Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ортопедичен проблем на щерката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ортопедичен проблем на щерката?

    Много странно. Няколко пъти се опитвам да си редактирам поста, а ми връща стария без редакцията. Исках да допълня:


    avzdrav налага се пак да се самоцитирам. "В почти всички случаи са поради нежеланието на лекаря да си направи и поддържа график." Това го казвам, защото ги питам и ми казват, не си го мисля само.

    От последните постове изглежда, че съм противник на лекарите, а не е така. Противник съм на идиотщините, посочени в по-горните постове, независимо от професията на извършващия ги. В случая са лекари.

    Коментар


    • #62
      От: Ортопедичен проблем на щерката?

      Там за "Нека да чакат"(другите), показва, че всички са еднакво важни. Няма лошо, щото бързането при лекар, не е като бързането при фризьор - грешките са с различна важност.
      Последно редактирано от cecoa1; 06-10-18, 09:37.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        От: Ортопедичен проблем на щерката?

        Въпрос на възпитание е. Ако знам, че някой някъде ме чака, ще направя всичко, което зависи от мен, това чакане да е по-малко. Виждал съм човек, който знае, че полицаи го чакат да му напишат акт за неправилно паркиране, но въпреки това си остана до края на родителската среща. Аз не бих могъл.

        Коментар


        • #64
          От: Ортопедичен проблем на щерката?

          За правене на "всичко", трябва да е въпрос на живот и смърт. Иначе винаги е и според приоритети. Това, че отстрани не всички разбират приоритетите на другите, най-често значи, че не могат да се поставят на тяхно място. Още повече, когато едни и същи приоритети са характерни за много хора от дадена професия, ясно е, че няма как всичките да са с едно и също възпитание.
          Мен лично, ме чакат с определен график стотици хора на ден. Хем държат на графика, но още повече държат да им се обръща внимание, да им се дава любезно необходимата им информация, да се изчакват за каквото въобще им е нужно... И колкото повече се стремя да не закъснявам, толкова повече почват да ме дразнят и изнервят тъпите им въпроси, излишното им мотаене с което ми губят времето... Добре, че само ги возя в автобус, а не се налага да им решавам здравословните проблеми
          Затова пък понякога просто ми писва, зарязвам графика и въобще не гледам времето, тогава ми е абсолютно все тая с какво и колко ще ме занимават, мога много по-лесно да съм любезен към всички. Ако ще трябва да им решавам по-сериозни проблеми, предпочитам да не ме притиска времето.
          Та тоя мой личен опит ми казва, че не ми трябва лекар който си гони прекалено стриктно графика, колкото и както му върви работата, толкова.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X