Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАРНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ПАРНО

    След 7-8 сезона на газ, ще кажа - никога повече твърдо гориво. Ако някой се чуди - 45 години съм живял в къща с отопление на твърдо гориво. За контра на другите мнения, аз пък ще река, че по-добрата комбинация е газов котел и голям бойлер вързан за него. Това с БГВ е за хора, на които не им пука ама никак за сметките и опазването на природните ресурси. Може и да съм изостанал от съвременните тенденции в котлостроенето, но не вярвам да са направили котел, който при пускане на БГВ да включва втора горелка само за нея. С други думи, когато навън са -15оС и се къпят двама-трима души един след друг, поне в нашия апартамент се усеща спадане на температурата, защото отоплението спира да работи. За невъзможността от спиране на водата по време на къпането не споменавам.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #47
      От: ПАРНО

      Когато си избираш газов котел с БГВ се съобразяваш и с навиците на домакинството.Има ли миялна машина,вана.В данните му пише колко литра в минута топла вода осигурява,колко литра му е топлообменника.Най-икономично е да работи с ниска температура на водата,в проточен режим.Някъде наблизо(за Пазарджик съм сигурен)не може да няма магазин на http://herz.bg/Тръбите и пресфитингите са им хубави а и дават преса под наем.
      ...нарочно линка не е директен....
      П.П.Всеки фитинг на “белите маркучи“ създава съпротивление и шум.При медните разводки,това го няма.
      Последно редактирано от Krelion; 24-10-18, 00:21. Причина: линк
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #48
        От: ПАРНО

        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        Когато си избираш газов котел с БГВ се съобразяваш и с навиците на домакинството. ...
        Добре, дай марки и модели на газови котли, които НЕ СПИРАТ ДА ГРЕЯТ РАДИАТОРИТЕ, докато се ползва БГВ. Може на лс, за да не се брои за реклама.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #49
          От: ПАРНО

          Колега а за варианта термопомпа въздух-вода мислил ли си?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #50
            От: ПАРНО

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Колега а за варианта термопомпа въздух-вода мислил ли си?
            Това се мисли много по рано и се слагат радиатори с по една трета поне по големи. Сега разумният избор му е само газ.

            Коментар


            • #51
              От: ПАРНО

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Добре, дай марки и модели на газови котли, които НЕ СПИРАТ ДА ГРЕЯТ РАДИАТОРИТЕ, докато се ползва БГВ....
              Не знам за такива.На всички с които сме работили,БГВ е приоритет,но никой не се оплаквал от охлаждане на апартамента от къпане.Тук съм с “Юнкерс“ и бойлер 80л.Когато се намръзна си взимам гореща вана.На 20-тата секунда от пълненето трипътния превключва и работи за вода.Не съм засичал за колко време стопля напълно студен бойлер,но дискомфорт не сме усещали.
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • #52
                От: ПАРНО

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                И на мен не ми харесват тези опори към пода!
                Помисли как ще се чисти около тях...
                и още нещо: радиаторите не се хоризонтират. Винаги страната с обезвъздушителя трябва да е 1-2 сантиметра по-високо.
                Това важи единствено за старите гравитачни парни системи без помпи!Сложи в някой хотел или СПА център или на някой баровец радиатор с отклонение 1-2см. в хоризонтал и си олекнал със 100чка в плика за заплатата.При диагонален вход -изход в радиатора ,а и успореден радиатора се монтира хоризонтално,всяка повпа на скорост 3 и затворени други точки ще го обезвъздуши без проблем,а най-лесно е с налягането от водопровода ,което е нормално да е подадено като захранване към системата ,освен ако тя не е с гликол!То това от опит !За монажа към стените .Колегата дето спомена за оригиналните дюбели и винтове към радиаторите ,направо е за класна бира.Купувам винаги 8 или 10 милиметра дюбели ,но от дългите за тухла.1》100 е да не стегнат добре,а стягам с мощна бормашина ,не с гайковерт.Само в гипскартон и тухла четворка използвам помощни средства,като монтажни лепила и подобни .
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #53
                  От: ПАРНО

                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                  Колега а за варианта термопомпа въздух-вода мислил ли си?
                  Почти го навихме за газ,ти го вкарваш в размисъл.
                  Дизелов Jeep, не е Jeep.

