Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Мюнхен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пътуване до Мюнхен

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    В Италия магистрално каране - 11л. 100 км.
    Швейцария магистрално каране - 9л. 100 км.
    Нафтата италянска.Денивилацията ви е ясна.
    Магистрала Италия ограничение 130 км.в ч.придвижване 140-150км.в час.
    Швейцария магисрала ограничение 120 км.в час като на много места светеха табели 80 и 100 км. в ч. както и доста тунели.Придвижване стриктно по правилата.
    Следва: скорост или ....
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #62
      От: Пътуване до Мюнхен

      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
      ......Незнам колко им е толеранса обаче.....
      3 км/ч.
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #63
        От: Пътуване до Мюнхен

        Следва,че колкото са по-големи глобите,колата харчи по-малко
        Бившия ми шеф,го бяха доста солидно глобили в Швейцария,и така...казва ми,че из немско вече само на темпомат и по ограниченията да се кара.Ок,думата закон,Форд с двигател на Пежо,ниско прелита по магистралата,където няма ограничения
        Последно редактирано от mdn; 10-10-18, 00:44.

        Коментар


        • #64
          От: Пътуване до Мюнхен

          Здравейте,
          Прибрахме се благополучно.
          В Австрия на темпомата му зададох 135 при ограничение 130, в Унгария също. В Сърбия карах по магистралата със 145.
          Разхода спадна до 6.7 с австрийската нафта.
          На връщане заредих на 1.310 на Джет до един голям търговски център. Не му зпомних името, но е точно до пътя и има голяма Икея. Бяха на една ограда с Шел, но за шела се влизаше от магистралата, а за джета през отбивката след 30 метра. РАзликата в цената беше над 15 цента.
          На Будапеща правят голям ремонт на М0 и искрено съжалих, че не минах през М1. Опашката от тирове беше от отклонението за М0 до излизането от него. КИЛОМЕТРИ.... Не бях виждал подобно нещо УЖАС. Приготвих се да се отвиснеме до втръсване, но реално ни пропуснаха прилично бързо за такова задръстване.
          Към Сърбия трафика намаля и беше спокойно. В Сърбия бяхме почти сами на магистралата. На ПАЛИЧ се отбихме за да обядваме (по препоръка на митничаря). 20 евро за трима заедно с бакшиша. Страшно вкусно. Сигурно можеше да потърсиме и по-евтино заведение, но никак не съжалявам. След всичкия МакДоналдс, който изядохме, това просто ни дойде много добре.
          На митниците минахме като на парад. По една кола преди нас. Никакво чакане. Дежурния въпрос - нещо за деклариране? Като че ли пък ще им кажа за наркотика в гумите...
          Установих за себе си, че 1000 - 1100 километра ми е разумния максимален пробег без особени проблеми. По нататъка става адски бързо много гадно. Нито колата ,нито ред була или кафето помогнаха нещо....
          На връщане реших да мина през околовръстното за Белград. Кофти избор. И там ремонт, движение в едно платно. Със сигурност беше бавно.
          Последно редактирано от aig; 12-10-18, 20:53.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #65
            От: Пътуване до Мюнхен

            Отлично описание. Благодаря!

            Коментар


            • #66
              От: Пътуване до Мюнхен

              Намерих тая тема и викам да не отварям нова. Аз искам в неделя да пътувам утре, от Германия към България. Макар, че навреме си поръчах зелена карта, още не е дошла, а нали е уж задължителна за за Сърбия. Мисля да я избегна и да мина след Унгария през Ръмъния и по моста на Видин. Минавал ли е някой там скоро, и как е особено зимата? Не ми се чака още ден два, за пътуването.

              Коментар


              • #67
                От: Пътуване до Мюнхен

                Ако си с немски номера , вероятно ще се прибереш без проблеми . Аз от две години пътувам без , чак сега си поръчах за ремаркетата и за колата . Но все пак си е на късмет.

