Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор за мотор

    Здравейте, пускам тази тема тъй като обмислям да си взема кросов мотор. Имам опит с мотори, АТВ-та и скутери, но искам да се кача на крос за да си бръмча из гората. Не искам нещо като хард ендуро или над 300 кубика. Търся си 125 кубика крос за разходи и бръмчене. Та въпроса ми е какъв крос да гледам? Има ли значение дали ще е евтин или по-скъп крос? Honda cr 125 добър избор ли е? Какво им се чупи най-често? Евтини ли са за поддръжка? Като цяло искам да науча основното за кросовите мотори и техните достатъци и недостатъци. Благодаря предварително, ако някой ми помогне за избора на кросов мотор.

  • #2
    От: Избор за мотор

    Не съм с много опит, но напредвам бързо с темите... От това което съм научил до тук мога да ти кажа, че има мн такива теми и можеш да прочетеш за избора на мотор. Кроса е за писта и аз взех крос и то четиритактов и се кара по-трудно за разходки, отколкото ендуро, ти явно искаш 125 2т и според мен още по-трудно ще се кара за разходки. И последно помисли и за екипировка, а не само за мотор, общото мнение тук е, че е по-добре да дадеш по- малко пари за първи мотор и да си вземеш с другите екип.

    Коментар


    • #3
      От: Избор за мотор

      Благодаря за отговора! Знам, че кроса е за писта, но това е чистият крос. Като гледам обявите по сайтовете, доста често виждам смеска между крос и ендуро, затова питам. Доколкото до дали ще бъде 2т или 4т, според мен кросът задължително трябва да бъде 2т, както и еднурото, все пак трябва да са мощни за да има полза от тях . Екипировката е задължителна, защото едно падане коства много, ако не всичко. Другото което е, че не искам да си дам парите за кенеф, затова съм се насочил към хондата, защото знам, че са здрави.

      Коментар


      • #4
        От: Избор за мотор

        Според мен мотор от типа на ЕХС200/ЕХС250F, WR250F е много удачен вариант. Автора не е казал колко кг е и колко е висок, което е от значение, защото 125цата ще се мъчи с по-тежък човек. Освен това за разходки ендурото е много по-удобно и приятно за каране. Ако няма да караш extreme и т.н. някой DR също ще върши работа.
        Тази тема ще ти помогне много - https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960

        Коментар


        • #5
          От: Избор за мотор

          Фен съм на KTM и Yamaha, но тези вървят на доста добра цена. Спрял съм се на 125cc, защото ще мога да го карам с А1 категория,затова и съм решил да бъде 125ца. Не искам да взимам душицата на мотор с много екстремно ендуро и прави баири, искам да го карам по горите и да си правя кефа. Но все пак благодаря за мненията! Ще информирам като има някакъв напредък с избора.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X