Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Самурай 1.3 или Витара 1-ва ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Самурай 1.3 или Витара 1-ва ген.

    Моля за съвет, особено хората, които имат лично впечатление от двата автомобила.
    Целта е да се сглоби джипче за развлечение и разходки по баирите и по реката, като подчертавам няма да се кара като основен автомобил, нито на дълго, т.е. комфорта е без значение. Идеята е да се вдигне окачването за гуми 30х9.5, 2-3 инча от окачване и 5 см боди лифт, да се сложи една лебедка за всеки случай и все пак да изглежда прилично. Бюджета е до около 10 хил готова за каране.
    Насочих се към Самурай, най-ми лежи на сърцето и ми харесва повече определено. Проблемът е, че предлагането на запазени бройки е минимално, цените на по-хубавите нереално високи и пак ги няма. Едновременно с това в момента се предлагат поне 3 Витари къса база, очевидно много добре поддържани и направени с окачване, гуми,лебедка, дори блокажи, в диапазона 7-10 хил.
    Въпросът е какво бихте ме посъветвали, зная, че Витарата е с друго окачване отпред, но доколко това би било проблем,при положение че сериозен офроуд по вашите разбирания надали ще има. Притеснява ме, че цялата кола е малко по-голяма и ще се чувства по-тежка предполагам, и така да се каже ще ограничи fun-фактора на Самурайчето. Че Витарата ще вози по-добре не ме изкушава, а само голямото предлагане на модела. Финансово така направен Самурай под 10 000 никога няма да стъпи.
    Моля за мнението ви.
    Последно редактирано от wildwildwest5; 03-10-18, 18:11.
    Явор
    yavor.nikolov@gmail.com

  • #2
    От: Сузуки Самурай 1.3 или Витара 1-ва ген.

    Джимни що не включиш в сметката?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки Самурай 1.3 или Витара 1-ва ген.

      На джимни са по слаби мостовете от на самурая

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки Самурай 1.3 или Витара 1-ва ген.

        Търси Самурай дизел , от време на време излизат .
        Естествено бързо заминават , последно преди седмица две имаше един изглеждащ читав.

        П.П. При джипките обикновенно са такива изненадващи цените , за хора които до сега просто не са се заглеждали как върви пазара.....
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки Самурай 1.3 или Витара 1-ва ген.

          На Витарата предното окачване е пълен нонсенс според мен. Говорим за офроуд, каквото и се търси. Изцяло шосейно насочено, за по-добро пътно поведение. Повдига се, да, но ходове пак си няма. Задното като концепция е добро. Три линк. Но А-рамото е малко и късо. Такка че ходове, пак не особено големи.
          Ще се повторя, но бих заложил на Самурай. Независимо дълга или къса база, защото разликата не е огромна. Една от последните истински джипки с два цели моста с безброй варианти за заиграване с окачването и размера на гуми.
          Има хубави Самураи от по-новите и често се заглеждам, но само до там.
          Аз лично бих избрал 1,9 ТД. Голям въртящ момент, двигател чук. Един от най-идиотоустойчивите и непретенциозни дизели правени някога.
          Никакви ядове с газови уредби и място за бутилки. Газова уредба на кола, която прави малко км е неоправдана според мен и икономията е незначителна.
          Вярно е, че са една идея по-скъпи от дъртите гнилочи, но има доста запазени откъм купе, салон и ръжди.
          Пред мен, с този бюджет, не би стояла подобна дилема.
          Още повече, Витара да не е гнила нискобюджетна е шестица от тотото. Бяла лястовица.
          Успех!

          ПП: Сериозен офроуд, дали ще има, е въпрос на време.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки Самурай 1.3 или Витара 1-ва ген.

            За джимни засега не мисля, не ми допада и визуално освен всичко останало.
            Относно дизеловите Самураи, в момента има един добре изглеждащ, който твърдят, че заводски е с допълнителен лист на ресорите. Защото е по-тежък двигателя предполагам. Това означава ли, че китовете за лифт няма да стават за него? Като гледам в някои сайтове ирично ги дават до 1995, а всички дизели са с новата маска и след 1995 съответно. Иначе с газ не искам да се занимавам, ако взема кола със сложена газова, моментално я махам.
            Явор
            yavor.nikolov@gmail.com

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X