Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

    От доста време се интересувам от възможността за монтаж на OM646/7/8 с 5-гей тройник в купе от времето когато пластмасата все още не беше на почит и при истинските марки.
    Предвид това, че сме към края на 2018 и трябва да се гледа в перспектива, мислите ми се насочиха по-напред, като естествено това бяха OM654 и OM656 които са последното поколение печки на Мерцедес.
    Това добре, но като отчетем, че се монтират едва от две години, като OM656 се слага от една на W222, възможността за сдобиването им на разумна цена ми се вижда невъзможна.

    Отдавна има (чисто теоретични) симпатии към OM651, защо мисля е единственият двигател на марката до момента с опционални две турбини, и предвид, че е относително нов, но и достъпен модел, реших да се фокусирам в/у него.

    Та въпроса ми е, колко може да е голям филма по монтирането на OM651 в комбинация със 7G-Tronic в класически аналогово купе, като за целта се ползва донор от който ще може да се сваля и реже всичко необходимо ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

    Средно.
    Най добре стенд алоун управление.
    Не можеш да свалиш всичко от донора.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Средно.
      Най добре стенд алоун управление.
      Не можеш да свалиш всичко от донора.
      Това ме интересува, кое няма да може да се ореже от донора и ще трябва да се търси допълнително, и има ли го въобще като опция, като управлението на Оле за 5-Гей тройника ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

        Имаше някога статия, дали не беше и на български(май в Ауто Билд), за OM651 сложен на W201.
        Доколкото помня, беше правено от фирмени спецове на Бенц.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Имаше някога статия, дали не беше и на български(май в Ауто Билд), за OM651 сложен на W201.
          Доколкото помня, беше правено от фирмени спецове на Бенц.
          Ако успееш да я намериш и пуснеш тук, ще е супер !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

            Ясно е, че аз не съм открил топлата вода.

            Ето статията !

            P.S. ... нооо, е в комбинация с ръчна 6-степенна кутия, а и това, в края, ми хареса !

            OK, guys. Now convert it to run on veggie oil.

            Със специални поздрави за Гагич.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-10-18, 18:40. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Ясно е, че аз не съм открил топлата вода.

              Ето статията !

              P.S. ... нооо, е в комбинация с ръчна 6-степенна кутия, а и това, в края, ми хареса !

              OK, guys. Now convert it to run on veggie oil.

              Със специални поздрави за Гагич.
              То има и на немски, и са малко по-подробни...
              http://www.autobild.de/klassik/artik...di-968706.html
              https://blog.mercedes-benz-passion.c...ionenkonflikt/

              Общо взето трудно го накарват да заработи дори с ръчна кутия. Оригиналния комп иска сума ти информация, която на 190-то просто няма от къде да дойде.
              С донор, едва ли ще имаш торбата с датчици, която си търси. А и да ги набавиш, трябва да ги накараш да показват неща за които са предвидени, за да работи адекватно. И още повече важи последното ако ще е с автомат.
              За трансформацията избират 190 с шестцилиндров 2,6 бензин, защото модерния дизел тежи колкото шестака, че май и повече. Искат да запазят баланса, и да не се налага да слагат по-яки спирачки. От липса на място, акумулатора отива в багажника.
              Скоростите са ръчни от W203, задния диф също от такава но 320 бензин.
              Казват, че им е отнело над 1600 човеко-часа, и това при положение, че уж знаят какво правят.
              Сигналите които липсват, ги симулират с два кашона допълнително оборудване в багажника.

              За да стане работата да заработи тоя мотор, без да търси нищо, някой трябва да му направи нов компютър или поне напълно различна програма. И всичко това, така че да си остане със същите характеристики, и също толкова екологичен, иначе кел файда.
              А кой ще е тоя тунинг спец, че и екология да гледа, да тества...И колко ли ще му струват услугите?!
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                Правилни са ти въпросите, но просто си разсъждаваме по темата, щото никъде не го намирам да е разисквано до сега.

                Какво инфо му трябва на тоя мотор от датчици които не са по него за да работи ?

                Ровейки се забелязах, че има Спринтери точно в споменатата от мен комбинация с тази кутия.
                Няма ли да е по-лесно да се изскубЕ от там в комплект с инсталацията ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                  Ники, проучил ли си въпроса за живота на това 2.2 cdi, особено в последните Спринтери ?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                    Тоя дизел няма да стане със стендалоун. Дори и да се подкара ще е кошмар.

                    Коментар


                    • #11
                      От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                      Не съм проучвал живота на мотора защото не съм и тръгнал да правя нещо подобно в момента.
                      Интересува ме възможността за интегриране на комбинацията от морално по-нов мотор и автомат в технологично по-старо купе, и чак след това ще се мисли по въпроса за живота и болежките на мотора.
                      Както споменах и в първият пост, мислил съм по въпроса с OM646/7/8, но вече са доста дърти и подобна инвестиция не ми се вижда оправдана.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-10-18, 23:16.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ... но вече са доста дърти и подобна инвестиция не ми се вижда оправдана.
                        То и тук няма нищо оправдано, нека си го кажем. Това е изцяло в графата за кеф.

                        Коментар


                        • #13
                          От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Ники, проучил ли си въпроса за живота на това 2.2 cdi, особено в последните Спринтери ?
                          Понеже карам подобен (611) на незнаен брой километри, какъв им е проблема?
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                            А не може ли по български да му се отпере едно механично ГНП на този матор.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #15
                              От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              А не може ли по български да му се отпере едно механично ГНП на този матор.
                              И що мислиш че ще е по евтино?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X