Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Понеже карам подобен (611) на незнаен брой километри, какъв им е проблема?
    Това, върху което имам наблюдение, са по-новичките..В сервиз до нас бяха наредили десетина Спринтера един по друг за ремонт. Наминах да видя какъв е тоя керван. Обясниха ми нещо за веригата, много хилава била и зъбните колелета..Половината щели да ги спасят с ремонт, но за другите чакаха цели мотори, тъй като бяха вкопали веригите и имаше отчупени парчета от блока, а нямаха двеста хиляди пробег...Това е, което видях.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

      Напълно безсмислена операция според мен! На който му се кара "ретро" да си ремонтира дъртия мотор или още по-добре, като американците - да изхвърли цялата "карантия" и да сложи V8 /даже и карбураторни слагат/ + нови скорости, ново окачване и спирачки! Икономията на гориво едва ли е фактор при толкова скъп проект...

      От Мерцедес са го направили единствено и само с рекламна цел!
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        То и тук няма нищо оправдано, нека си го кажем. Това е изцяло в графата за кеф.
        Може би не съм бил ясен. Въобще не става въпрос за пари, и нека се абстрахираме (е, в разумни граници ) от финансовата страна на въпроса.

        Имах предвид инвестиция от технологична гледна точка.
        Да се интегрират двигател и скорости измислени и произвеждани преди 20г, при тези темпове на развитие на технологиите и екологичните стандарти, ми се вижда безсмислено.

        Ако някой има идея и за друг четирицилиндров дизелов мотор в комплект с автоматични скорости, също би било интересно, ако ОМ651 ви се вижда келяв.
        Аз нямам никакви впечатление за този двигател, освен техническите му характеристики.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-10-18, 11:08.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

          Не става дума, че е келяв, просто операцията за мен е силно безсмислена, освен ако не говорим за личния кеф в случая, но и тогава. Няма никаква инвестиция от технологична гледна точка тук по ред причини, освен инвестиция в дълго-годишен абонамент към майстори (или съответни гаражи). Новите двигатели са с планиран ресурс, гледах видео за нова S класа, за която казват, че мотора е много добър, изкарва до 150.000км без ремонт. А и ДВГ си отива към залез, каквото и да си говорим.

          Напълно съм съгласен с Тедо по-горе.

          Коментар


          • #20
            От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

            Да се поправя за по-горе. За мен операцията е безсмислена от парична гледна точка и инвестиция, както писа. Личния кеф е съвсем друго нещо.

            Коментар


            • #21
              От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

              Точно за такава дискусия пуснах темата.

              Какъв би бил проблема в последствие ако всичко се интегрира и подкара в сравнение с това ако се ползва на купето от което е свален ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Да се поправя за по-горе. За мен операцията е безсмислена от парична гледна точка и инвестиция, както писа. Личния кеф е съвсем друго нещо.
                За това написах, че ми се ще да се абстрахираме от финансовата страна на темата, като ме интересува какви биха били по-сериозните проблеми по подкарването на мотора и скоростите, защото ме интересува само варианта с автомат, дори ако се окаже, че е невъзможно да се направи.

                P.S. Каквото и да карам за лично ползване не го продавам и съответно не ме интересуват парите които ще се вкарат, стига да мога да си го позволя, а това което ми е за продаване никога не го карам.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Това, върху което имам наблюдение, са по-новичките..В сервиз до нас бяха наредили десетина Спринтера един по друг за ремонт. Наминах да видя какъв е тоя керван. Обясниха ми нещо за веригата, много хилава била и зъбните колелета..Половината щели да ги спасят с ремонт, но за другите чакаха цели мотори, тъй като бяха вкопали веригите и имаше отчупени парчета от блока, а нямаха двеста хиляди пробег...Това е, което видях.
                  Да, прав си, новите са с единична верига което както и на по новите БМВ-та (след 150 хил.км.) създава огромни проблеми. Тъпа работа, лошо направено от иначе претендиращи за качество производители! Определено слаб елемент!
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #24
                    От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                    Позачетох се и разбирам, че дори да сложиш/смениш 7-гейтройника на същият модел, но на/от друго купе, пак не ще да тръгне, трябвало да ги "жениш".
                    Весела работа !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                      Чудя си как да го кажа...
                      Ангренажа е със зъбни колела и верига, но е откъм скоростите. Смяната е свързана със сваляне на мотор, а и си се изнсова прекалено бързо тоя ангренаж.
                      Водна и маслена помпа се управляват от компа, да не бачкат залудо. Дори пръскалките под буталата, пръскат само според повелята на компа, а не постоянно винаги. За да ги управлява тия неща, му трябва представа за цялостната картинка, и тръси информация дори от климатроника(помпата върти яко за да сгрее купето примерно). При яка ръчка, решава да държи мотора на 80 градуса, вместо на 100, както е обикновенно. Как си определя кога е яката ръчка, не знам, но търси сигнали и от системите за сигурност.
                      Дюзите с пиезо на Делфи, дават фира. В началото са ги сменявали по гаранция, но една по една, която е проблемна в момента. Така някои са ходили по четири пъти за такъв проблем. После са почнали са ги сменяват и четирите заедно.
                      И за връх, не е толкова екологичен, установено е, че прави същите шашми с тестовете на газовете като при VAG, но просто не се раздухва много.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                        Разказано така, звучи трагично. Щастлив съм с моя 611... където такива простотии няма и детските му болести се преживяват по лесно. Пък и да се чудиш за какво са тия глупости, 1 до 2 литра на 100 икономия, малко повече мощност? Не знам?
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #27
                          От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                          Предвид това което четох днес относно смяната на кутията със същата, но от друга кола, и това което е написал Цецо, май ще продължавам да мисля в посока 5G и 646.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                            Компонент протекшън. Във всеки модул е вписан ВИН номера и ЕКУ-то си ги търси по КАН при всяко палене. Най-новите си говорят по оптика.

                            Коментар


                            • #29
                              От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Предвид това което четох днес относно смяната на кутията със същата, но от друга кола, и това което е написал Цецо, май ще продължавам да мисля в посока 5G и 646.
                              Тези всички модерни мерцедесови работи, в мусото ли ще се вграждат ?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: OM651 със 7G-Tronic на дърта кошница

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Тези всички модерни мерцедесови работи, в мусото ли ще се вграждат ?
                                Това пък от къде ти дойде на ум ?!
                                При Мусото всичко концептуално е точно както искам, демек, трябва да е "прост маратонец"® както казва cecoa1.

                                Имам си подходящите остатъци от нещо на което исках да пришия балтон, но предвид последните постове май ще продължавам да мисля в посока петак, като най-добре ще е да се сложи на мястото на друг автоматичен петак.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X