Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe муфа - истина ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe муфа - истина ли е?

    Здравейте! Имам мерак да си купя Santa Fe от първите. За сега клоня към дизел + автоматик. Опитах се да прочета каквото можах, но не открих много. Има обаче нещо, което ме стресна. Някъде прочетох, че колата имала някаква муфа, която като се прецака не подлежала на ремонт, а цената й била космическа и с две думи колата остава само на предно.
    Това вярно ли е и все още ли е такова положението с ремонта?
    Също така искам да попитам дали има някакви големи проблеми с първите версии на автомобила и трябва ли задължително да търся фейслифта (след 2003 г.)?

  • #2
    От: Santa Fe муфа - истина ли е?

    Първоначално публикуван от totopz Преглед на мнение
    Някъде прочетох, че колата имала някаква муфа, която като се прецака не подлежала на ремонт, а цената й била космическа и с две думи колата остава само на предно.
    Това вярно ли е и все още ли е такова положението с ремонта?
    Преди да са скочили да ти обЕсняват (хора, коЙто не са имали "Санта Фе"), че, видиш ли "виско-муфи" се ремонтират, рециклират и т.н., да уточня, че тази муфа е с фрикциони от нещо като бакелит и ... хартия, не е "виско".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe муфа - истина ли е?

      Не е вярно, не е задължително фейслифта, купи си.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe муфа - истина ли е?

        Здравей,

        Аз съм с този модел, но бензиновия шестак. Преди две години ядох проблема с раздатката, но малко заради предния собственик. Ако се прецака е гадно, че на платформа само може до остраняването на проблема.
        Понеже те вълнува предполагам ценово, скъп ремонт си е, аз на старо от англичанка се сдобих като цената беше нещо от сорта на 500 лв (в последстие намерих и нова от Азия , ама цената беше 3700 лв).
        Ако няма някакви външни удари и колата да се "изтрелва" на светофарите (ама все с дизел надали) шанса да сдаде багажа е малък. И маслата трябва се обслужват, на раздатка, диференциал, кутия и всичко е точно.
        Автомата е само един вариант, на този модел е постоянно зацепено, но се справя с леки хълмчета тип питник или вила в повисоките части на планината, ама и хубави гуми да има особенно зимата.
        Вече старички са автомобилите, но не са скъпи за поддръжка и не ти крадат фаровете

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe муфа - истина ли е?

          За 3г. и 85К км два пъти ремонтирах алтернатор и два пъти чупи кобилица на клапаните.В снега се държи прекрасно ,комфортен на дълго леко куц кон ,евтина поддръжка ,що годе екстри ,ежедневно газя черно и кално до язовира ,с две думи - доволен съм.В този ценови клас си е добро попадение /ако свикнеш с ежедневните 10/100 нафта/!
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe муфа - истина ли е?

            Гледах снощи една джипка, която сякаш не беше лоша. Обаче ме притесняват разни неща. На първо място тази джипка имаше от ляво под таблото един бутон, който като го натиснах на таблото светна едно 4wd lock. Доколкото успях да прочета тази 4х4 система е различна от масовата при Santa Fe 1. Това, че е друга системата на тази джипка лошо ли е и трябва ли да бягам от нея?

            Коментар


            • #7
              От: Santa Fe муфа - истина ли е?

              Не е лошо, това е от по-последните от първа генерация. Системата е подобна при Туксон и следващото Санта Фе.
              При нормално движение задвижващи са основно предните колела, при нужда автоматично се прехвърля въртящ момент и на задните през ел.управляем съединител (системата е на Бог Уорнър). С това 4WD LOCK, се включва твърдо задния мост, но това може да стане само до определена скорост на движение, за преминаване през кофти места. Над тази скорост, тази блокировка изключва автоватично.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                Аз имах SF 2.0 113 4x4. ръчка
                Разход 90км/ч - 6.3/100
                Магистрала с климатик 140 км/ч - 8,5/100
                Градско 8-10/100, като 10 ми даде в най-големите студове.
                При нормална работа, не пуши, не хвърля черно и пали от раз на -15.
                С хубави гуми е много проходим, зимни и летни ползвах General.
                Като цяло изключително здрав и удобен автомобил, може да страда само от родната нафта.
                Сега пак си търся такъв но 2,4 бензин.

