Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Мюнхен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пътуване до Мюнхен

    За Н1 под 3.5т и в Румъния винетката е около 3 пъти по-скъпа.


    Коментар


    • #32
      От: Пътуване до Мюнхен

      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
      За Н1 под 3.5т и в Румъния винетката е около 3 пъти по-скъпа.
      Два пъти - 6 евро за седмица, срещу 3 евро за обикновенна лека кола.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #33
        От: Пътуване до Мюнхен

        Може, аз си купувам годишна и не мога да цитирам с точност. Няколко пъти с коли Н1 на Дуранкулак са ме карали да си купя по-скъпата винетка и помня, че имаше голяма разлика при годишната.


        Коментар


        • #34
          От: Пътуване до Мюнхен

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Два пъти - 6 евро за седмица, срещу 3 евро за обикновенна лека кола.
          Потвърждавам - така е. За Н1 - 6 евро.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #35
            От: Пътуване до Мюнхен

            Винаги минаваме през Сърбия,Хърватска,Словения и Австрия.Винетките,ТОЛтаксите и тунелите оскъпяват,но пък е магистрала.Единствените ни проблеми са били висенето на границите,когато са празници или сезона на отпуските.С митничарите-никакви. Зареждам на бензиностанции от известни вериги в Сърбия и Словения.Гледам да плащам с карта но имам и един джоб с монети.Хърватите връщат куни и курса е трънски.Спазвайки ограниченията,без чакане по границите,1700 км ,два пъти ги взимам за по 17 часа.
            Успех!
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #36
              От: Пътуване до Мюнхен

              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
              Винаги минаваме през Сърбия,Хърватска,Словения и Австрия.Винетките,ТОЛтаксите и тунелите оскъпяват,но пък е магистрала.Единствените ни проблеми са били висенето на границите,когато са празници или сезона на отпуските.С митничарите-никакви. Зареждам на бензиностанции от известни вериги в Сърбия и Словения.Гледам да плащам с карта но имам и един джоб с монети.Хърватите връщат куни и курса е трънски.Спазвайки ограниченията,без чакане по границите,1700 км ,два пъти ги взимам за по 17 часа.
              Успех!
              Те това е истината!
              Румьния,мноооого тегаво и бавно...
              Ако на врьщане имаш време,има много за разглеждане,и храната е много вкусна
              Последно редактирано от mdn; 06-10-18, 23:08. Причина: редакция

              Коментар


              • #37
                От: Пътуване до Мюнхен

                Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                Те това е истината!
                Румьния,мноооого тегаво и бавно...
                Ако на врьщане имаш време,има много за разглеждане,и храната е много вкусна
                А преди 25 години , когато беше само от там пътеката ( и не на всяко КПП) ....А маани , а!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #38
                  От: Пътуване до Мюнхен

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Малко хора оценяват свободата си и ненужното усещане сърби или други не-европейци да им правят багажа на мармалад и да се гаврят с тях защото знаят, че паднат ли им в ръчичките отърване няма и възможности за противодействие практически няма.

                  Не е ли по-приятно да те посрещнат млади и усмихнати митничари, които когато видят, че си бял човек да ти пожелаят приятен ден и за секунди да минеш границата... за мен отговора е ясен, ама се чудя на други хора, за които да спестят някой лев за гориво е по-важен от това по-горе...
                  Предпоследния път като пътувах с кола карах багаж на приятели в кашони. Понеже бяха големички и вероятно приличаха на мастърбоксове с цигари, австрийски митничари ме събудиха на един паркинг. Отворих им един кашон, погледнаха и с извинения си тръгнаха. Сърбите на българската граница отвориха всички кашони и всички възможни кутийки в тях. А аз съвсем дебилски стоях и си пушех цигарата на пейката. Като се наиграха си пожелахме приятна вечер. Изгубиха ми 1 час, ама аз не бързах. Последния път направо ме питаха какво карам и понеже беше преди Коледа им казах, че карам подаръци и лакомства за децата и те направо взеха да се усукват няма ли нещо и за техните деца. Ми дадох им една кутийка шоколад After eight за 2 паунда и минах като освободител, даже талона не ми искаха. Жалко е, наистина, но явно света е устроен така ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пътуване до Мюнхен

                    Не е света. Шумадийците са гнусно племе. Само бой за тях.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пътуване до Мюнхен

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Не е света. Шумадийците са гнусно племе. Само бой за тях.
                      Не е, като да не сме ги били, ама не се оправят!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пътуване до Мюнхен

                        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                        Не е, като да не сме ги били, ама не се оправят!
                        Авторът на темата ще пътува с Фиат Фриймомт (ако вече не е пристигнал).Не с бронетранспортьор.ПитА как да пътува , не как да се бие!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пътуване до Мюнхен

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          ...Не е ли по-приятно да те посрещнат млади и усмихнати митничари, които когато видят, че си бял човек да ти пожелаят приятен ден и за секунди да минеш границата... за мен отговора е ясен, ама се чудя на други хора, за които да спестят някой лев за гориво е по-важен от това по-горе...
                          Ку имаш предвид братята рОмънци, последната усмивка от млада митничарка ми струваше едни петдесет евро кеш. Ама верно после ми пожела приятен ден
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пътуване до Мюнхен

                            На мен сръбски митничар ми иска веднъж трудов договор
                            Да видел, че не го лъжа за къде пътувам и какво работя...Па не знам какво му влиза в работата, ама не крия нищо и си отговарям дружелюбно като ме питат, за да не стигаме до излишно заяждане.
                            Ама се наложи да го питам, дали той си носи трудовия договор навсякъде, та да се усети, че се занимава с глупости.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пътуване до Мюнхен

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              ....трудов договор
                              .... дали той си носи трудовия договор навсякъде...
                              По едно време и в Клета Майка имаше изисквания тираджиЙте да си носят екземпляр от трудовия договор в кабината. Ама беше някъде през 90-те гОдини и не знам дали е оцеляло. Може в Сърбия още да има нещо такова
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пътуване до Мюнхен

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                По едно време и в Клета Майка имаше изисквания тираджиЙте да си носят екземпляр от трудовия договор в кабината. Ама беше някъде през 90-те гОдини и не знам дали е оцеляло. Може в Сърбия още да има нещо такова
                                Е, имаше го в България преди десетина години, и не само за тираджии, тогава карах самосвал още, когато стана задължително. След това си носех копие, което си седеше в камиона.
                                Но при описаната случка си бях с личния автомобил, че даже май и вече тоя с немската регистрация...
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X