Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Мюнхен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване до Мюнхен

    Абсолютно прав е! Ангажиментът да си закупиш / заплатиш такси / винетки съответстващи с категорията на МПС-то си е изцяло личен - не е на служителя на тол пост, не е на продавача на гише. Рискът за глоба също си е твой! Може да се разминеш с проверка и сто пъти, а може и от първото пътуване да ти излезе "късметът"

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване до Мюнхен

      Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
      Абсолютно прав е! Ангажиментът да си закупиш / заплатиш такси / винетки съответстващи с категорията на МПС-то си е изцяло личен - не е на служителя на тол пост, не е на продавача на гише. Рискът за глоба също си е твой! Може да се разминеш с проверка и сто пъти, а може и от първото пътуване да ти излезе "късметът"
      Съгласен съм, не споря. Просто досега не знаех за това и с винетките и стикерите ще се заема веднага. Но ми е чудно какво да правя на пунктовете за плащане в Сърбия в този случай? Правилното би било да им казвам при плащането, че трябва да платя повече, понеже колата е N1? А също така на границата да се редя заедно с тировете?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване до Мюнхен

        Още един глас за Румъния - Унгария - Австрия, гориво на макс 5-10км извън магистралата, дори в Румъния горивото е СУПЕР.

        Румъния лесно се минава вечер след полунощ, красиво но по-бавно по светло, граници най-бързо се минават сутрин преди 8-9:00

        С винетки аз шега не бих си правил!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване до Мюнхен

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Съгласен съм, не споря. Просто досега не знаех за това и с винетките и стикерите ще се заема веднага. Но ми е чудно какво да правя на пунктовете за плащане в Сърбия в този случай? Правилното би било да им казвам при плащането, че трябва да платя повече, понеже колата е N1? А също така на границата да се редя заедно с тировете?
          За Сърбия правилото е височина на колата не повече от 1.30 метра на предните колела. В сайта си има списък с колите кои категории попадат. Примерно Вито е ниската категория Тренспортер е по голяма категория. За Австрия еко стикер се взема със големия талон на колата има го пак в сайта къде - 20-30 евро мисля че беше еднократно.

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване до Мюнхен

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            За Сърбия правилото е височина на колата не повече от 1.30 метра на предните колела. В сайта си има списък с колите кои категории попадат.
            Ок, тогава няма проблем. Но как стои въпроса с минаването на границата с лека кола N1?
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване до Мюнхен

              Зависи от конкретния човек , пускали са ме с буса при леките коли ,пращали са ме и при камионите с товарната Астра . Аз затова я избягвам. Не ми ли е крайно наложително не пътувам оттам.

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване до Мюнхен

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                За Австрия еко стикер се взема със големия талон на колата има го пак в сайта къде - 20-30 евро мисля че беше еднократно.
                Май може да се вземе и тук в България. В Технотест и Декра. И така се канех да ходя да взимам еко стикер за Германия, така, че ще го съвместя. Между другото май и за Дания има някакъв стикер?
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване до Мюнхен

                  Ще пътувам със СУВ - Фиат Фриймонт.
                  Идеята е да закарам багаж.
                  Резервоара побира около 70 литра нафта - при нормално каране около 1000 км.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване до Мюнхен

                    Сърбия, Унгария, Австрия. Зареждаш на Мелк в Австрия(излизаш от магистралата), след което стигаш Мюнхен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване до Мюнхен

                      София-Никелсдорф е под 1000км, през Сърбия и Унгария.
                      Белград го минаваш през града, пътят е целия от типа на Цариградско шосе, а Околовръстния им е кофти.
                      Веднага след границата на Унгария, можеш да си купиш от нарочен пункт, винетка и за Унгария и за Австрия. Австрийската се лепи на стъклото. И двете бяха с минимален срок поне седмица(даже повече, ама не помня), та ако не се бавиш може да си важат и на връщане.
                      Там за слизането от магистралата за гориво...всеки сам си решава, аз лично не го правя.

                      ПП: Последния път ме глобиха за няма нищо в Сърбия, там където още не беше магистрала. По-лошото е, че искат да се плаща в динари, бил съм длъжен да имам, ако не, ме пращаха да търся някъде да ги обменям. Извадих късмет, та имаше наблизо две момчета на една автобусна спирка (за междуградски автобуси), та ми обмениха 20 евро.
                      Беше и през деня, нощно време не са ме закачали.
                      Последно редактирано от cecoa1; 04-10-18, 20:53.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътуване до Мюнхен

                        Унгарска винетка се купува онлайн. Кривият момент е с курса евро/форинт, но спестястява време. Важи 10 дена, също толкова важи и австрийската, тя се лепи горе по средата на джама.
                        Всичката информация за винетки, пътни такси и цени на горивото може да се види на www.autotraveler.ru
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътуване до Мюнхен

                          Малко хора оценяват свободата си и ненужното усещане сърби или други не-европейци да им правят багажа на мармалад и да се гаврят с тях защото знаят, че паднат ли им в ръчичките отърване няма и възможности за противодействие практически няма.

                          Не е ли по-приятно да те посрещнат млади и усмихнати митничари, които когато видят, че си бял човек да ти пожелаят приятен ден и за секунди да минеш границата... за мен отговора е ясен, ама се чудя на други хора, за които да спестят някой лев за гориво е по-важен от това по-горе...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътуване до Мюнхен

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            ...за мен отговора е ясен, ама се чудя на други хора, за които да спестят някой лев за гориво е по-важен от това по-горе...
                            Не е само до някой лев за гориво. През румънско се пътува по-бавно, през селца и какво ли не още. Там думата магистрала и обходен (околовръстен) път на населено място е почти непозната.
                            А че сръбските митничари си продават излишна важност е факт.
                            Това е положението - и двата маршрута имат своите недостатъци и предимства.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътуване до Мюнхен

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Малко хора оценяват свободата си и ненужното усещане сърби или други не-европейци да им правят багажа на мармалад и да се гаврят с тях защото знаят, че паднат ли им в ръчичките отърване няма и възможности за противодействие практически няма.

                              Не е ли по-приятно да те посрещнат млади и усмихнати митничари, които когато видят, че си бял човек да ти пожелаят приятен ден и за секунди да минеш границата... за мен отговора е ясен, ама се чудя на други хора, за които да спестят някой лев за гориво е по-важен от това по-горе...
                              Това ясно, но ти с какъв паспорт пътуваш или имаш ли наблюдение това има ли значение?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътуване до Мюнхен

                                Сърбия, Унгария, Австрия. Зареждаш на Мелк в Австрия(излизаш от магистралата), след което стигаш Мюнхен.
                                +1- много точно !ето линк за камерите по грниците !

                                https://kamere.amss.org.rs/

                                пътувам сомо по този път.
                                Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                                костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X