Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

    Това са катализаторите ... или кислородните датчици (ламбда сонда). Ако катовете са задръстени може да вдигат по висока Т.. ма чак толкоз..че да загрява
    Тези ли грешки излизаха преди ?

    Коментар


    • #17
      От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

      Чак толкоз ли...направо посинява чак алуминиевата изолаторна ламарина на пода и се разтапя мокета вътре и разни пластмсарии! Писах по горе за катализаторите...
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #18
        От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
        Погледни катализаторите дали са посинели, често тунела се нагрява много от катализаторите, най-вече на мощни бензинови мотори! Скоро имах същия проблем с едно цлк 3.2 наложи се да ги махна! А за загряването, симптома е за термостат, но смени и водната помпа, но първо направи тест за газове в охлаждането!!!
        Няма да споря, не съм механик, ама за това с “големи мотори и тунела се загрява” не съм съгласен. В семейството имаме 7 коли с V8 моторетки, и ги караме около палми. И нито една не си загрява тунела.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

          Абе морски, само, когато има проблем с катализаторите, не генерално големите мотори, все между редовете четете! Ама те оправдавам теб, ти при голямо вълнение е нормално да ги прескачаш...
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #20
            От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Абе морски, само, когато има проблем с катализаторите, не генерално големите мотори, все между редовете четете! Ама те оправдавам теб, ти при голямо вълнение е нормално да ги прескачаш...
            Я преди да ме оправдаваш да прочетеш какво си написал. Нарочно съм те цитирал, да си го видиш. Никъде не пишеш за задънени катализатори, а за такива на големи мотори. Не четем между редовете, четем точно това, което е написано. Виж, какво точно ти е било на акъла като си го писал, аз няма как да знам.
            И аз те оправдавам, пий едно кафе и баааавничко прочети пак за задънени катализатори ли пишеш или за такива на големи мотори.
            Хайде, успех!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

              Писал съм, ако са посинели! Както и да е, не е важно!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #22
                От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                Писал съм, ако са посинели! Както и да е, не е важно!
                Сериозен въпрос, не се заяждам. Само ако са задънени ли посиняват? Тук много преди да се задънят, колата не мината теста на газ анализатора, и в по-сериозни случаи, направо си я караме до моргата на ход /няма регистриране ракова нещо/.
                Може ли от много ръчка да посинеят катализаторите?
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #23
                  От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                  Като замине катализатора става това

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:315.3 КБ
ID:5799933

                  Мицубиши Паджеро 3.5 бензин.
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #24
                    От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                    Точно така става, те от друго не могат да посинеят! Вътре в купето чак се разтапят пластмаси!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                      По лодките посиняват ауспуси без да имат катализатори, та за това попитах.
                      Колко време преди да се задъни катализатора и да светне като лампа, светва check engine?
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                        Ами на таблото може нищо да не ти светне! Почнеш ли да усещаш топлината вътре, а тя лятото се усеща осезателно, е време да махаш ''екологичните'' тапи!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                          Като замине катализатора става това

                          [ATTACH=CONFIG]970417[/ATTACH]

                          Мицубиши Паджеро 3.5 бензин.
                          Това става от неправилно горене. Когато в някой от цилиндрите има пропуски в запалването. Няма горене и причината е в искрата. Горивото постъпва и се запалва в изпускателната система от изгорелите газове на другите цилиндри. Разрушения катализатор по често е следствие. Казвам го от опит.
                          Последно редактирано от atanas_93; 07-10-18, 19:33.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #28
                            От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                            Това става от неправилно горене. Разрушения катализатор по често е следствие. Казвам го от опит. Не ме карайте да обяснявам.
                            На тази не беше от горенето .
                            Обясни ни .
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #29
                              От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                              Допълних горния пост. Същото се случва и при много бедна смес, а и при голямо закъснение.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • #30
                                От: Kia Sorento 3.5 v6 2005г - прегрява

                                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                                Допълних горния пост. Същото се случва и при много бедна смес, а и при голямо закъснение.
                                И двамата сте прави.
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X