Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe муфа - истина ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Santa Fe муфа - истина ли е?

    Аз гуми утре ще си взема , еднакви, а повдигането на темата беше от една страна да го разнищим малко казуса, и от друга да се знае , че и 1,5 см разлика влияе.
    Благодаря, Тедо, мисля че във Варна намерих нещо подобно.

    А за парите - имам комплект зимни ( еднакви ) на две зими. Мисля след третата ( т.е следващата) да ги карам за летни . Защо тогава сега да си купувам нови летни ? ( туй за Иван Иванов)

    Коментар


    • #17
      От: Santa Fe муфа - истина ли е?

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      ... може и да намери темата в която съм качвал снимки и обяснения как работи тая джвъчка. Пробвал съм с откачена букса от муфата (тоест няма никакъв шанс за ел връзка с каквото и да бил) и пак си сработваше и задното...
      Аз за тая тема споменах , че се мяркаше, сега ще я разгледам, благодаря !

      Коментар


      • #18
        От: Santa Fe муфа - истина ли е?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        ... Внимавайте с шпилките на гумите - некадърен гумаджия за малко да ме утрепе - от 5 се скъсаха 3 на магистралата... явно завити накриво и стегнати на хлабава джанта... Стават от москвич, но за смяната се разглобява главина
        И аз сменях шпилка поради същата причина, от тогава не давам на гумаджия да ми стяга гумите.
        А шпилката в киа струва 2лв та не си заслужава това с москвичовите [emoji1]
        Може и без разглобяване на главината, леко се фризира ламаринта зад диска
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Santa Fe муфа - истина ли е?

          Сега видях движението по темата. Малко рекапитулация по моя случай: След ремонт на муфата на МПС-то от подписа, очевидно, не много успешен, защото маслото изтичаше в корпуса, се видяхме с колегата Филип от горния пост, който ми даде масло, което налях наново. Впоследствие изтече и то, подозирам, от кофти О-пръстен, и този път муфата блокира тотално. Накрая проблема ми се реши с такава втора употреба на смешна спрямо предлаганата от вносител цена. Това за муфата, която е електромагнитна. Движението с блокирала муфа се усеща като леко блъскане на тласъци при бавно каране, особено след като се минат няколко километра и карантиите позагреят. Двойно предаване си имаше, тествах веднъж на кал, но се усещаше напрежението в трансмисията и вървенето на колата.
          За различните гуми - не мога да кажа нищо, НИКОГА не съм правил този експеримент.
          За карането без кардан - по причина скапана муфа и липса на време и възможност за ремонт дълго карах колата като такава само с предно предаване. Чувах мнения, че ставало само с дизелови, на бензинови не важало.
          При свален кардан и разкачена електрически муфа на таблото мига символа за 4х4 като индикация за липсваща верига.
          Изключвал съм предпазителя за 4х4, който при мен е в двигателния отсек, но колата минава в авариен режим и се фиксира на 3-та скорост (автомат е).
          Това е накратко събрания ми горчив опит с този автомобил. Дано е полезно някому.
          В допълнение, имам и бутон за принудително включване на 4х4, работещо до 40 км/ч.
          Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
          Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
          0886500886
          LZ2TDK

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X