Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кия спортич проблем с паленето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кия спортич проблем с паленето

    Спортич 2002г,118 коня,газ бензин.
    Първото палене след дълъг престой на бензин е почти невъзможно. На газ пали без ядове.
    Забелязах че при подаване на контакт не се чува да подкачва бензиновата помпа,работи само по време на въртене. Така ли трябва да бъде,няма ли стартово покачване на гориво,и ако има,къде може да е проблема.

  • #2
    От: Кия спортич проблем с паленето

    Помпата сработва със завъртане на стартера.
    Тъй,че не ти е там проблема.
    Щом има газ,почти сигурно е,че не се кара много на бензин.
    Навярно имаш силно спекли дюзи.
    Най-добре е да се прегледа цялата система-промивка на резервоар,смяна филтър,чистене на дюзи.
    Ако след профилактиката не иска да пали отново,мери налягане на горивото!

    Коментар


    • #3
      От: Кия спортич проблем с паленето

      За помпата, Янко ти е казал. Тя не се чува при подаване на контакт.

      Проблема ти вероятно е в пълнене с гориво на колектора, като я оставиш повече време. Може да се пълни както с бензин, така и с газ.

      Щом пали нормално на газ, допускам, че колекторите се пълнят с газ. Когато се опиташ да запалиш на бензин, двете горива се смесват и става манджа с грозде ...

      Предполагам, че си с ГИ. Можеш да пробваш следното:

      Вечерта като се прибираш, остави колата да работи на газ. Стегни изходящото кранче на бутилката. Изчакай двигателя да угасне сам. Т.е. да изхабиш газта, която е останала под налягане в тръбите. Пробвай да запалиш сутринта на бензин (без да пускаш газта). Ако запали нормално от първия път, значи някоя газова дюза не затваря добре и трябва да ги смениш всичките.

      Ако пълни колекторите с бензин, то няма да пали нормално и на газ... Тогава бензинови дюзи, регулатор за налягане ...

      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Кия спортич проблем с паленето

        Интересното е,че ако запаля на газ и веднага след това обърна на бензин няма ядове. Върви си добре и пр.
        Но само на бензин трябва да въртя много,и пали на три цилиндъра,ако изобщо запали,после изчиства.

        Коментар


        • #5
          От: Кия спортич проблем с паленето

          Запекли частично бензинови инжектори ?

          Коментар


          • #6
            От: Кия спортич проблем с паленето

            Може да се пробва и без спиране на кранчето за газта и изхабяването на газта по тръбите. Просто след 1час престой да развие тръбата към рейката, ако леко изфучи, значи си държи налягане. Това на изгасена кола.
            По съм склонен да мисля, че нещо става с бензиновата система. Имал съм подобни ядове с бензиновата помпа, просто не правеше достатъчно налягане, пък и дебит не и стигаше. Сутринта пали едва едва, защото и трябва много гориво, все пак сместта е богата. Като вдигне 30-40градуса се оправя. При мен пукаше и от ауспуха+страшното забиване на нос. Така че е хубаво да се замери помпата какво налягане прави, да се види регулатора на рейката(при мен изобщо не пускаше гориво) и обратното гориво и ако това е наред да се пуснат дюзите за почистване.
            Би трябвало да имаш и датчик за температурата на входящия въздух. И пак отнякъде, може и руски форуми да се види какво съпротивление трябва да покаже според температурата.
            П.С Не си казал да си сменял филтър скоро. Може да го смениш профилактично преди да почнеш да правиш по-трудоемките проверки.
            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Кия спортич проблем с паленето

              Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
              Интересното е,че ако запаля на газ и веднага след това обърна на бензин няма ядове. Върви си добре и пр.
              Но само на бензин трябва да въртя много,и пали на три цилиндъра,ако изобщо запали,после изчиства.
              Защото е изгорила газта в колектора и после си работи на чист бензин. А газ изпуска съвсе-е-е-м мъничко, не бърка работата на мотора, но като постои една вечер изпуска достатъчно, че да напълни колектора.


              Аз съм го дъвкал и с газови дюзи, и с бензинови, и с регулатор на налягането. Просто и трите неща се обадиха при мен. Винаги симптома е трудно или невъзможно палене първия път. Разликата е в малките подробности. Като например, тази че пали нормално на газ.

              Разбира се, всичко, което пишем с колегите е на теория. От разстояние е трудно да направиш точна диагностика и ремонт. Но можеш да започнеш да изключваш един по един възможните виновници.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Кия спортич проблем с паленето

                Изпускате тази подробност ,че с ГИ не може да "пали на газ" и да обръща на бензин. Уредбата по всяка вероятност е обикновенна.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: Кия спортич проблем с паленето

                  С газов инжекцион е,но има аварийно палене,директно на газ. После си я обръщам на бензин ръчно ако реша.
                  Ще пробвам да и спръ газта от крана довечера и ще видим резултата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кия спортич проблем с паленето

                    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                    С газов инжекцион е,но има аварийно палене,директно на газ. После си я обръщам на бензин ръчно ако реша.
                    Ще пробвам да и спръ газта от крана довечера и ще видим резултата
                    На Кията не става. Изгаряла ми е бензинова помпа, няма палене на газ въпреки опитите.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кия спортич проблем с паленето

                      Това зависи от компютъра на газта.

                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кия спортич проблем с паленето

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Това зависи от компютъра на газта.
                        Всъщност си прав. Моята беше с Фобос 2 по спомен и имаше нещо, че при аварийно палене на газ пак прави някакви обороти на бензин и просто не чака температурата и времето.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кия спортич проблем с паленето

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Всъщност си прав. Моята беше с Фобос 2 по спомен и имаше нещо, че при аварийно палене на газ пак прави някакви обороти на бензин и просто не чака температурата и времето.
                          Би трябвало всеки ГИ да го може. На моя е с отметка-Да или Не, а има и определен брой аварийни паления, които може да зададеш, акъл не ми побира защо. Дал съм го на безкрайност, та ако откаже да мога да си паля директно на газ, колкото си искам.
                          А колегата с темата е хубаво да пусне едно местоживеене. Може някой добър съфорумник да удари едно рамо. А с изпускането на рейката ми се случи наскоро и го установих случайно при калибриране на рейката. Просто гумичката на 4-ти инжектор беше в отчайващо състояние. Надух я с уста и почна да фучи от дюзата. Все си мисля, че няма да е от ГИ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кия спортич проблем с паленето

                            Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                            ...Щом има газ,почти сигурно е,че не се кара много на бензин.
                            Навярно имаш силно спекли дюзи....
                            Колега , не че нещо , ама виждал ли си как се държи двигател при работа на бензин със "силно спекли" бензинови дюзи ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кия спортич проблем с паленето

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              На Кията не става. Изгаряла ми е бензинова помпа, няма палене на газ въпреки опитите.
                              И моята е с ГИ и нямам ли бензин,няма палене!После е настроена да прехвърля на газ чак когато охлаждащата течност вдигне30-32гр.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X