Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 3, малко помощ моля

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Discovery 3, малко помощ моля

    Привет,

    в момента поглъщам с очи българските сайтове в търсене на Диско 3. Следвайки съвета - колкото по-ново толкова по-добре, според възможностите ми съм се ориентирала към 2007-2008 година Дизел. Бюджета е 20к максимум (без страничните разходи), понеже ще ми е първа лична кола се вълнувам, но в никакъв случай не искам да вземам емоционални решения.

    Моля, ако знаете за някой читав екземпляр в момента на пазара да споделите Нямам набито око да знам на оглед какво да гледам, затова ще търся да наема фирма за огледи за помощ като тръгна на живо. За предпочитане колата да е от София, звънях за една в град Гоце Делчев, но като продавача ми каза "е супер и е състоянието, не виждаш ли на снимките" ме отказа още там

    Също така, ще се радвам и ако споделите читав сервиз в София, вещ в упражненията с Land Rover.

    Благодаря предварително.
    Йоана

  • #2
    От: Discovery 3, малко помощ моля

    Търси обяви в София или в близката далечина - тука има кой да отледа колата.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Discovery 3, малко помощ моля

      Аз няколко месеца търсих Диско3... Не намерих читаво и затова си взех Рейндж Ровър Спорт. Направих компромис с годината (2005), но беше с пълна история и абсолютно читав на истински 114000 км. Не съм имал проблеми. Ако искаш, пиши на лични Късмет!
      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

      Коментар


      • #4
        От: Discovery 3, малко помощ моля

        Намерила съм една читава фирма за оглед. с тях ще да е

        Коментар


        • #5
          От: Discovery 3, малко помощ моля

          Благодаря за отговора :3

          Оглеждам ги обявите и за РР спорт, но за сега не мога да кажа, че нещо ме е грабнало. Другото е че всички са на бая километри. Надявам се все пак да се появи някое привлекателно Диско

          Коментар


          • #6
            От: Discovery 3, малко помощ моля

            То хубаво търсите помощ за избор на Диско 3, но редно е първо да се каже, че това е труден за подържане джип (лично аз не се сещам за друг джип, на който трябва да се раздели купето от рамата, за да му се извърши елементарно техническо обслужване).
            Помислете добре дали Рейндж Ровър (без Спорт) не е по добрия избор.
            Успех с избора!

            Коментар


            • #7
              От: Discovery 3, малко помощ моля

              Andro, при бензиновия двигател на Диско 3 положението същото ли е?
              Как са РР СПОРТ и РР откъм обслужване, и там ли е тегаво?
              Пак за бензиновите питам.

              Коментар


              • #8
                От: Discovery 3, малко помощ моля

                благодаря за отговора

                Вземам предвид, че поддръжката на колата няма да е лека. изчетох ваши мнения в различни теми, както и на други добре осведомени участници във форума. Поинтересувах се от различни марки и все още събирам инфо. РР и спорт и другите някак не успяха да ве грабнат. Също така при отсъствието на подходящо Диско 3, може би ще се пренасоча към Диско 2.

                Може ли да споделите за някой коректен сервиз в София.

                Коментар


                • #9
                  От: Discovery 3, малко помощ моля

                  Първоначално публикуван от moonsome Преглед на мнение
                  ... при отсъствието на подходящо Диско 3, може би ще се пренасоча към Диско 2.
                  Може ли да споделите за някой коректен сервиз в София.
                  Това е добро решение. Д2 е много здрава и ремонтно пригодна кола, а цената й е 1/2 от Д3. Когато се спреш на определена кола, обади се. Добрите сервизи са различни за Д2 и Д3.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Discovery 3, малко помощ моля

                    Купето на D3 и RR Sport се отделя от шасито при смяна на ремъка на ГНП само при моторите 2,7 TDV6.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Discovery 3, малко помощ моля

                      Освен марката на предния капак Discovery 2 и Discovery 3 нямат много общо. Доста различни автомобили. Притежавам D3 2,7 TDV6 SE 2007 от почти година. Лично го го избрах и докарах от Нидерландия. Купих го от първи собственик, добре подържан и на 219000 км. Намирането на такъв автомобил в България е почти невъзможно, или поне за мен така се оказа след 6 месеца търсене. Ландровъра засега оправдава очакванията ми - голям, тежък, върви добре, вози още по-добре и засега създава само дребни проблеми. Относно отделянето на купе и шаси за смяна на ангренажни ремъци може да се поспори. В нета има доста материали със снимки и видео от които е видно, че тази операция не изисква повдигане на купето. Аз ще сменям ремъците догодина и лично ще проверя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Discovery 3, малко помощ моля

                        Да бе да....ремъка на ГНП-то се слага както дойде, стяга се ролката и се вади щифта....Аз вадя и поставям двигател TDV6 без да свалам купето.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Discovery 3, малко помощ моля

                          Прав си колега traper за предимствата на Диско 2 пред Диско 3. Но има едно "но". Притежавам и двата модела, удоволствието да караш Диско 3 е несравнимо с това да караш Диско 2.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Discovery 3, малко помощ моля

                            Аз имам Д2 и РР спорт 2008 и на шосе са несравними. Не знам защо, но по чукарите се чувствам по-уверен с диското.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Discovery 3, малко помощ моля

                              Привет, така е...за много от операцийте по двигателя и др. се препоръчва отделяне на купето от шасито, но тези операций могат да се извършат и без това отделяне, само малко по трудно. Всъщност отделянето не е трудно единственно, че е задължително подемник.

                              Наздраве.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X