                Коментар


                • #68
                  От: Пътуване до Мюнхен

                  Днес дойде картата, така, че си остава Сърбия.


                  Който не е заредил в Сърбия, в Сегед на Шел - близо е до магистралата и цените са нормални...
                  Това заради цената ли е или съмнително качество? Идвам от северна Германия и няма да минавам Австрия. Пътя ми е през Чехия и покрай Прага.
                  Мисля утре сутрин да тръгвам, като пристигна ще пиша как е минало.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пътуване до Мюнхен

                    От Русе за Надлак по оптимален е маршрута през Питещи Сибиу, Дева . Поо голямата част е магистрала. Пътят Букурещ- Крайова е много натоварен и минава през много селца. Румъния се пътува най-добре нощем. Комплексираните тирове ги няма и е спокойно. От София до Надлак ми е 8 часа за 6 часа през Сърбия. и разлика в 30 -40 км. Магистралата в Сърбия ми е двойно по скъпа. в сравнение с Румъния.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пътуване до Мюнхен

                      В Румъния най-добре съм пътувал през нощта след луд тираджия - 100-120кмч без значение в или извън населено място
                      Румънците много обичат да изпреварват на завой без видимост... а тирът ми "разчистваше" пътя...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пътуване до Мюнхен

                        Сложил е магнита и кара.Затова нощем.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пътуване до Мюнхен

                          Бая време мина, но да дам и аз репорт.
                          Пътувах последния уикенд на октомври 2018.
                          София-Белград- Нови Сад - Будапеща- Виена за 1 ден. Белград естествено през центъра, по широкия път. Проблемите почнаха на унгарската граница, отвисяхме над час заради проверките на унгарците, бяха решили да се правят на стриктни. В Унгария магистралата беше много натоварена, там естествено заковахме на ограничението и не го прехвърлихме и с километър. На М0 окол Будапеща задръстване в нашата посока нямаше, но видях километричното на обратно и направо се стреснах След Будапеща и преди Татабаня имаше още един ремонт на магистралата и още едно страхотно задръстване в насрещното. На австрийската граница минахме на парад и до Виена нямахме драма.
                          Виена-Залцбург-Нойшванщайн-Мюнхен втория ден. Спокойно и не натоварено пътуване. Разликите в цените на горивото на магистралата и извън нея стигаха на места до 20 евро цента за литър дизел. На австрийско-германската граница ни провери един учтив граничен полицай, отбиха ни от колоната заради българския номер може би. Погледнаха документите, питаха ни къде отиваме и ни упътиха на английски как да стигнем до Нойшванщайн и прочутия замък. В Баварската провинция, в Мюрнау, заредихме на ОМВ горива с 14 евроцента по-евтино от това на магистралата, а разхода на колата направо падна с 20% - чудо на чудесата!
                          На връщане направих Мюнхен - Залцбург - Любляна - Белград-София за един ден - над 1400 километра. 15 часа нормално каране със всички спирания - 100% магистрала без у нас. Спестихме си ада в Унгария, тук нещата се оскъпиха като пари със Словенската винетка за 14 евро, ако помня правилно, и таксите в Хърватия. Общо пътя излиза с около 23-24 евро по-скъпо в тази посока отколкото през Унгария( оттук обаче ако се извади стойността на унгарската винетка, разликата е 14 евро само), но по хърватско-сръбската граница чакахме само около 15 минути общо. По-дълъг е и с около 200 километра, но като сметна час на унгарската граница на Хоргош, ако бяхме минали от там( опашката беше гигантска и на излизане и час в задръстванията по унгарските магистрали, реално се прибрахме поне за 1 час по-бързо. Подчертавам, със спазване на всички ограничения навсякъде, а на тръгване в Австрия дори пътувахме и в мъгла и леден дъждосняг над 150 километра, времето се оправи над Словения чак.
                          Ако в Унгария продължават ремонтите и проверките по границата, определено южния маршрут е за предпочитане, ако нещата в Унгария се оправят, естествено през Будапеща е най-бързо и кратко.
                          Последно редактирано от zzlatev; 16-01-19, 11:01.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пътуване до Мюнхен

