Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв гигабитов рутер

    Привет колеги, от седмица най-после имам прокарана от Була, оптика до апартамента, от днес съм вече на 100 Mbps интернет, при теста обаче повече от 60 Mbps не може да вдигне, лаптопа ми е с SSD диск, но мрежовата му карта поддържа максимум до 100 Mbps, предполагам че трябва да взема гигабитов рутер, който да върви в комплект с флашка приемник, чрез който да може да приеме спокойно лаптопа над 100 Mbps, теста със скоростта го проверих и с Note 8, там показва абсолютно същите стойности както и на лаптопа, дали избора на гигабитов рутер с флашка приемник за лаптопа, ще свърши работа или другаде ще е проблема?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:6151063

  • #2
    От: Какъв гигабитов рутер

    Лаптопа има ли ЮСБ3 порт?
    Това което го наричаш рутер, жичен или безжичен да е на 1Гбит?
    Лаптопа, коя му мрежова карта е на 100Мбит, ако е тази в която вкарваш кабел, силно се съмнявам да можеш да се възползваш от по-високи скорости, ако е безжичната мрежова карта, то да има такива ЮСБ карти за няколко стотин Мбита.
    Определи си бюджет, виж кои устройства влизат в него и после гугълни за реални тестове за производителност в нета.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Какъв гигабитов рутер

      Как установи, че мрежовата карта е 100 Mbit/s? От 10-на години не съм виждал лаптоп с 10/100 мрежова карта.

      Най-лесно е следното: елиминирай временно рутера и виж какви скорости ще постигнеш, след това мисли за смени.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв гигабитов рутер

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Привет колеги, от седмица най-после имам прокарана от Була, оптика до апартамента, от днес съм вече на 100 Mbps интернет, при теста обаче повече от 60 Mbps не може да вдигне, ...
        Защо ли си мисля, че скоростта на интернета ти е ДО 100 мегабита, която скорост не е гарантирана?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Какъв гигабитов рутер

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Защо ли си мисля, че скоростта на интернета ти е ДО 100 мегабита, която скорост не е гарантирана?
          Така е .Но в случая на кабел трябва да постига поне 95/95.Какво минава през антената на рутера вече е друга бира.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: Какъв гигабитов рутер

            Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
            Така е .Но в случая на кабел трябва да постига поне 95/95. ...
            Трябва, ама зависи колко маймуни са на клона в дадения момент ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Какъв гигабитов рутер

              Взел съм лан кабели, довечера ще вържа директно телевизора и лаптопа с кабелите и така ще си останат, хубавото на оптичното влакно е, че токов удар не може да минава през него, така ми казаха. Ще пиша при тестовете.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв гигабитов рутер

                Това е много добър избор за рутер :
                Безжичен рутер TP-Link TL-WR1043N Gigabit, N450 Mbps

                Около 80 лв струва и е с гигабитов wan порт . За лаптоп а препоръчвам да си смениш безжичната карта вградената с такава поне на 150Mbit . Не е зле да кажеш модела на лаптоп а и ако знаеш модела на безжичната карта която е в момента .

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв гигабитов рутер

                  На тоя рутер му мина времето.
                  Сега в тоя ценови диапазон има двубандови AC (2,4-5 Ghz) рутери със USB3.
                  Избор има,в зависимост от това какво ще се прави със рутера може да се определи и бюджета.
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв гигабитов рутер

                    Колеги, свързах лан кабелите директно към лаптопа и смарт телевизора, направих тестовете, на лаптопа и на телевизора ми показаха 95 Mbps, доволен съм


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5799792

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв гигабитов рутер

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Колеги, свързах лан кабелите директно към лаптопа и смарт телевизора, направих тестовете, на лаптопа и на телевизора ми показаха 95 Mbps, доволен съм



                      [ATTACH=CONFIG]970157[/ATTACH]
                      Очаквано,но и наистина доста почака.Е -безаварийно.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв гигабитов рутер

                        Аз само да ви намекна: мегабитовите на БЕЗЖИЧНИТЕ карти нямат нищо общо с мегабитите на жичните.

                        Безжична връзка със 100мб пропускателна способност се води поне 600 и изобщо не е тривиално да се подкара.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв гигабитов рутер

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Аз само да ви намекна: мегабитовите на БЕЗЖИЧНИТЕ карти нямат нищо общо с мегабитите на жичните.

                          Безжична връзка със 100мб пропускателна способност се води поне 600 и изобщо не е тривиално да се подкара.
                          Това дето Павката показва е на жица.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв гигабитов рутер

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Безжична връзка със 100мб пропускателна способност се води поне 600 и изобщо не е тривиално да се подкара.
                            Рутера се води 350...май (3 антени) - TPLink AC1750 с LEDE. Телефона е с 5G. В момента съм на около 3 метра от рутера и дава около 80 мегабита през SpeedTest-а. Други 5G мрежи около мен през Wifi Analyzer не излизат, но 2.4G има на корем. На 2.5G и да се скъсам повече от около 40 мегабита не мога да изкарам.

                            ПП: Води се 1300Mbps 5Ghz и 450Mbps 2.4Ghz. Пробвано с телефони Samsung A3 2017 и пресен Xiaomi Mi A1. Все тая. Нямам с какво друго на 5G да го пробвам.
                            Последно редактирано от sparkybg; 03-10-18, 19:18.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв гигабитов рутер

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Рутера се води 350...май (3 антени) - TPLink AC1750 с LEDE. Телефона е с 5G. В момента съм на около 3 метра от рутера и дава около 80 мегабита през SpeedTest-а. Други 5G мрежи около мен през Wifi Analyzer не излизат, но 2.4G има на корем. На 2.5G и да се скъсам повече от около 40 мегабита не мога да изкарам.

                              ПП: Води се 1300Mbps 5Ghz и 450Mbps 2.4Ghz. Пробвано с телефони Samsung A3 2017 и пресен Xiaomi Mi A1. Все тая. Нямам с какво друго на 5G да го пробвам.
                              Замърсяване на ефира.На 5 гигахерца е малко по чисто.
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X