Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъжен въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъжен въпрос

    За голямо мое съжаление, научих, че моя съквартирант от студентските години е починал.

    Източника, обаче, е много ненадежден.

    Как да проверя тоя тъжен факт?

    Телефоните, които имам, са или свободни, или непълни, каквото и да означава това.
    Фейкбук не е имал никога, скайп или вайбър- тоже.
    Съпругата му, с която е разведен от много години, е неиздирваема.
    Дъщерята им, е отдавна омъжена, с друга фамилия, и нямам никакви контакти с нея.
    Сестра му, също е отдавна омъжена, и също нямам никакви контакти с нея.
    Родителите му също отдавна не са между живите.
    Колеги от випуска не знаят нищо.
    Рождената му дата вече не я помня, за егн - още по-малко.

    Как да проверя дали тази тъжна новина е истина?

  • #2
    От: Тъжен въпрос

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ...
    Тръгвайки от източника на новината, през неговите източници до извора. Така или иначе, обаче, няма особено значение, щом не си близо до извора.

    Коментар


    • #3
      От: Тъжен въпрос

      Тоя филм съм го играл, но знаех трите имена на обекта, датата на раждане (т.е. половината ЕГН) и на коя община последно е бил жител. Отидох в служба ГРАО и чистосърдечно си ги излъгах, че представлявам клиент, който има саморъчно написано завещание от този търсения. Дочули сме слухове, че може би е починал, но не сме сигурни дали е така и любезно ги молим да помогнат- в случай, че е починал, да предприемем действия по обявяване на завещанието пред нотариус. Случих на възрастна служителка в деловодството, която на юнашко доверие и против всякакви правила погледна в компютъра и ме уведоми, че лицето има издаден акт за смърт преди 2 години... Това обаче ще работи само по забутани общини с малки деловодства. В София примерно няма шанс-справките са хиляди и ги изпълняват по реда на постъпване на исканията.
      Другият вариант е през база данни Население. Обаче тя е затворена-трябва ти някой с достъп. И е незаконно. Но пък ако това ще те спаси от угризения, границата между законно и незаконно у нас не винаги е ясно прокарана, а дори и прокарана, не винаги е ясно защо точно там...Съдебните изпълнители примерно имат достъп, кметски наместници, разни общински секретари и т.н.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Тъжен въпрос

        На гробищата предоставят такава информация свободно, но само за починали срещу три имена. Ако имаш представа в кой град е погребан може да обиколиш гробищата и да разпиташ.
        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

        Коментар


        • #5
          От: Тъжен въпрос

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Другият вариант е през база данни Население. Обаче тя е затворена-трябва ти някой с достъп. И е незаконно. Но пък ако това ще те спаси от угризения, границата между законно и незаконно у нас не винаги е ясно прокарана, а дори и прокарана, не винаги е ясно защо точно там...Съдебните изпълнители примерно имат достъп, кметски наместници, разни общински секретари и т.н.
          За съжаление, трябваше да се пробва този начин.

          За още по-голямо съжаление, се оказа, че информацията ми е верна...

          Още един приятел, който е на друго, по-добро място.

          Лека му пръст.


          Моля темата да се затвори.

          Коментар


          • #6
            От: Тъжен въпрос

            Съжалявам, Вени!
            Или ако имаш приятел Нотариус също може да направи тази справка

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X