                            Мюнхен - Залцбург - Любляна - Белград-София - това е най-краткия път от /за Мюнхен . Лошото е , че има завои и тунели , а тунелите се плащат . През лятото , а и през уйкенда има задръствания заради отпуските . През Унгария е по-дълъг , но е по- прав и понякога времето е едно и също , но пък не пропускам унгарския гулаш-чорба с люто на Тата баня ( на баира има кръчми и в двете посоки ) .Унгарците редовно се правят на интересни и проверяват и на влизане и на излизане , а и там пуших най-скъпите цигари ( 52,5 евро кутията и четири часа висене !) преди години .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пътуване до Мюнхен

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Бая време мина, но да дам и аз репорт.
                              Пътувах последния уикенд на октомври 2018.
                              София-Белград- Нови Сад - Будапеща- Виена за 1 ден. Белград естествено през центъра, по широкия път. Проблемите почнаха на унгарската граница, отвисяхме над час заради проверките на унгарците, бяха решили да се правят на стриктни. В Унгария магистралата беше много натоварена, там естествено заковахме на ограничението и не го прехвърлихме и с километър. На М0 окол Будапеща задръстване в нашата посока нямаше, но видях километричното на обратно и направо се стреснах След Будапеща и преди Татабаня имаше още един ремонт на магистралата и още едно страхотно задръстване в насрещното. На австрийската граница минахме на парад и до Виена нямахме драма.
                              Виена-Залцбург-Нойшванщайн-Мюнхен втория ден. Спокойно и не натоварено пътуване. Разликите в цените на горивото на магистралата и извън нея стигаха на места до 20 евро цента за литър дизел. На австрийско-германската граница ни провери един учтив граничен полицай, отбиха ни от колоната заради българския номер може би. Погледнаха документите, питаха ни къде отиваме и ни упътиха на английски как да стигнем до Нойшванщайн и прочутия замък. В Баварската провинция, в Мюрнау, заредихме на ОМВ горива с 14 евроцента по-евтино от това на магистралата, а разхода на колата направо падна с 20% - чудо на чудесата!
                              На връщане направих Мюнхен - Залцбург - Любляна - Белград-София за един ден - над 1400 километра. 15 часа нормално каране със всички спирания - 100% магистрала без у нас. Спестихме си ада в Унгария, тук нещата се оскъпиха като пари със Словенската винетка за 14 евро, ако помня правилно, и таксите в Хърватия. Общо пътя излиза с около 23-24 евро по-скъпо в тази посока отколкото през Унгария( оттук обаче ако се извади стойността на унгарската винетка, разликата е 14 евро само), но по хърватско-сръбската граница чакахме само около 15 минути общо. По-дълъг е и с около 200 километра, но като сметна час на унгарската граница на Хоргош, ако бяхме минали от там( опашката беше гигантска и на излизане и час в задръстванията по унгарските магистрали, реално се прибрахме поне за 1 час по-бързо. Подчертавам, със спазване на всички ограничения навсякъде, а на тръгване в Австрия дори пътувахме и в мъгла и леден дъждосняг над 150 километра, времето се оправи над Словения чак.
                              Ако в Унгария продължават ремонтите и проверките по границата, определено южния маршрут е за предпочитане, ако нещата в Унгария се оправят, естествено през Будапеща е най-бързо и кратко.
                              Ами не е баш така щото в Австрия има два платени тунела и Караванкен на австрийско - словенската граница, който също е платен.
                              Хърватската честарина и сръбската путарина лично мен ме дразнят много, особено хърватите, защото знаят, че няма откъде другаде да минеш и дерат като за последно.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пътуване до Мюнхен

                                Да, моя грешка, забравих тунелите, на Караванкен платихме 10 евро, а онзи предния в Австрия поради неясни причини не ни взеха пари
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X