Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CB-radio в Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: cb-radio в Пловдив

    Аз съм готов всеки ден от 17ч до 18ч в диапазона 27МHz,АМ на 25 канал.

    Коментар


    • #32
      От: cb-radio в Пловдив

      Първоначално публикуван от passo2259 Преглед на мнение
      Аз съм готов всеки ден от 17ч до 18ч в диапазона 27МHz,АМ на 25 канал.
      Ами днес викнах на 25 канал АМ ,както и вчера между опоменатите от теб часове колега но насреща никой не ми се обади!

      Коментар


      • #33
        От: cb-radio в Пловдив

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        проблем ми е да разпъна антената за 27 мгх,ако има някой на 150 или 400 съм готов до 10 мин .!
        Жалко,надявах се да си спретнем мохабет в ефира на 27MHz но уви!Ако е до помощ да разпънеш антена аз мога да помогна,ако ли не останете си с здраве!

        Поздрави 73!

        Коментар


        • #34
          От: cb-radio в Пловдив

          Вчера жената имаше Рожден Ден и по уважителни причини пропуснах!Днес съм на линия!

          Коментар


          • #35
            От: cb-radio в Пловдив

            Явно нещо не е наред при мен.Днес съм сам на 25к.АМ.На 19-20к. се чува с пескакулки турска реч.Предполагам са на магистралата.Сега започвам търсене в нета на антени за 27МНz и по специално диполи.Мисля,че на покрива ще стане идеално между един комин и асансьорната шахта.Сигурно,ще ми трябва и КСВ метър,но по нататъка.

            Коментар


            • #36
              От: cb-radio в Пловдив

              Вземаш една печатна платка с размери 10х4 см. пробиваш в двата противоположни края по един отвор,връзваш кабел примерно мостов (плосък имаше черен за телевизионни антени) Става и с тел,меден или неръждаем,каквото се сетиш,по спомен 2.71 метра е едното рамо.В платката слагаш 50 ома кабел (става и 75 ома) едното рамо на оплетката ,другото на средата,фишка от другия край и си готов .Ако ми кажеш точната честота ще ти сметна точната дължина на рамената.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: CB-radio в Пловдив

                Сега се върнах от Хасково и днес не ми отава време,но утре ще се опитам да спретна един дипол на покрива.Станцията се оказа DNT CONTACT 40 FM.Намерих я в нета покрива честоти от 26,965MHz до 27.405MHz.Вчера се помъчих с Ангел да направя връзка,но нищо не се получи,предполагам заради антената.Разпарчалосах я няма никакви съгласуващи бобинки или кондензатори.Развалих и конектора беше запоен кабела само при жилото.Купувам утре нов конектор и кабел около 15м. и смятам на покрива да разположа дипола.http://radiopics.com/CB_Radio/UK%20C...act%2040FM.htm това е.Рамото на дипола -2,74м. на 2,70м. от него 6-8 навивки върху пластмасова бутилка.Така смятам да постъпя.

                Коментар


                • #38
                  От: CB-radio в Пловдив

                  Ползвай 75 омов кабел и не ти трябват никакви навивки,нямам спомен обаче да има разлика в рамената макар че 4 см. няма да ги усетиш !Бобина ти е необходима ако скъсиш рамената и други подобни !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: CB-radio в Пловдив

                    http://www.bulforums.com/sandacite/v...p?f=115&t=8276 тази антена от постовете по долу ми хареса,смятам да направя същата.Цялата излиза 5,24м. за средата на обхвата.Значи рамената,ще станат 2,62м.

                    Коментар


                    • #40
                      От: CB-radio в Пловдив

                      Първоначално публикуван от passo2259 Преглед на мнение
                      Сега се върнах от Хасково и днес не ми отава време,но утре ще се опитам да спретна един дипол на покрива.Станцията се оказа DNT CONTACT 40 FM.Намерих я в нета покрива честоти от 26,965MHz до 27.405MHz.Вчера се помъчих с Ангел да направя връзка,но нищо не се получи,предполагам заради антената.Разпарчалосах я няма никакви съгласуващи бобинки или кондензатори.Развалих и конектора беше запоен кабела само при жилото.Купувам утре нов конектор и кабел около 15м. и смятам на покрива да разположа дипола.http://radiopics.com/CB_Radio/UK%20C...act%2040FM.htm това е.Рамото на дипола -2,74м. на 2,70м. от него 6-8 навивки върху пластмасова бутилка.Така смятам да постъпя.

                      Аз току що го тествах дипола, днес си купих материали и сметнах по формулата!Дължината на раменете ми е по 2.76м. и КСВ-то ми излезе 1.2 без усилвател,а с усилвателя ми излезе КСВ 1.4-1.5!От тук виж модела http://www.i1wqrlinkradio.com/antype/ch3/chiave1266.htm и само ще направиш раменете по 2.76 м.,ако искаш плексиглас на мен ми остана или мога да ти кажа откъде да си закупиш на супер ниска цена,защото инак му е 20 лв. кг.!На мен като цяло антена ми излезе около 20-на лв.Дори имам материал за още една ..

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: CB-radio в Пловдив

                        Пробва станцията Ангел,оказа се ,че излъчва около 4Вт.Направих описаната от него в по горния пост антена днес.Позвъних му и не се чухме в ефир.Коаксиалния кабел,който ползвам е с дължина 15м. може затихването в него да е голямо.За сега повече опити няма да правя,ще се опитам да вдигна по свясна антена и тогава.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #42
                          От: CB-radio в Пловдив

                          Трябва ти КСВ метър,моя за съжаление е от 50 мегахерца нагоре !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: CB-radio в Пловдив

                            Поправих днес две нелепи грешки в антената и станцийката тръгна да приема.Почти всички канали са пълни.Добре се чуват руските таксита.Пробвахме връзка с Ангел,но явно мощността се губи по кабела и той не ме чува.Аз го чувах отлично.Днес той има рожден ден.Честито ,Ангеле!Да си жив и здрав и успехи в жизнения път!

                            Коментар


                            • #44
                              От: CB-radio в Пловдив

                              Вечерта имаше връзка.Оказа се,че излъчвам,но слабичко.Все пак се чухме.Продължавам да съм на линия от 17 до 18ч. всеки ден на 25к. FM.

                              Коментар


                              • #45
                                От: CB-radio в Пловдив

                                Честито на Ангел - сб-мастера!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X