Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

    Толкоз са ви и научили. Има евро директива да не се продава непоискана услуга, както и да се плаща само според тариран в метрология измервател. Още в римското право има невинен по дефолт, не като тука да разбереш че си осъден чак като дойдат да те изхвърлят. От собствен имот, и то единствен. И по БГ законодателството е неприкосновен.
    Ама много се отплесваме.

    Коментар


    • #32
      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Нерде Ямбол, нерде Стамбул. Докарали сме пилеенето на средства до нива да финансираме по западните стандарти топ 20 в света. Там 4 хилки годишно, и тука толкоз! У ФМИ
      Точно това имах предвид... Не всички университети са така разбира се - има и такива, за които таксата е десетки хиляди Евро/$/годишно...
      Но е факт, че конкретните така са го сметнали - че неучещият студент им струва толкова... А за учещият - държавата плаща...
      Както бе в онзи скеч с родителите, гледащи детето си - 'къде сбъркахме' ???!!!....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

        Опитвам се да разбера каква точно е драмата с тия 4 хиляди на студент годишно и не вдявам.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Толкоз са ви и научили. Има евро директива да не се продава непоискана услуга, както и да се плаща само според тариран в метрология измервател. Ама много се отплесваме.
          Е що се подписват като не са поискали услугата, па и задраскат ,,не"то, като на избори? Още газ си трябва.
          I
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Опитвам се да разбера каква точно е драмата с тия 4 хиляди на студент годишно и не вдявам.
            Е па за 20 хилки снесени от държавата имах състуденти, дето един файл не могат да копират. Не се бъзикам, това буквално. При това единия изкара шестица на анализ 2, единствения от потока. По-красноречив пример не мога да дам. Отиваш да учиш компютри, пък те сгъват от решаване на задачки!

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Е що се подписват като не са поискали услугата, па и задраскат ,,не"то, като на избори? Още газ си трябва.
            I
            Това не го разбрах. Не се подписват, договорът с топлото е колективен, задължават те да кихаш колкото кажат, без право на отмяна. До 300 кинта сградна инсталация съм чувал. Месечно.

            Коментар


            • #36
              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Опитвам се да разбера каква точно е драмата с тия 4 хиляди на студент годишно и не вдявам.
              Не е проблема в 4-те хиляди,а в това,че Терзиев,нищо полезно не бил научил за 25-те си години прекарани в българската образователна система.
              Изхождайки от собственият си опит,Терзиев смята,че целокупното българско население е също така необразовано както самия той.
              Аз поне с такова Фпечетление останаХ от неколкоту му (на Терзиев) публикации на тема българско образование.
              Ръзбиръсъ мое и да греша щото нали и аз такова... В бългърску училище съм учил,не у Кембридж.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #37
                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Е що се подписват като не са поискали услугата, па и задраскат ,,не"то, като на избори? Още газ си трябва.
                I
                Ха, не живееш ли в България?!!
                Например - защо плащам разлика между моя тариран, сертифициран водомер и показание от общ водомер, намиращ се някъде из съседни входове на голям блок? Ами защото така е записано в Наредбичка, за да е удобно на ВИК (Когатослед водопроводното отклонение има повече от един потребител, водомерът на водопроводното отклонение е общ водомер.)
                Ама ме съмнява, че образованието ще спомогне за решаване на такива ежедневни злободневни проблеми - те са на ниво 'овчар' - т.е. проблемът е в липсата на желание, а не на интелект..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                  Чак нищо полезно не съм твърдял. По-голямата част от матряла е плява. Заради някакви си 90% от материала на останалите 10 % му излиза лошо име.
                  Ха, не живееш ли в България?!!
                  Например - защо плащам разлика между моя тариран, сертифициран водомер и показание от общ водомер, намиращ се някъде из съседни входове на голям блок? Ами защото така е записано в Наредбичка, за да е удобно на ВИК (Когатослед водопроводното отклонение има повече от един потребител, водомерът на водопроводното отклонение е общ водомер.)
                  Нерде топломер, нерде водомер! За друго говорихме, няма общо.

                  Коментар


                  • #39
                    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Опитвам се да разбера каква точно е драмата с тия 4 хиляди на студент годишно и не вдявам.
                    Да търсиш смисъл в тема пусната и/или доминирана от Терзиев, е като да клечиш на брега на Loch Ness с фотоапарат и кепче. Не че не е забавно и разтоварващо, ама няма логическа причина да очакваш положителен резултат. Просто си управлявай правилно очакванията.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #40
                      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      ..... решаване на интеграл и диференциално уравнение. Ама ти да ги решаваш с компа, не да заместваш по готова формула. ....
                      Това да знаеш как работи това с което работиш, въпреки, че е крайно пренебрегвано в днешно време, изобщо не е станало по-маловажно...

