Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Мюнхен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пътуване до Мюнхен

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    По едно време и в Клета Майка имаше изисквания тираджиЙте да си носят екземпляр от трудовия договор в кабината. Ама беше някъде през 90-те гОдини и не знам дали е оцеляло. Може в Сърбия още да има нещо такова
    Оцеляло с пълна сила, за водчи на МПС над 3,5 тона, извършващи Превоз за собствена сметка, носиш си копие .
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #47
      От: Пътуване до Мюнхен

      На мен също ми искаха трудов договор при преминаване на Кардам с камион.

      Коментар


      • #48
        От: Пътуване до Мюнхен

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Румъния Унгария Австрия.
        В Румъния минаваш по
        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Румъния лесно се минава вечер след полунощ
        Ако не се превърне в кошмар с отнемането на талона на колата за превишение на скороста с 10 км.??? Посред нощ...
        И то дори и да не си я превишил? И как се доказва, че си/не си и/или с колко?
        Или вече го няма това?

        Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
        Най-краткия е първия през Любляна , Караванкен тунел ( миналата зима нямаше ремонти !) , и още няколко тунела , които са платени .
        Винетка + тунела и беше по-скъпа от магистралите в Сърбия или Винетката в Унгария. За Австрия така или иначе пак ще ви трябва...
        Не се пробвайте без Винетки...
        Последно редактирано от ivied; 08-10-18, 23:19.

        Коментар


        • #49
          От: Пътуване до Мюнхен

          Десетки пъти съм пътувал за Мюнхен (и не само) през Сърбия,в рамките на 15-тина години,до сега никога не съм имал проблем точно в Сърбия. Та Сърбия,Унгария,Австрия и Германия.
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #50
            От: Пътуване до Мюнхен

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Не е ли по-приятно да те посрещнат млади и усмихнати митничари, които когато видят, че си бял човек да ти пожелаят приятен ден и за секунди да минеш границата...
            Та, къде това, през Румъния и Унгария ли? Или нали ЕС - кви митничари?

            Коментар


            • #51
              От: Пътуване до Мюнхен

              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
              Винаги минаваме през Сърбия,Хърватска,Словения и Австрия.Винетките,ТОЛтаксите и тунелите оскъпяват,но пък е магистрала.
              И през Унгария е 100% магистрала... и по-добра от Хърватската. Минуса е висенето и чакането на пункта със Сърбия на Сегед.
              Но има и други пунктове - кои са?

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Десетки пъти съм пътувал за Мюнхен (и не само) през Сърбия,в рамките на 15-тина години,до сега никога не съм имал проблем точно в Сърбия. Та Сърбия,Унгария,Австрия и Германия.
              + 1 Съгласен на 100%

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Румъния лесно се минава вечер след полунощ
              Както вече казах, за мен минуса на Румъния е: ако пътуването ти не се превърне в кошмар с отнемането на талона на колата за превишение на скороста с 10 км.??? Посред нощ...
              И то дори и да не си я превишил? И как се доказва, че си/не си и/или с колко?
              Или вече го няма това?
              Последно редактирано от ivied; 08-10-18, 23:36.

              Коментар


              • #52
                От: Пътуване до Мюнхен

                Благодаря на всички за идеите и информацията.
                Пристигнах в Мюнхен с принудително преспиване в Австрия.
                Докато натоваря багажа и домочадието се натутка, и и и .... И стана 8.20 българско време. А идеята беше до 5 и 30 или макс 6 часа да се тръгне.....
                През цяла Сърбия нямаше никакви ядове. Имам антирадар и писукна само веднъж на едно плащане. Бяха се заложили точно след ограничението 40 км.
                В Унгария до Будапеща също беше приемливо, но камерите с радари бяха достатъчно. Нещеш - нещеш спазваш ограниченията. И не само аз.
                Румънските шофьори са нещо отвратително. Засичат те и въобще не им пука. Ако бях с бронетранспортьор щяхме да станеме на кълбета.
                Всички сме джедай, ама те са по безсмъртни.....
                След Будапеща движението стана много натоварено, но за мой късмет нямаше задръствания.
                Нафтата ми свърши малко преди австрийската граница и сипах 10 литра в Унгария. Платих с карта.
                Намерих след това на аутлет Парндорф JET - а и напълних до горе. Цена 1.337 евро за литър. Вървежа на колата стана друг. И БЕЗ ВСЯКАКВИ ДОБАВКИ....
                С нафтата на марешки и добавка на Бардал - борд компютъра показа 7,7, 7,8. След зареждане в Австрия - към момента спадна на 7,2. Това е без да съм нулирал показалеца.
                Малко след сейнт Пьолтен в посока Залцбург има друг JET на който нафтата е 1.26. На връщане там и до горе. После малко в Сърбия на някое ОМВ или Газпром.
                На отиване към Мюнхен имах и колело на покрива. Сега на връщане ще нулирам и ще видя какво ще се случи.
                Ако искате да плащате с карта винетките за унгария - трябва да спрете на ОМВ на по-малко от километър от границата. На нарочния пункт с карта нестава....
                Последно редактирано от aig; 08-10-18, 23:50.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #53
                  От: Пътуване до Мюнхен

