Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от птици?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да се отърва от птици?

    Акустичният шок от стрелбата помага за около половин час. Тук изключвам снайперската стрелба. Отрова не кльопат-имат приоритет. Остават плашила разни, на които не знам колко може да се разчита.

    При мен гледам...налита ято косове, кацат на черешата и след секунди се чува единственно как тропат костилките по плочките на земята. Много е стресиращо.

    Коментар


    • #17
      От: Как да се отърва от птици?

      Методично и търпеливо кастрене с въздухарка помогна на баща ми за асмата. Косари и врабчета са жертвите. Имаме доста и сойки но такова до сега не е стрелял т.к. не са правили пакости.

      42

      Коментар


      • #18
        От: Как да се отърва от птици?

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Имам две пушки и два пистолета, но гаргите ги няма. Поне в светлата част на денонощието. Предполагам, че дъвчат по тъмно. Помислих да сложа отрова, но ми се вижда по-гадно от стрелбата. При нея, все пак имат някакъв шанс.
        Дърветата, с изключение на ореха не са големи и догодина ще търся мрежи.
        Колега, ако става дума за Бистрица , провери , дали не ги примамва нещо друго в твоя двор. Нашите ябълки не са пипнати от птици , а тази година са много сладки и качествени.

        Коментар


        • #19
          От: Как да се отърва от птици?

          Тия малки дупчици в ябълките и на мен не ми прилича да са от птици... Тая година от 6 дървета съм набрал купища ябълки, нямаше нападения от птици...
          Иначе, преди две седмици някъде, една ранна сутрин наблюдавах от тротоара как работят ято чавки /гарги/ на асмата в един двор Сюрията седи на покрива на къщата, нищо не ги плаши, никакъв звук, само въртят глави на всички посоки Две-три птици отиват и си вземат по едно зрънце от гроздето и се връщат на място, отиват други и така не знам до кога. Само мрежа може да ги спре.

          Коментар


          • #20
            От: Как да се отърва от птици?

            Преди няколко месеца купих 4,5мм въздушна и след отстреляна сврака и врана ,проблеми с родата им вече нямам. Оказват се умни и паметливи, което реши проблема.

            Коментар


            • #21
              От: Как да се отърва от птици?

              Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
              Колега, ако става дума за Бистрица , провери , дали не ги примамва нещо друго в твоя двор
              Какво друго освен орехът?! Дупките по ябълките са от птици. Други години съм ги виждал, но тази година не го правят в светлата част. Явно нахитряват или тазгодишните гарги са специални.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #22
                От: Как да се отърва от птици?

                Птиците ги поразнищихме. Я кажете за осите. Тая година никакви пилци, но осите съсипаха едно 10-15% от реколтата.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2709.jpg
Прегледи:1
Размер:381.1 КБ
ID:5800180
                Последно редактирано от TigerHunter; 12-10-18, 21:35.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да се отърва от птици?

                  Не си само ти,и при мен е така.
                  Пръскане с нещо против оси/забравих какво беше/,капани от шишета.
                  Нищо не помага!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да се отърва от птици?

                    Тази снимка беше, когато бях вбесен. Много голяма част от най-плодовитото младо и силно лозе.
                    За бялото да не говоря изобщо. От асмата остана една кофа зорлем читави зърна. Баси напастта!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да се отърва от птици?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Не си само ти,и при мен е така.
                      Пръскане с нещо против оси/забравих какво беше/,капани от шишета.
                      Нищо не помага!
                      Жалко. В шишетата с мед и сок от същото грозде? Тг гледах ихтиманско и ловешко се пълнеха бързо.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да се отърва от птици?

                        Пилците кьосове ,гарги и свраки ,става с пушка ,защото им щрака инстинкта и имат страх ,но врабчовите са тъпи и не им пука от пушки.За пушка трябва да си си вкъщи,по лозите връзвам шумкащи пликове ,колкото по-големи и с по-ярки цветове толкова по -добре.С това най-вече си опазвам градината ,пуцането е за стресиране когато съм си вкъщи.Тая година от кьосове и дроздове беше като "Птиците"на Хичкок ,най -вече преди 10тина дни ,направо бяха полудели и многобройни,явно ще е тежка зимата!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да се отърва от птици?

                          Като почнат да зреят черешите отстрелвам един скорец и го закачам да виси надолу с главата на дълъг кол до дървото. Птичка не припарва.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X