Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Мюнхен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Мюнхен

    Здравейте,
    Предстои ми пътуване до Мюнхен с кола.
    Гледам има две основни алтернативи - през Сърбия, Хърватска и Словения или Сърбия, Унгария, Австрия.
    Ако някой иска да сподели опит.....
    Кое да избера? Къде да сипвам нафта? За какво да внимавам?

    Благодаря на всички които ще дадат съвети.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

  • #2
    От: Пътуване до Мюнхен

    Пропусни сърбежите.
    Румъния Унгария Австрия.
    В Румъния минаваш по стария път през надсенмиклош. След това няма кьорав човек на кпп-то

    Това ако не цепиш секундата на две

    Навсякъде нафтата е по добре от нашата. Особено немската
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Мюнхен

      Най-краткия е първия през Любляна , Караванкен тунел ( миналата зима нямаше ремонти !) , и още няколко тунела , които са платени .През Словения може и през Марибор . Втория ( през Унгария ) е по-дълъг със стотина километра , но е по- прав и равнинен . Аз зареждам в Сърбия ( на изхода ) и после чак в Австрия ( опитвам се извън магистралата за по-евтино ) . На границите си купуваш винетка има в Словения и Австрия по маршрут 1 , и в Унгария ( електронна ) и Австрия по маршрут 2 . Пътни такси на магистралата се плащат в Сърбия и Хърватско ( приемат и евро , но е хубаво да са дребни , че по някой път връщат местни пари ) . Ако минаваш през Унгария внимаваш колко цигари и алкохол ( ако си купуваш от СЪРБИЯ !) носиш . Ако не бързаш спазваш ограниченията особено в Австрия и Германия . Като време 15 - 18 часа в зависимост от карането , граници и спиранията .

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Мюнхен

        През Хърватия и Словения е безсмислено скъпо. После като влезеш в Австрия ще трябва да минеш през два тунела за да излезеш на магистралата за Залцбург, които са платени, т.е. плащаш за австрийска винетка и отделно за тунелите.
        Сърбия, Унгария - Австрия е по евтиния вариант и според мен по - бърз отколкото през Румъния, но зависи какво се гони - евтиния или време.
        Нафта по правило се сипва в малко населено място или в покрайнините на голямо населено място, но не и на магистралата.
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Мюнхен

          При шумадийците може да виси с часове по границите и ебем ти по краткото разстояние.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Мюнхен

            С каква кола ,лека или Н1? Има голямо значение.

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Мюнхен

              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
              ...Къде да сипвам нафта?...
              Общовалидно правило: избягваш бензиностанции които са около граничен пункт.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Мюнхен

                През Румъния е оправдано минаването само за да се избегне митницата в Сърбия.

                През Словения съм стигал за точно 13 часа до Мюнхен.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Мюнхен

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  С каква кола ,лека или Н1? Има голямо значение.
                  за N1 с немски "цолов" номер ме накараха да правя "шпедиция" /транзитна декларация и возих един сърбин-гарант от граница до граница/ Проклех ги до 7-мо коляно за гаврата и загубени около 6 часа...

                  Ако е с БГ номер не знам да има разлика...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Мюнхен

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    гаврата и загубени около 6 часа...
                    ...
                    Именно.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Мюнхен

                      За N1 в Сърбия трябва да се прави спедиция- карат те да чакаш на опашката с камионите. Отделно толтаксите са с около 30 % по високи отколкото за леките коли. Винетката за Унгария е два пъти по скъпа-23 евро, в Австрия искат да имаш стикер с екокатегорията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Мюнхен

                        Кога горе-долу ще е пътуването и с каква цел - ще се спира ли за забележителности или е въпрос на достигане на Мюнхен?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Мюнхен

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          За N1 в Сърбия трябва да се прави спедиция- карат те да чакаш на опашката с камионите. Отделно толтаксите са с около 30 % по високи отколкото за леките коли. Винетката за Унгария е два пъти по скъпа-23 евро, в Австрия искат да имаш стикер с екокатегорията.
                          И това за лека кола с N1? Значи последните 30-40 пъти съм минавал "гратис" с такива коли през Сърбия, Австрия и Унгария.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Мюнхен

                            Да. Може единствено да имаш проблеми при евентуална проверка. Въпрос на късмет.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Мюнхен

                              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                              Да. Може единствено да имаш проблеми при евентуална проверка. Въпрос на късмет.
                              Ми не знам, както писах минавал съм 30-40, а може и повече пъти. Възможно е да е късмет, макар, че не виждам например как ще ми вземат по-голяма ТОЛ такса в Сърбия като никой не ти иска талон на колата при плащане на магистралата. Но теоретично сигурно си прав.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X