Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ортопедичен проблем на щерката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ортопедичен проблем на щерката?

    Много се псувам, че чак сега го забелязвам, но явно досега не се е случвало да вървя след нея.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Viki.JPG
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:6150990
    Със сигурност от понеделник ще говоря с ортопед, но пред вид, че в нашия град е само един - бих бил по-спокоен, ако някой, който е минал по тоя път, сподели информация.

    Вдясно е дъщерята, вляво е племенницата.


    ПП. И нямам идея дали тук е мястото на темата...

  • #2
    От: Ортопедичен проблем на щерката?

    Има си раздел за медицина и ще я преместя темата.

    Ама нещо не ми се вижда да не е наред девойчето. Или поне няма очевиден проблем. Нормални момичешко-женски крака.

    Евентуално може да е малко на Х от някакъв евентуален рахит в ранна детска възраст ама на тия снимки няма да го разберем. А снимки от които ще го разберем тя може да не се навие да пусне тука.

    Имаше си някакво просто правило какво е вярното съотношение на разстоянията между глезените, колената и бедрата ама пусто не се сещам сега, а букварът по тая наука не ми е наблизо.

    п.п. някой вече е преместил темата.

    Коментар


    • #3
      От: Ортопедичен проблем на щерката?

      И аз навремето реших, че щерката (голямата) е на хикс. Велико светило, личен приятел - мини десет метра натъй, мини десет метра наинак. Па така, па инак - и ми вика: Бе ти как си мислиш, че ходиш...
      И оттогава редовно дзея: Изправи краката! ...Щот просто си е кифла.
      Последно редактирано от davc; 29-09-18, 23:17.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Ортопедичен проблем на щерката?

        Тя не подозира изобщо, че съм я снимал и в никакъв случай няма да ми даде да го направя, ако знае. Във вторник и без друго имам работа при един ортопед в Карлово - ще го разпитам. Някой на лични ми предложи няколко лекаря в Плевен - ще видя и тяхното мнение...

        Коментар


        • #5
          От: Ортопедичен проблем на щерката?

          Не те разбирам какъв е проблема?Иначе тука в София ,доцент Кацаров или ВМА или "Ортомедика",специалист ортопед с много добър кабинет и апаратура за диагностика,работи с направление и ЗК.Е къде е Троян, една разходка растояние.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Ортопедичен проблем на щерката?

            ...,а на майка и краката как изглеждат? Все пак не всички крака изглеждат като стругована мебел.
            ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
            ...0888 766485...

            Коментар


            • #7
              От: Ортопедичен проблем на щерката?

              Нищо нередно няма на тия снимки. Филмираш се излишно.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Ортопедичен проблем на щерката?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                оттогава редовно дзея: Изправи краката!
                ... Не че помага...

                Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
                не всички крака изглеждат като стругована мебел.
                Не знам как изглежда стругована мебел ама на тия конкретно крака нищо им няма.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Нищо нередно няма на тия снимки. Филмираш се излишно.
                И аз това му разправям.

                ---

                Монков, вземи някой учебник по пластична анатомия и виж как се очаква да изглежда женски крак в тоя ракурс. Джокер: нищо право (в геометричния смисъл) няма в човешките крака.

                Или просто отвори фейсбука и разгледай съученичките на дъщеря си. Само да не те види някой.

                Коментар


                • #9
                  От: Ортопедичен проблем на щерката?

                  Колега, нямаш право на спокойствие, особено ако забелязваш промяна в стойката или походката. В Плевен има добри лекари, но бих те посъветвал и да отидете в Горна баня, не жали време и средства. Поне двама специалисти да я видят, па нека всичко да е наред. С имена няма да се ангажирам, имам си причини. Нещата са строго индивидуални и често пъти си зависи от късмета...Най-вероятно всеки ще ти каже нещо различно, зависи кой на коя школа е последовател. Някой ще ти каже че засега е нормално, като израсте момичето всичко ще е ОК /съвсем вероятно е да е точно така/, след 6 месеца пак преглед, друг пък да каже че ще трябва операция... Може да се наложи да преценяш и да вземаш много тежки решения. Тея хормони при растежа и това дето го ядат и пият... си е евало мамата. Болести на цивилизацията, момчетата особено са много кекави, при момичетата страдат сухожилията. Бързият растеж, активното спортуване /особено разни силови спортове/ са рискови фактори.
                  Успех желая и всичко да е наред!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ортопедичен проблем на щерката?

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    ...Бързият растеж...
                    Преди 5-6 години, за една година имахме над 10см прираст (по сантим на месец, едва ли не, се вижда как пораства - като бамбук). Пак светило, пак приятел: Ми ти кво искаш да се скъсява ли! Бе ясно, че трябва да расте, ама при тази интензивност - нещо добавки, нещо витамини, минерали, али-бали.
                    - Продължавайте да наблягате на пържолите!

                    Инак да, като е за децата - за всичко трябва да се внимава. (Вкл. с преобгрижването.)
                    Последно редактирано от davc; 30-09-18, 11:44.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ортопедичен проблем на щерката?

                      Само мога да се радвам за вас, съвсем искрен съм! Аз обаче точно пет години вече съм във филма, така че при мен настроението е друго.
                      Още веднъж успех на колегата!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ортопедичен проблем на щерката?

                        Гледай да не насадиш излишни комплекси.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ортопедичен проблем на щерката?

                          Гледай да уцелиш доктора,после и ти спокоен,а и тя ще ти се смее на притесненията.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ортопедичен проблем на щерката?

                            Най -важно е в тая възраст да се избегнат комплексите и излишните трагедии и при двата пола подрастващи!Поне по снимките не се личи да има проблем.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ортопедичен проблем на щерката?

                              Ама то аз не разбрах за какво всъщност става дума? Крака не е крив? Просто на тази снимка(първата) изглежда така.Ама то и с тоз панталон пак не може да се разбере! Върви накриво ли? Накуцва ли?
                              По принцип имам три дъщери и сме уж спортно семейство! Твърдя че ако спортува активно или има някаква интензивно физическо натоварване това не е минус а плюс! Защото точно при израстването физическата активност е най важна.И да има дефект той или се намаля или се оправя!
                              Защото просто спорта изчиства недостатъците.Считам че една от най смислените ми инвестиции е професионална бягаща пътека!
                              Второ(а може и първо да е)
                              Забелязал съм че докторите не винаги поставят правилна диагноза.Особено зависи от моментното състояние на доктора от това просто какъв човек е и доколко познава пациента!При нас самите лекари често сме ги опровергавали.
                              Трето--
                              Спорта оправя всичко -- или почти всичко - зависи от мотивацията и характера на пациента.Аз лично съм оправял и тенис лакът дето светилото каза: тъй ще е няма да го натоварваш и в следващия живот няма да е тъй!
                              Оправих го.. ама.. 2 години упорит труд в залата!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X