                  Благодаря за информацията! Като се върнете ще се радвам ако дадете малко повече подробности тип "пътен лист" - приблизителен график, КПП-та през които сте минали, колко сте чакали по тях.
                  Значи нещата с горивото са се променили твърде слабо от 2008-ма насам. При моят опит с бензинова кола, с най-скъпия австрийски бензин се оказа, че колата спокойно вдига 150 по "Дойче аутобан" и има още много ход на педала на газта. С нашия не вдига 150 въобще. А разхода при доста "настъпване" беше 7,3 на сто. Измерен на колонката. В България разхода на тази кола беше около 8, без да се излиза над 110 км/ч.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пътуване до Мюнхен

                    На сръбско-унгарската чакахме 30-ина мин.
                    Погледнаха ме и на австрийско-немската. Има пункт има полицай. Българска регистрация - бърз поглед в колата и ескадроните отново летят.
                    В германия също е пълно с радари и току някъде светнат ограничителните знаци отгоре. Незнам колко им е толеранса обаче. Не искам и да го разбирам....
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #55
                      От: Пътуване до Мюнхен

                      А някой да се е замислял че поради спазването на правила спада и разхода на гориво?
                      Щот нали там нафтата и бензина са други.На мен в Швейцария разхода ми падна драстично с италянска нафта.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Пътуване до Мюнхен

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        А някой да се е замислял че поради спазването на правила спада и разхода на гориво?
                        Щот нали там нафтата и бензина са други.На мен в Швейцария разхода ми падна драстично с италянска нафта.
                        Бе ква ти Швейцария и Германия мен при мамалигите жипа реши да не гори 23 газ/100 инзвънградско немагистрално ми само 18.


                        после като се сетих че повечето се кара по теxните безкрайни села и ми стана ясно всичко.

                        Aма у нас се кара на прекъсвач по ГПС, навигация и радарен детектор
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Пътуване до Мюнхен

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          А някой да се е замислял че поради спазването на правила спада и разхода на гориво?
                          Щот нали там нафтата и бензина са други.На мен в Швейцария разхода ми падна драстично с италянска нафта.
                          Тъй като аз съм единия, похвалил се със спадане на разхода, предполагам, че причината е повече от една. При мен няма как а е от спазване на ограниченията на скоростта, защото заредих на последната австрийска бензиностанция преди Пасау и след това отпраших по немските магистрали. Там ограниченията на скоростта просто са много малко. Кара се здраво. Разхода е засечен по метода пълня до ръба всеки път и засичам километража си.

                          Както написах - колата ми се оказа, че може да вдига над 150. Тук с труд поддържаше 140. А там 150 се поддържаха километри наред. Това може да стане единствено с по-качествено гориво и с нищо друго. А тук карана с преимуществено 120-130, разхода отиваше над 8. Не повече от 8,5, но твърдо над 8. Там със 140-150 даде 7,3.
                          Другия фактор свалящ разхода е режима на каране. Засилвах колата на 150 и поддържах тази скорост доста големи интервали от време. Самата организация на движението не искаше често намаляване и ускоряване.
                          Трети фактор - качеството на пътя. Всяка пукнатина, дупка или бубунка е препятствие, което иска допълнителна енергия. Не много, почти незабележимо, но си иска.
                          И последно - тук не съм сигурен като видя на колонката заредени 40 литра, колко всъщност съм налял. Може да са 39, може 38. На някоя по-нагла бензиностанция може и само към 36 да са. Сигурно е само едно - няма да са 41. И почти сигурно, че няма да са 40, а винаги са по-малко. А понеже засичането ставаше едни 600 километра по на север, в Германия, някак съм сигурен, че каквото ми се изписа на колонката, това беше сипано в резервоара.

                          Като се сумират четирите фактора и ето някъде 10% по-нисък разход.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Пътуване до Мюнхен

                            Да споделя и аз, като току що пътувал в същата посока:
                            С една бутилка газ достигнах до 212 км пробег. А тук съм постигал до 180-190. Десетки пъти зареждах до максимум 24.5 литра ( бутилка 30 литрова) и никъде не успях да налея повече. В България съм стигал до 28 литра на OMV. Айде да видим къде ни лъжат: с количеството или с качеството? Отговорът е : и с двете! Ето какво имаше на една от колонките- не се сдържах и го снимах!

                            Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
                            Марин Райковски

                            Коментар


                            • #59
                              От: Пътуване до Мюнхен

                              Трябва да се отчете и качеството на планиране на магистралите . Денивилацията , кривите и големите разстояния с постоянна скорост са също важни . За качеството и количеството на горивото нищо не казвам , вие си знаете .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Пътуване до Мюнхен

                                В Италия магистрално каране - 11л. 100 км.
                                Швейцария магистрално каране - 9л. 100 км.
                                Нафтата италянска.Денивилацията ви е ясна.
                                Магистрала Италия ограничение 130 км.в ч.придвижване 140-150км.в час.
                                Швейцария магисрала ограничение 120 км.в час като на много места светеха табели 80 и 100 км. в ч. както и доста тунели.Придвижване стриктно по правилата.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X