Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При дъжд капе през вентилатора ПРОБЛЕМ-РЕШЕНИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При дъжд капе през вентилатора ПРОБЛЕМ-РЕШЕНИЕ

    При дъжд или когато се мие колата се случва да протече в купето в кракат на пасажера виновника за това е черната лайсна на предното стъкло и това че тя се
    огъва с времето и не прилепва така прътно по стъклото ето
    Първо те се отстранява като се махат пласмасовите копчета аз използвах две тънки пинсети отстрани на тях има малки дупки подпъхва се и се издърпват нагоре

    Ог долу сащо има такива те се освобождават с завъртане
    и остава това
    почиства се този канал под прозореца той е пряко отговорен ако пропусне лайсната черната от там да се оттече водата но винаги е задръстен с боклуци аз използвах тел и праскалка с чиста вода и
    с прахосмукачка обрах боклучите от долната част на кухината където е механизма на чистачките.Проверете дали не са запушени отворите отляво и от дясно през които се оттича водата тези след почистване аз си купих тънка мрежа с малки дупки и покрих отвора на вентилатора за да не влизат едри боклуци.
    Ето така

    Това отстрани е шаблона от хартия за да напасна мрежата към отвора и за да се подсигуря зда не мине вода през вентилатора сложих допълнително ламарина
    Ако случаино счупите една или повече щипки първо проверете дали има от тези в най близките автоаксесоари за тези

    не са точно оригиналните но пасват точно .
    Накрая по горния ръб на черната пластмаса аз сложих дебел слой силикон за да прилепне хубаво в горния край и да няма просвет там тъй като той остава и се запълни с силикона

    И не на последно място се махат чистачките след щипките като аз белязъх положението им с маркер върху черната пласмаса
    ето го силикона

    Дано съм бил полезен на някой.
    Ето и ламарината снимката е на колега аз забравих да снимам закрепя се с самонарезни винтове.


Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X