Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване в Русия - въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване в Русия - въпроси

    Здравейте, следващата година правя 60г и реших да си подаря една почивка в Русия за 10 дни с жената. Че то иначе не ни идва ред. Понеже не съм ходил там от соц времето и нещата доста са се променили, възникнаха въпроси. Смятаме да отидем първо до Москва за 4 дни на хотел и да пообиколим града, след това отиваме в Санкт Петербург за 6 дни, където имаме приятели и ще се настаним при тях. От там се връщаме в къщи. Сега чуденката е каква виза ще ни трябва "Туристическа" или "Частна"? Защото хем ще ходим на хотел където трябва да имаме регистрация, хем ще ходим и на гости. Някой може ли да ме осветли по въпроса, защото питането ми до руското посолство удари на камък. Отговориха ми с копие на стандартната страница от сайта им за необходимите документи и различните визи.
    Колко време предварително мога да подам документите за виза ?
    Ще бъда благодарен на всеки отговор.

  • #2
    От: Пътуване в Русия - въпроси

    Туристическа виза... Отиваш в близък визов център...
    Трябва ти застраховка за конкретния пълен срок, за който искаш да ти е визата, а не самото посещение (добре е да е например месец - всичко става, може да се наложи да отложиш пътуването със седмица/две)...
    Посочваш и градове на посещение.
    Обикновено визовият център ти правят и 'покана' с 'тур-путьовка' за някой хотел. Не си задължен да нощуваш там разбира се...
    ПАЗИШ като очите си документа от хотела, в който сте спали реално
    За частното нощуване - доколкото знам искаха официална регистрация в тяхната полиция ако престоя там е над няколко дни (май 3? - нямам точен спомен)..
    Това - по документи... Иначе сме правили хватки - даваш на граничарите документа от хотела и ако питат за останалото време - казваш, че си пътувал... Но тва е 'втория' начин, който както знаеш - минава или не минава
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване в Русия - въпроси

      И отделно бих направил съотношението Москва - Петербург, на 3 към 7 дни, а дори и на 2 към 8.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване в Русия - въпроси

        В апликацията не пишеш къде колко ще стоиш... Пишат се градовете, които смяташ да посетиш и точките, през които смяташ да влизаш/излизаш...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване в Русия - въпроси

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          В апликацията не пишеш къде колко ще стоиш... Пишат се градовете, които смяташ да посетиш и точките, през които смяташ да влизаш/излизаш...
          От София със самолет до Москва, престой в хотел 4 дни. След това със скоростния влак до Санкт Петербург и там оставаме 6 дни при нашите приятели. Връщане в София отново със самолет. Такава е началната схема. Жената държи да хванем празника при пристигането на червения платноход, така че мероприятието ще се проведе след средата на юни.

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване в Русия - въпроси

            Навярно не съм бил достатъчно ясен - не съм искал да зная конкретно плановете Ви... Просто споделих, че никой няма да ви иска информация къде колко ще стоите - точния план. Интересува ги кога, откъде, с какво влизате в Русия, кои градове ще посещавате, и кога през къде и с какво ще напуснете Русия...
            При искането за виза просто се попълва една апликация, в която се указват тези данни... Което обаче не трябва да те притеснява чак толкова - искаха ми тази информация, но им обясних, че пътувам с автомобил, и при дистанция 5-6х.км трудно мога да предвидя коя дата точно ще пресичам дадена граница. Все пак ми изискваха датите - писах 'на изуст'...
            След издаването на визата никой не ми е правил проблеми по границите, въпреки, че не спазих нито границата, нито датите...
            Вярно, че действах с познат, но само им дадох някой лев, и всичко ми бе уредено - 'ваучер' от туристическа агенция с указани хотелите, в които като че ли съм си направил резервация (разбира се не бях правил, нито дори разбрах къде са тези хотели), и застраховка през руска компания (нашенските не ги харесват)..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване в Русия - въпроси

              На излизане от Русия нито веднъж не са ми искали регистрация в полицията... Обърни се към визов център, там ще обяснят подробно и ще направят всичко необходимо за получаване на виза в Русия. Според мен си заслужава долълнителните разходи.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване в Русия - въпроси

                Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                На излизане от Русия нито веднъж не са ми искали регистрация в полицията... Обърни се към визов център, там ще обяснят подробно и ще направят всичко необходимо за получаване на виза в Русия. Според мен си заслужава долълнителните разходи.

                Да, най вероятно ще се обърнем към визов център за улеснение на цялата процедура. Благодаря още веднъж на всички, които се отзоваха.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване в Русия - въпроси

                  Имах предвид, че за Петербург бих отделил повече дни, за сметка на Москва, за която три дни са напълно предостатъчни.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване в Русия - въпроси

                    Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                    На излизане от Русия нито веднъж не са ми искали регистрация в полицията...
                    Искали са ми документа от хотела (никога не съм отсядал в частно лице - там не мога да споделя опит).. А колега го бе бутнал и предал с багажа си, и това му струва 100$...
                    Та от тогава - внимавам... При последното ходене и от хотела след удряне на печата ме предупредиха 'да си пазя бележката'....
                    Дали понякога можеш да минеш метър - както навсякъде - може да се случи... Но си длъжен по принцип да го покажеш на границата...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X