Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ортопедичен проблем на щерката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ортопедичен проблем на щерката?

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Стелки!И не се правят восъчни отпечатъци,просто се стъпва на един скенер,скенира двата крака после всеки по отделно и се правят стелки.Това е, деформации се получават даже от неудобни обувки ,дори всичко да ти е наред с краката,също така и ошипявания!Когато се реагира и се нацели проблема е решим!
    Нарича се плантография-изследването!
    Но в тази възраст единственото решение са стелките!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #47
      От: Ортопедичен проблем на щерката?

      Днес стигнах до доктора и ще обясня за следващите търсещи (ако някога се появят такива). По снимка си каза, че е трудно да се диагностицира, но не е лошо да я погледне ортопед и евентуално невролог. Плоскостъпието и не е точно дюстабан. Правих и отпечатък на крака и по него всичко изглежда наред. Видя проблем при глезена от начина на стъпване. Глезените са по-навътре от ходилата и от това се развиват по-различни мускулни групи. Доколкото разбрах това било нещо като "псевдо" плоскостъпие. Няма нищо фатално, но има медицински трудове в тая област и ще се постарая да и обясня така, че сама да реши дали иска да направим нещо по въпроса.

      Коментар


      • #48
        От: Ортопедичен проблем на щерката?

        Много правилно и мъдро решение сте взели!Важното детето да е щастливо и да се чувства добре,идва време и всичко си идва на място,но нищо не трябва да се "проспива"!Това че реагираш ,значи ОТГОВОРНОСТ!Бъдете здрави!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          От: Ортопедичен проблем на щерката?

          @Veselin Monkov - малко не ангажиращ личен опит от мен.

          Преди една-две години жената заведе детето на някакъв редовен преглед. Лекарката я прегледала, всичко ок. Ама пуснала на жена ми мухата - Абе на това дете крачетата нещо май не са му наред, май крачетата са и на хикс и замята крачета настрани като ходи, що не идете при доктор Х да я погледне, добър специалист. С жената решихме първо да отидем при един друг детски ортопед, младо момче, при който сме ходили и преди и останахме доволни. Ама докато дойде време за прегледа два дена с жената ходихме като ударени месершмити. И колкото повече гледаме детето, толкоз повече ни се струва че верно му има нещо...

          Отиваме на лекар, обясняваме ситуацията. Той помоли малката са се събуе боса и да стъпи на един стол. После малко и повъртя ставите и ни погледна нас с жената: На детето му няма нищо, кой ви каза че има проблем. Ми така и така обясняваме ние. Той се почеса - доктора към който ви насочиха да не би да е д-р Х? Ами да. Е, тогава ясно.

          Оказва се че доктор Х има финансов интерес във фирма У, която се занимава с ортопедични обувки и стелки.... Толкова вбесен рядко съм бил в живота си.

          Та моите не ангажиращи съвети. Не се филмирай преждевременно. Потърси поне две алтернативни мнения препоръчани от хора на които имаш доверие.

          Успех.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #50
            От: Ортопедичен проблем на щерката?

            Благодаря!

            Коментар


            • #51
              От: Ортопедичен проблем на щерката?

              Да, минимум две различни мнения.
              И мен скоро на преглед в София ме изкараха болен от 2 болести като самия "доктор" ми взе изследвания и той си ги преглежда сам. Та бях тръгнал даже да търся лекарства в Турция защото тук ги нямало.
              Но нещо ме човръкна отвътре та отидох до две различни лаборатории в моя град. И какво се оказа, нищо ми е нямало от това което ме изкара доФтора от София.

              За това пообиколете на две три места.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #52
                От: Ортопедичен проблем на щерката?

                После - що ги биели лекарите...

                Коментар


                • #53
                  От: Ортопедичен проблем на щерката?

                  Там какви пари се въртят...идея нямаш. Фирмите плащат богато и пребогато да им се пласират продуктите и редовно си ги разхождат докторите...по Малдиви, Гърция, Турция...където се сетиш. ОТделно тия, дето въртят далаверка за свой джоб със собствена фирма я за оборудване, я за помощни средства...Фирмата, естествено, се води я на сина, я на дъщерята, я на някой братчед...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ортопедичен проблем на щерката?