                  Коментар


                  • #54
                    От: ПАРНО

                    Като види цената няма да има какво да мисли.Или поне аз не бих.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #55
                      От: ПАРНО

                      Колегата по-горе е прав, забравих за това, че радиаторите трябва да са преоразмерени поне с 1/3 ако е с термопомпа. Така че, в случая варианта е вече само газ.
                      До третия етаж да мъкнеш дърва или въглища и то при тези цени нагоре отново, си граничи с мазохизъм...
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #56
                        От: ПАРНО

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        ...До третия етаж да мъкнеш дърва или въглища и то при тези цени нагоре отново, си граничи с мазохизъм...
                        И абстрахирайки се от цените си е жив мазохизъм. Ако се съобразяваш и с цените, направо си отекъл - въглища с тонове, дърва на метровки и т.н. Ако ще се купуват въглища на чували и дърва на палета, цената автоматично става по 2 или по 3, зависи на колко гладен търговец ще попаднеш а те са като политиците - няма наяждане

                        П.П. Ако не си прекалено голям естет, може да лепнеш зад радиаторите от топлоотразяващото фолио - хем отразява, хем изолира стената точно зад радиатора.
                        Последно редактирано от коко келеша; 25-10-18, 06:56.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #57
                          От: ПАРНО

                          Благодаря на всички Ви. Та... радиаторите са по местата си. стените са продупчени и сега как да ги свържа. Почти 15кв. радиатори и... чесане по камбаната. С разпределители няма да се занимавам. Не мога да кача схемата на инсталацията за да стане ясно.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ПАРНО

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^B5E733CC2D556938E679D901BB69A5BA5A5BF878281158E1E0^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5801914

                            Коментар


                            • #59
                              От: ПАРНО

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^C5FA04E12A881F50E0077D0BE7A7B1DC26AD9F8A2DF9874453^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5801920

                              Коментар


                              • #60
                                От: ПАРНО

                                Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                                В понеделник имам среща със специалист от фирма -термо..... проектиране. изграждане. монтаж доставка и т.н.- на който съм дал скица на апартамента.
                                Е тоя специалист не даде ли някакви идеи, схема, план?


                                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                                Лира в банята е по-удачно от радиатор.
                                Вкъщи бяхме с лира и си остава клинч, само за топлене на кърпа става. Дори с малък радиатор разликата е огромна.


                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Замисли се, че цената на пелетите все повече ще расте, търсенето се учвеличава постоянно, а суровината за производство става все по кът, съответно и цената е нагоре.
                                Щото за разлика от пелетите цената на газта ще върви надолу? Аз не съм оптимист за бъдещето на фракинга
                                Според мен газовия бойлер е по-лесен за обслужване, стига да има качествена фирма за поддръжка в града, и стои по-добре естетически, особено за малко помещение като кухня.


                                Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                                Та... радиаторите са по местата си. стените са продупчени и сега как да ги свържа.
                                В смисъл? Първо, избор на тръби, твърди или меки. В наше село предпочитат медни. На радиатора имаш вход и изход на водата и в единия ъгъл имаш винтил за обезвъздушване. Последователността на радиаторите явно има значение, вкъщи този в банята е пръв и не може да се изключва когато е включено парното, явно има значение, всички останали могат да се спрат. Иначе има два начина, но най-удачно е с два циркулиращи кръга тръби, единия вкарва топла вода в единия край на радиатора, от другия край на радиатора излиза употребената вода и се връща обратно към бойлера да я топли, така всеки радиатор е еднакво горещ. Другото зависи от това каква система ще се инсталира, различни компоненти и т.п. Виж този линк:
                                https://defro.bg/pages-77-zatvorena-...a-za-otoplenie

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X