Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero Sport 2.5 TDI съвети за масла на дифове, двигател, скорости и раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero Sport 2.5 TDI съвети за масла на дифове, двигател, скорости и раздатка

    Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Паджеро Спорт 2.5 ТДИ и искам да сменя всички масла преди зимата, та имам няколко въпроса.
    1. Колко литра събира двигателя, скоростната кутия ( ръчна ), диференциалите ( отзад е LSD ) и раздатката
    2. Какъв вискозитет се препоръчва
    3. И също някой който познава марката и би сменил всичките тези неща в София.
    Благодаря ви !

  • #2
    От: Pajero Sport 2.5 TDI съвети за масла на дифове, двигател, скорости и раздатка

    Я виж това:
    https://www.bizol.com/oil-guide/#4|u...35ebca0a4f9fb2
    Има количество на маслата и какви трябва да бъдат.
    Марката в случая няма значение. Въпрос на вкус.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Pajero Sport 2.5 TDI съвети за масла на дифове, двигател, скорости и раздатка

      Там дават 5w40 за двигателя а някъде из форума бях чел някои колеги препоръчват 10w40 Двоумя се още какво да му сложа

      Коментар


      • #4
        От: Pajero Sport 2.5 TDI съвети за масла на дифове, двигател, скорости и раздатка

        Аз на всичките си коли съм слагал 10В40 и нямам оплаквания. Вчера смених маслото на Вектра със Z19TDH мотор и сипах 5В40 и имам усещането, че мотора стана една идея по-шумен, но може и да е субективно. В дифовете слагам 75В140 GL-5, в раздатката и скоростите 75В90 GL-4 пълна синтетика. GL-a е най-важно да се спази според мен заради химиите, които реагират с металните компоненти. Слагал съм и полусинтетика, не съм забелязал осезаема разлика. И минерални да сложиш, важното е да са истински ....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X