                      от там с прости математически преобразувания следва:

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ....
                      Аз правя неща дето математически неграмотен програмист не може да ги направи. На повечето не успявам да обясня и ЗАЩО не им се получават.
                      ...
                      Последно редактирано от icerunner; 01-10-18, 22:25.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #41
                        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                        Оффтопик - Гагич, я ме светни как внасяш лични здравни осигуровки в размер на 20 К месечно. Искам да видя какво ме чака като стана мельонер.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ..... за
                          Ама ме съмнява, че образованието ще спомогне за решаване на такива ежедневни злободневни проблеми - те са на ниво 'овчар' - т.е. проблемът е в липсата на желание, а не на интелект..
                          Ми аз желание от овчар не съм видял, ма от зърнар- непрекъснато. Като ги гледаш нна площада и най- вече на екран, по- учени ли са?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #43
                            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Оффтопик - Гагич, я ме светни как внасяш лични здравни осигуровки в размер на 20 К месечно. Искам да видя какво ме чака като стана мельонер.
                            То трябва и да се чете, не само да се ориг(в)аналничи.
                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Не съм съгласен. Туй неЙ популизАм. И го казвам като човек, внасящ по 15-20 000 лв. годишно здравни осигуровки и неходил на лекар от поне 12 години.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                              Терзиев, немой!!! Кахъриш се за парите на държавата, а у всяка втора тема до сега ни убеждаваше как държавата не заслужава и пукната пара да и се плаща, обясняваш ни как и данъци не плащаш доколкото това е възможно.
                              ОтворИл си тая тема пак да ревеш, че не те учили на каквото ти трябва, а те занимавАли с излишни неща... И пак да те питам, някой насила ли те е карал да учиш въобще?! Да си учил каквото и колкото искаш, или за твоята работа хартийката наречена диплома, има някакво значение?!

                              И ако бяха те учили точно тия неща, които сега ти се струва, че би трябвало, пак ли щеше да ни навиваш да не си плащаме данъците?!
                              В теб като са вложИли една торба пари, ти на държавата ли ги върна, или бачка за 15 други работодатели, за баснословни заплати, от които също каквото зависи от теб би се спестили като данъци за държавата?!
                              С какво тогава си по-полезен или различен от тия "изтеклите" в чужбина висшисти?!

                              По статистическа информация, годишно в държавата влиза над милиард от българи живеещи в чужбина(не само висшисти естествено), което е повече от размера на чуждестранните инвестиции в страната. И ти се кахъриш за изпуснати висшисти, или че ги учили на неща излишни за тебе, но не непременно излишни и за всички от тях?!
                              Не знам какво толкова си учил, но за някои неща разсъждаваш като дете(буквално, и без цел да те обиждам).
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Терзиев, немой!!! Кахъриш се за парите на държавата, а у всяка втора тема до сега ни убеждаваше как държавата не заслужава и пукната пара да и се плаща, обясняваш ни как и данъци не плащаш доколкото това е възможно.
                                ОтворИл си тая тема пак да ревеш, че не те учили на каквото ти трябва, а те занимавАли с излишни неща... ...
                                Наистина не заслужава каквото получава, пленената държава. Каквото не се окраде отива по подобни бездънни ями като темата.
                                До колкото е възможно не плащам данъци, и не познавам някой да плаща доброволно.
                                Ще те помоля да не преиграваш и да не употребяваш думички като "реване", това по повод постовете ми.
                                Какво образование имаш, че да знам как да ти отговоря нататък?
                                Наистина съжалявам, айде ако не мога да променя учебния план - поне за това, че не давах достатъчно лабаво в училище. Имаше възможност, донякъде. И да си уча каквото ми е по сърце. Досега и един не ми е поискал успеха в училище. За сметка на това питат едни и същи неща, като че има паралелен учебен план, това по занаята.
                                Тапията я искат само чиновници, а работодателят е проводник на самозахранващата се бюрокрация. Те на него искат хартишки, той на мене. Демек чиновниците решават учебния материал, после дават хартишка, после пак те я искат. Никой друг. Това за държавните поръчки е голям проблем, минимален брой хабилитирани глави и членове (горе пусках виц). Затуй търках банките до 25-тата си година.

                                @Гагич, и аз не разбрах за здравните ти осигуровки. ЧСИ не събират здр. осигуровки с тоягата както събират рекета на Студенофикация, нещо друго ще е, и не разбрахме какво имаш предвид.
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-10-18, 23:25.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X