Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кия спортич проблем с паленето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кия спортич проблем с паленето

    От Свищов съм.
    Инжекционна е Стаг и си пали и на газ директно,няма ядове.
    След първото палене на газ,после на бензин работи и върви перфектно.
    Проблема е само първото палене.
    Смених свещи,имаше подобрение за три дни и пак отначало.
    Нов акумулатор сложих,че стария не го биваше и въртеше слабо-няма промяна.
    Аз си мисля че връща бензина в резервоара и системата остава празна,та после я пълни при въртене.
    Но съм малко на системи и абоната не ми позволява да я разхвърлян тия дни.

    Коментар


    • #17
      От: Кия спортич проблем с паленето

      Даа Янко е прав. Моя Кико е с обикновенна газова уредба и след 7 години каране на газ студена не може да запали на бензин. При -20 я паля на газ и после прехвърлям на бензин.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #18
        От: Кия спортич проблем с паленето

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Даа Янко е прав. Моя Кико е с обикновенна газова уредба и след 7 години каране на газ студена не може да запали на бензин. При -20 я паля на газ и после прехвърлям на бензин.
        Там е работата, че ГИ е нарочно мислено да не се кара само на газ. Това е възможно само при обикновена газ, каквато е и явно твоята. Паленето и подгряването(до 40-50гр) се прави на бензин, отделно всяко следващо палене е на бензин, отделно като ти свърши газта пак караш на бензин. И помпата през това време не се спира, а върти и охлажда инжекторите, тъй че е по-трудно да са спекли дюзите. Обаче понякога май пак спичат, ама по-рядко и сравнително по-леко отколкото ако кара само на газ.
        Може да се пробва да покара 1-2дена само на бензин и да сподели дали има промяна. Кой знае, може да се поотпушат, ако те са виновни.

        Коментар


        • #19
          От: Кия спортич проблем с паленето

          Пробвах с добавка за дюзи бардал, изгориха над 20 литра бензин,ама все тая. Няма промяна.

          Коментар


          • #20
            От: Кия спортич проблем с паленето

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Колега , не че нещо , ама виждал ли си как се държи двигател при работа на бензин със "силно спекли" бензинови дюзи ?
            Как се държи,колега и въобще държи ли се някак?
            Защото често двигателя не иска да запали,а ако запали прекъсва яко,гасне...
            Последно редактирано от Янко Желязков; 03-10-18, 14:36.

            Коментар


            • #21
              От: Кия спортич проблем с паленето

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Колега , не че нещо , ама виждал ли си как се държи двигател при работа на бензин със "силно спекли" бензинови дюзи ?
              Колега, извинявай но аз сериозно...би ли обяснил как се държи, щото аз мисля че имам запекли инжектори... моята тресе,при ниски и средни обороти,няма толкова мощност и това само на бензин.../с обикновена газова съм/
              Все ми се струва че е много сложно свалянето на инжектори/поне за мен/
              Благодаря!!!
              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
              Краси
              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

              Коментар


              • #22
                От: Кия спортич проблем с паленето

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                ....Как се държи,колега и въобще държи ли се някак?...
                - държи се най- малко именно така :
                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                ... често двигателя не иска да запали,а ако запали прекъсва яко,гасне...
                Същевременно колегата Свищовски твърди , че зорът му е веднъж да запали след дълъг престой , след това си въври норално на бензин .
                Следователно проблемът му няма как да е от "силно спекли дюзи" . А вече къде е точно проблема е друг въпрос .
                Виж , картинката на спекли дюзи (не чак "яко" щото изобщо все още върви ) прилича в описаното от колегата Лакатника . А как се лекува - всеки знае
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Кия спортич проблем с паленето

                  Бях писал,че след смяна на свещи проблема с паленето се оправи,но само за две седмици.
                  После пак спря да пали на бензин,влоши се паленето и на газ . Вчера пак смених свещи,но все тая.
                  Сега и да запаля на газ,после като обърна на бензин колата работи,но при по рязко подаване на газ заглъхва,дори гасне. Ако подавам газ плавно,няма проблем. Мине ли 1200-1300 оборота с плавно подаване на газ,нагоре няма ядове. Грешки няма . Може ли да е някой датчик,но защо не дава грешка.
                  Бензиновия филтър някой да даде идея как най лесно се сменя,че като гледам къде е заврян. И той е сменян,ама да го отхвърля.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X