Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Уффффффффффффф, първият двигател, измислен от бай Н. Ото е с полусферични горивни камери. Крайслеровото "Хеми" е от 1929г...
    Тука нещо Гугъл те е подвел. Имаш възможност да се поправиш сам.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

      Не е баш по темата, ама щото Търтьо ме върнА 25г назад, това

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a88e3b9s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:257.9 КБ
ID:5798799

      не беше ли сделаният вариант на това

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9bb33f211.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5798809
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

        Докато пусках последният си пост, точно това си мислех, че сгагичосваме гагичовата тема.

        Благодаря на Ясен за отделянето, а и за темата, защото за HEMI почти нищо не знам, т.е. какво е HEMI и основната му разлика с другите мотори ?

        P.S. Това за полусферите е ясно, а както се оказа, явно има и с плоски бУтала.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

          Определено ми е попадъл пред погледа Вайпъров в10 мотор 8.0, качен на Рам Додж. Человека беше с ръчна кутия и само на задно, с нископрофилни гуми...Не беш HEMI, обаче. Оплакваше се, че трудно набирал след 200 и прекъсвал...Не можаха да го направят никъде..Но колата си беше абсолютен изрод..,не можеш да тръгнеш без да свирят гуми, а зимата с това задно тоя пикап не знам, но луд народ всякакъв...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #35
            От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

            Е това е класически Вайпър.Стар американски "мускул" в нова кожа ,конкурент на Корвет и опасен за каране ,като Шелби-Кобра!Кобра съм виждал само по филмите обаче!На подобно нещо ,английски Морган съм се ровил,картинги за пребиване.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Оплакваше се, че трудно набирал след 200 и прекъсвал...
              Бил е електронно ограничен. Но така става когато не се чете
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Не става с гугъл. Но какво да добавя освен:
                Ясно, имаш секретна информация. Осветли мен невежия(явно няма смисъл да се дърпам от такова определение в случая), както бих те осветлил и аз с каквото мога.

                Те го Пламен, спомена чак 1951г, докато да ми обясни колко съм...нали... Ама за 29-та година, даже и той нищо не казва.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                  И аз като собственик на Хеми да помоля да ми обяснят с какво Хемито е по-различен /по-добър или лош/ от другите двигатели. За системата, която при ниско натоварване изключва 2 или 4 от цилиндрите за икономия знам, но не знам какви са другите разлики.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                    http://www.grandprixhistory.org/fiat130.htm

                    Не е първия такъв. А кога американците откриват топлата вода не знам
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                      Пак от jeko...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WhatsApp Image 2018-09-27 at 09.05.54.jpeg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5798827
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WhatsApp Image 2018-09-27 at 09.05.53.jpeg
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5798828
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WhatsApp Image 2018-09-27 at 09.05.23.jpeg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5798829
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                        Такава легенда, па да се стрОши... не мо'е да бъде.
                        Аз разбирам да е легенда, ама отвътре да са го виждали шепа хора на живо...
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Ясно, имаш секретна информация. Осветли мен невежия(явно няма смисъл да се дърпам от такова определение в случая), както бих те осветлил и аз с каквото мога.

                          Те го Пламен, спомена чак 1951г, докато да ми обясни колко съм...нали... Ама за 29-та година, даже и той нищо не казва.
                          На всички ни се случва чат-пат да изръсим някоя глупост, което изобщо не ни прави глупаци.
                          Сега няма да влизам в любовно-обяснителен режим но твоите мнения наистина са полезни за мен.
                          За 1929 нищо не казвам защото години преди последната световна ме депресират.
                          Хеми е легендарен двигател не защото е здрав надежден и неубиваем а защото има феноменални успехи в моторните спортове.
                          По едно време даже го забраниха в NASCAR защото години наред на стълбичката имаше само Хеми.
                          В моторните спортове всичко се проектира за финал. После кучетата го яли.
                          В България освен един път национален шампион в офроуда за друго не се сещам.
                          В цивилния живот Хеми е доста проблемен двигател. Основно заради огромното количество картерни газове. Картерната вентилация е уникално добра. Картерната филтрация е брутално лоша. На всяко Хеми на 100 000км във всмукателния колектор има по два пръста масло.
                          За да не се стига до първата снимка в темата, с хидравличния повдигач трябва маслото да се сменя между 5000 и 10000км НЕ ПО-КЪСНО ОТ 6 МЕСЕЦА и да се спазва предписания вискозитет. Иначе само стигането до хидравличния повдигач е 1000лв гарнитури защото е под главата.
                          Вискозитета на маслото пък е още по-шантав.
                          5.7 - 5w20
                          6.1 - 0w40
                          6.4 - 0w40
                          6.2 - 0w40
                          Моето Хеми 5.7 в момента харчи 11л на 100км ниско октанов бензин.
                          На 85 градуса работна температура с 32-ки
                          Няма катализатори
                          Няма EGR
                          Няма MDS
                          Няма хидравличен вентилатор
                          Има чисто нова горивна система която струва колкото газова уредба.
                          Конските сили все още не съм му ги мерил ама като гледам как рипа трябва да са нещо между 350 и 400

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42585818_734017396933111_2226449361926094848_n.jpg
Прегледи:1
Размер:253.1 КБ
ID:5798830
                          Последно редактирано от kinex; 27-09-18, 11:29.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Бил е електронно ограничен. Но така става когато не се чете
                            Нема ограничение, нема нищо, вървеше си и със 200 и кусур, но трудно след 200, та го дразнеше, обиколи доде има сервиз. Но общо взето безсмислена кола де, нали ти казвам- 22" джанти с пистарки, ръчка, единичната кабина -теснотия, а зимата си требва половин тон баластра в легена , щото иначе няма тръгване с това задно...
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Нема ограничение, нема нищо, вървеше си и със 200 и кусур, но трудно след 200, та го дразнеше, обиколи доде има сервиз. Но общо взето безсмислена кола де, нали ти казвам- 22" джанти с пистарки, ръчка, единичната кабина -теснотия, а зимата си требва половин тон баластра в легена , щото иначе няма тръгване с това задно...
                              Безсмислена е защото на тази кола смисълът и е да тегли. 4-5 тона тегли все едно ги няма.
                              Всички 5.7 имат ограничител на 200. 1000лв струва махането.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво е ХЕМИ и какво - не, сгагичосана тема

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                На всички ни се случва чат-пат да изръсим някоя глупост, което изобщо не ни прави глупаци.
                                Моите бяха и целенасочени, да подразня Гагич, че Търтея се отказа.
                                Та затова и няма как да се вържа да споря с теб(или да се обиждам излишно), а и няма за какво, щото и с последните си постове доказваш, че си преди всичко обективен и вътре в нещата, а не просто фен като Гагич (него също го уважавам, но техниката не му е баш силна област, и ми е забавно да го бъзикам).
                                Последно редактирано от cecoa1; 27-09-18, 17:45.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X