто консумативи
                  Бих препоръчал да не се лакомите за 7G , а да потърсите комбинация с 5степенен автомат
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X