Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАРНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ПАРНО

    Така за мен е по-правилно, първо радиатори, после инсталацията - директно ги връзваш като я правиш.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #32
      От: ПАРНО

      Има развитие. Един радиатор монтиран а за другия чакам теракола да изсъхне. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^15807B5A5C3A5D3F5425419045CA52A7C32EFBB226BF0569EA^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:116.0 КБ
ID:5800866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^544375A1C7C84FCAB34D5756CD8744F9874C3ED5AB46A4C669^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5800867 Видях че има и стойки за радиатор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^A524A42F8A75D0AFFBDB5B7BB84D2451DA432AF556949B559A^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5800869 та... дали е правилно другите два радиатора да ги монтирам с такива стойки за пода който е със здрави дъски. -не знам къде ми е питанката-

      Коментар


      • #33
        От: ПАРНО

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:радиатор.JPG
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5800978Три радиатора ( алуминиеви ) съм си слагал с такива стойки , за сега не са мръднали .Единия на снимката е на дюшеме и стойките са закрепени за дървото .

        Коментар


        • #34
          От: ПАРНО

          Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
          ... дали е правилно другите два радиатора да ги монтирам с такива стойки за пода който е със здрави дъски.
          Само се усложнява почистването на пода.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #35
            От: ПАРНО

            Скоро правих едно парно на вила, за банята взех долна стойка, че стената беше "заредена" с тръба и евентуално кабел. Много нефелна ми се видя тая скоба, рискувах и монтирах на стената без да пробия нещо. Има разлика от стойки до стойки, в нета видях няколко вида, но тази която взех не ми хареса. Взимай истински дюбели, най-големите винтове, които минават през отвора на конзолата и монтирай на стената. никога не ползвам оригиналните дюбели в комплекта за монтаж, те са за картини.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: ПАРНО

              В едната стая осигурих радиатора и със стойки през кнауфа в бетона на стената , но в другите две ги оставих само на долните стойки . Стоят си стабилно .

              Коментар


              • #37
                От: ПАРНО

                Те си стоят, но радиаторът се клати с дюшемето като ходиш наблизо и ако е с къси водни връзки от стената, протичат съединенията

                Коментар


                • #38
                  От: ПАРНО

                  И на мен не ми харесват тези опори към пода!
                  Помисли как ще се чисти около тях...
                  и още нещо: радиаторите не се хоризонтират. Винаги страната с обезвъздушителя трябва да е 1-2 сантиметра по-високо.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ПАРНО

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Те си стоят, но радиаторът се клати с дюшемето като ходиш наблизо и ако е с къси водни връзки от стената, протичат съединенията
                    При мен е бетон отдолу и няма клатене , а връзките са дълги .

                    Коментар


                    • #40
                      От: ПАРНО

                      За мен големия проблем е в чистенето , ако сложиш стойките.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #41
                        От: ПАРНО

                        Лира в банята е по-удачно от радиатор.
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ПАРНО

                          Два радиатора вече са по стените а другите два ще са хванати за пода. Сложил съм дюбели 160х10 а тези от комплекта наистина стават само за картини и портрети до два килограма. С дюбелите май се заиграх повечко от колкото трябва -нямам опит-ама като дупчих за единия само вар 6-7см. и после кухо. Разширих отвора около ф50-60 и натъпках фугата с теракол и парченца от тухли около литър и половина та... мисля че ще държи. Наближава етап две. тръбопровод. За бойлер и лира за сега не го мисля. Скоро ще кача скица че ми е трудно да го обясня. Наближава и етап три ... пилети или газ.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ПАРНО

                            Панелните радиатори са тежки за тези стойки.Ако не ги осигуриш някак,ще се клатят(Забелязъл съм,че хората имат навика да се облягат или сядат по радиаторите).Има дюбели за тухла -четворка.За бойлер и лира мислиш сега.Ако си на газ,може и без бойлер,ама пЕлетната камина май няма БГВ!?Ако тръбопровода ще бъде с “белите маркучи“използвай качествени тръби и пресфитинги.За диаметрите на тръбите,вероятно си наясно.
                            Успех!
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ПАРНО

                              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                              . пилети или газ.
                              Тук няма дилема. Пелетите ама въобще не са алтернатива на газа.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ПАРНО

                                Дюбелите са добре, както каза колегата по-горе и аз забелязвам големи мераци за облягане и сядане по радиаторите. Има хубави дюбели за тухла 4-ка. По фаза тръбопровод - препоръчвам пресовани фитинги, ама не са още много разпространени като технология навсякъде, ако имаш възможност направи инсталацията с тях. За етап три - избираш газ, бойлера и мизерията отпадат . Замисли се, че цената на пелетите все повече ще расте, търсенето се учвеличава постоянно, а суровината за производство става все по кът, съответно и цената е нагоре. Всички дърводелни продават де що боклук отпадне за пелети, не мога два биг бега трици да взема вече. Бяха по 10 лв., вече са 15 и не искат да ми дават.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X