                    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                    После - що ги биели лекарите...
                    Мога в подробности да ти разкажа. Но не е защото са некадърни или корумпирани.

                    Тук у нас да си некадърен или корумпиран не е повод за такива радикални действия.


                    Боя го отнасят тия които се пробват да вършат работа.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ортопедичен проблем на щерката?

                      Нарушена геометрия на долни крайници е сигурен залог за проблеми с основните стави-колянна и тазобедрена в бъдеще. Не мога да кажа, дали детето има проблем по неясните снимки. Дадох ти координати на хора, които ще те ориентират и ще ти помогнат, ако има нужда. Ако очакваш категорична диагноза по снимка с телефон, няма как да стане. Обобщенията ти за това кой и защо го бият не ти правят чест. Жив и здрав.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ортопедичен проблем на щерката?

                        Няколко пъти обяснявам защо съм направил снимките (и съответно темата), но явно се налага да пак да го казвам. Исках да знам дали трябва да търся лекар и да казвам на дъщерята за това. Исках да избегна тавмирането и насаждането на комплекси, ако е излишно. Както и ме посъветваха почти всички в темата.

                        Издавам едни безплатни фирмени справочници за доста градове в страната и поради това - доста често контактувам с много и различни лекари. Ще обясня защо аз мисля, че понякога ги бият.
                        Лекар е най-уважаваната и благородна професия. За съжаление в резултат на това уважение голяма част от лекарите са с доста високо самочувствие. Няма лошо в това. Лошото е, че започват да гледат на пациентите си като на по-нисши същества. Едно скромно доказателство за това е наличието на опашки от чакащи пред кабинетите на специалистите. В почти всички случаи са поради нежеланието на лекаря да си направи и поддържа график. Често когато влизам при такъв бързам да свършим, за да не чакат хората отвън, а коментара от лекаря е "Ааа, ще чакат...". Лекар в бърза помощ ще ми шие 4 см дълбока рана в корема от един инструмент. И казва на сестрата "Дай да му сложим упойка, че гле'й к'во се гъне". Значи той си е мислел да ме шие без упойка?!? Що? Че ще трябва да направи няколко движения повече? Въпреки, че точно това му е работата и затова му плащаме. Не е ли за бой такъв? Този от горните постове, който си измислял заболявания на децата, само за да вземе комисионна, не е ли за бой?

                        ПП. На всеки е ясно, че не всички лекари са такива. Но те също са хора, както всички нас, и няма как да няма егоисти между тях. Затова и понякога някъде някой го бият. Както във всички професии. Непонятно ми е защо за бит лекар трябва да се говори по телевизиите, а за бит гумаджия (да речем) не. Всъщност това донякъде доказва теорията ми за усещането им, че са нещо повече от всички останали.
                        Последно редактирано от Veselin Monkov; 06-10-18, 07:02.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ортопедичен проблем на щерката?

                          Има ли безработни лекари в България? Колко взима един лекар в България? Колко човека чакат да му седнат на топлия стол на един лекар?
                          Търсене, предлагане и... останалото ми е в подписа.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ортопедичен проблем на щерката?

                            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                            ... теорията ми за усещането им, че са нещо повече от всички останали.
                            Ако се опиташ да станеш лекар, бързо ще разбереш че СА нещо повече от всички останали. Никой не е отменил човешките им недостатъци, разбира се.

                            ---
                            Слагането на упойка е компромис от изключително много фактори и е нормално лекарят да се въздържа, ако пациентът е склонен да търпи.

                            А графика най-често го поразяват пациентите.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ортопедичен проблем на щерката?

                              Съвсем логично е да има навалица пред кабинета на висококвалифициран и опитен специалист. Има и такива, пред които не чака никой-изборът е твой. Ако просто искаш да чуеш, че на детето му няма нищо, и дай Боже да е така-можеш да попиташ кварталния фармацевт...както правят повечето сънародници.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ортопедичен проблем на щерката?

                                Не мога да се съглася, че СА нещо повече от всички останали. Учили са повече от другите, но това не означава, че СА нещо повече от тях. Това са изискванията на професията, която са си избрали.
                                Последно редактирано от Veselin Monkov; 06-10-18, 08:53.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X