Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Това пък от къде ти дойде на ум ?!
    При Мусото всичко концептуално е точно както искам, демек, трябва да е "прост маратонец"® както казва cecoa1.

    Имам си подходящите остатъци от нещо на което исках да пришия балтон, но предвид последните постове май ще продължавам да мисля в посока петак, като най-добре ще е да се сложи на мястото на друг автоматичен петак.
    Ами да, слагай 177 коньовия турбодизел дъртия, и безгрижно си карай...Мани ги тия модерни 7-троници и cdi-та и компютри и дрън-дрън.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Ами да, слагай 177 коньовия турбодизел дъртия, и безгрижно си карай...Мани ги тия модерни 7-троници и cdi-та и компютри и дрън-дрън.
      И той тоя 177 кс е без компир?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Ами да, слагай 177 коньовия турбодизел дъртия, и безгрижно си карай...Мани ги тия модерни 7-троници и cdi-та и компютри и дрън-дрън.
        Не ми се влиза в подробности защо, но до вчера съм мислил само в посока 4-цилиндров дизел с 5-гейтройник, като от няколко дни ми влезе идеята за 7G, която явно е практически неоправдана за нещо на което идеята му е да се ползва, а не се прави само за да бъде направено.
        Почвам да мисля и за варианта с петак, като естествено говорим за ОМ647 който е доказан, а и при него не виждам изненади.
        Почвам леко да търся читавото купе за начинанието, а дали ще 646, 647 или друг, ще се решава в движение.

        P.S. Откакто стана ясно, че N1 ще си плащат данъците на база мощност, се отказах от варианта бензинов джип с голям мотор и реших да помисля в/у отдавнашната си идея за евъргрийн с актуален за времето мотор.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

          OM 612 DE 30 LA (612.990) Малко трудно се намира, но го има. Бие всички редови, включително и шестцилиндровите дори и от следващото поколение. 231к.с и 540Nm от завода...но с "малко" доработки от AMG. Ц-едката с него, върви като с 350 бензин.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            OM 612 DE 30 LA (612.990) Малко трудно се намира, но го има. Бие всички редови, включително и шестцилиндровите дори и от следващото поколение. 231к.с и 540Nm от завода...но с "малко" доработки от AMG. Ц-едката с него, върви като с 350 бензин.
            Май не си ми разбрал идеята. Пастата ти колко коня е и колко харчи ?

            ... освен, че ще се изпотроши всичко назад защото е проектирано за до 150-180 коня и 200Nm.
            Говорим за качване в дърта техника, която няма да се ползва от дъжд на вятър и само за сватби и погребения.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-10-18, 21:05.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Май не си ми разбрал идеята. Пастата ти колко коня е и колко харчи ?

              ... освен, че ще се изпотроши всичко назад защото е проектирано за до 150-180 коня и 200Nm.
              Говорим за качване в дърта техника, която няма да се ползва от дъжд на вятър и само за сватби и погребения.
              Пасата е 130к.с. 310Nm. Харчи...6 до 7,5 при мен, ама щото е 4х4, а и нямам баш типично градско.
              200Nm е някой от всичките УАЗ-ови мотори до около 100к.с.

              Ти какво купе ще търсиш, че "евъргрийн" е различно за всеки?
              А и доколкото помня, искаше нещо по-високо?
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                Понеже ми се ще темата да се върти около заглавието, ше ти разказвам допълнително, но разбира се става въпрос за Мерцедес, което мислех, че е логично.

                Търси се автомат за да е най-лесно, и на мястото на 722.3 или 722.4 ще се сложи 722.6, като от няколко дни ми се завъртя идеята за 722.9, но както стана ясно, мисията е почти невъзможна, а идеята не е да се правят чудеса от храброст.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                  Само помисли как щв вкараш табло от един модел в друг и колко монтажна пяна ще отиде

                  Коментар


                  • #39
                    От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Само помисли как щв вкараш табло от един модел в друг и колко монтажна пяна ще отиде
                    А това защо ?!
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      А това защо ?!
                      Цялото не, но поне тая част с уредите, я иска компютъра за да бачка мотора.
                      Сигурно може да се излъже нещо, ама не и съвсем лесно. А и уреди все пак ще ти трябват.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                        Може, но не искам да се преправя нищо по интериора.
                        Освен двигател и скорости, единствено бих сменил нещо по спирачките, въпреки че няма нужда.
                        Просто ми се ще ако ще се набиват пари, то поне да е за нещо по-високотехнологично.
                        Не предполагах, че на ОМ651 му трябва толкова мисъл за да работи.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                          На всичко след 602/3 му трябва много мисъл за да работи.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            А това защо ?!
                            Двигателя няма да запали без табло. ЕКУ- то е в постоянна връзка с таблото. Новото табло пък си върви с негови си датчици за обороти, скорост, температури и т.н. Отделно към това ти трябва и ключ за запалване, но да кажем, че ако се изключи имобилайзера може да минеш без него.

                            Коментар


                            • #44
                              От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Да, прав си, новите са с единична верига което както и на по новите БМВ-та (след 150 хил.км.) създава огромни проблеми. Тъпа работа, лошо направено от иначе претендиращи за качество производители! Определено слаб елемент!
                              Ми това означава , че собственикът пробва конструктора.Или , че не знае да чете
                              Лош коментар по инфото за поддръжка на мотор!Само с мандръсанье жена се не задържа!
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                                Колкото и да е високотехнологично, като няма узаконяване, каква е ползата?!
                                Щом е само за возене, мощността не е най-важна, т.е. ще я докараш и с по-стар мотор. Остава икономия от гориво, но и с нея едва ли ще избиеш разходите по проекта.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X