                Внимавай със спирачките ако е на повече километри, промивка, проверка и тест след смяна на спирачки и накладки, висящия лагер провисва - търси марков, дюзите и помпата ги правих веднъж
                Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                Коментар


                • #9
                  От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                  Чудя се дали да отварям нова тема, че проблематиката е подобна : на СФ СМ (2) от 2007 вчера му купих гуми за лятото , втора ръка , 235 65 17 два чифта различни марки . Оказа се , че имат разлика в диаметъра около 1,5 см. и това го установих след като след монтажа колата започна да приритва - явно включва и изключва ел. магнитния съединител ( това при движение направо, в диапазона 20-40км/час - да речем , че така трябва да е, макар е този 1,5 см е 2%, но всъщност е към 5 см разлика по обиколката.. )
                  Най-вероятно утре ще и взема 4 еднакви гуми, но ... какво ще стане , ако изключа захранването на ел.магнитния съединител - някъде ми се мярна, че и без захранване може да се предава мощност на задния мост ? Мога ли да повредя нещо така ?
                  Даже ако е допустимо това, дето си го мисля . може да му сложа едно ключе и да си го включвам при нужда .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                    Купи си гуми, не разчитай много да се намери някой, който е пробвал това за което питаш. Отделно и да се намери, няма как да знаеш доколко можеш да му се довериш, и доколко е приложимо към твоя случай.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                      Чудя се дали да отварям нова тема, че проблематиката е подобна : на СФ СМ (2) от 2007 вчера му купих гуми за лятото , втора ръка , 235 65 17 два чифта различни марки . Оказа се , че имат разлика в диаметъра около 1,5 см. и това го установих след като след монтажа колата започна да приритва - явно включва и изключва ел. магнитния съединител ( това при движение направо, в диапазона 20-40км/час - да речем , че така трябва да е, макар е този 1,5 см е 2%, но всъщност е към 5 см разлика по обиколката.. )
                      Най-вероятно утре ще и взема 4 еднакви гуми, но ... какво ще стане , ако изключа захранването на ел.магнитния съединител - някъде ми се мярна, че и без захранване може да се предава мощност на задния мост ? Мога ли да повредя нещо така ?
                      Даже ако е допустимо това, дето си го мисля . може да му сложа едно ключе и да си го включвам при нужда .
                      Не можеш да караш така, тоест можеш, но износваш фрикционните дисквове. И не - ключе няма да ти свърши работа, ако муфата е електромагнитна като слаганата в туксон и спортидж от 2007-8г защото си зацепва чисто механично.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Купи си гуми, не разчитай много да се намери някой, който е пробвал това за което питаш. Отделно и да се намери, няма как да знаеш доколко можеш да му се довериш, и доколко е приложимо към твоя случай.
                      Може да ми вЕрва може и да намери темата в която съм качвал снимки и обяснения как работи тая джвъчка. Пробвал съм с откачена букса от муфата (тоест няма никакъв шанс за ел връзка с каквото и да бил) и пак си сработваше и задното...
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                        сваляй кардана, за какво ти е 4х4 като не можеш да му купиш 4 еднакви гуми
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение

                          Може да ми вЕрва може и да намери темата в която съм качвал снимки и обяснения как работи тая джвъчка. Пробвал съм с откачена букса от муфата (тоест няма никакъв шанс за ел връзка с каквото и да бил) и пак си сработваше и задното...
                          Знам, чел съм темата ти. Мисълта ми беше ако се намери някой да твърди обратното, демек че няма проблем.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            сваляй кардана, за какво ти е 4х4 като не можеш да му купиш 4 еднакви гуми
                            Освен кардана се махат и някакви бушони, че иначе комп-а откача

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Знам, чел съм темата ти. Мисълта ми беше ако се намери някой да твърди обратното, демек че няма проблем.
                            Ако намери някой да му гарантира с едни 2500Е (по спомен толкова ми обявиха от киа за цялата муфа) че няма проблем - нека си кара така

                            Пробвал съм да карам с различни гуми, изтърпях някъде около 10 км и се върнах при гумаджията да взема още 2 нови. Поведението на колата е отвратително, постоянно усещаш едно гадно задържане и приритване все едно някой периодично ти подръпва ръчната леко
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Santa Fe муфа - истина ли е?

                              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                              ... купих гуми за лятото , втора ръка , 235 65 17 два чифта различни марки ...
                              4бр Мишлен Алпин с 5-6мм грайфер по окомера . давам ти ги за 200лв /ако все пак решиш да не съсипваш автомобила/...

                              иначе за "първото" Санта фе 2.0 дизел моите впечатления от 3г експлоатация са: много надежден автомобил, сравнително големи ходове на окачването /не като на СФ2/, муден двигател в ниските обороти - от място тръгваш и щом включиш на втора направо "умира" ако си под 30кмч... Веднъж набере ли 40, от трета и нагоре върви приемливо, на магистрала поддържа без проблем 140. Внимавайте с шпилките на гумите - некадърен гумаджия за малко да ме утрепе - от 5 се скъсаха 3 на магистралата... явно завити накриво и стегнати на хлабава джанта... Стават от москвич, но за смяната се разглобява главина
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X