Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камион с кран конкретна обява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камион с кран конкретна обява

    Привет,

    Имам нужда от камион с кран. Попаднах на една обява в Холандия, което е нещото което търся.
    В случая крана избира камиона. Не съм имал камион и този конкретно няма да работи нон-стоп. Повече от 10,000км на година едва ли се предвиждат.
    Притеснява ме, че е на 1 милион км. евро 3 и изобщо не ми е ясно какво им става на камионите на тази възраст и пробег.
    За машина евро 5 с подобен кран парите ги нямам и няма и смисъл дори и да ги имах.
    Кажете дали смятате, че подобна покупка изобщо си заслужава или е въпрос на време да влязат поне толкова в ремонти.

    https://suchen.mobile.de/lkw-inserat...ction=parkItem
    Поздрави
    Последно редактирано от Pa4kata; 26-09-18, 21:48.
    леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

  • #2
    От: Камион с кран конкретна обява

    Разкажи малко за какво ти е такъв влекач с буге пред Диф...???
    Не си имал камион Аз също ама 1 млн какво да очакваш от него? Допълнително с Помпата за крана е стнал на 1,5 млн км.
    На тази възраст всичко е към графата всеки ден нещо ново се чупи.
    Мартин Димитров
    УАЗ

    Коментар


    • #3
      От: Камион с кран конкретна обява

      Колега, извинявай но се е объркал линка сега е поправен горе.
      леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

      Коментар


      • #4
        От: Камион с кран конкретна обява

        Зависи какво е правено по камиона, но като цяло за 10К км на година, би трябвало да ти върши работа.
        За да вложиш още толкова, трябва да му направиш основен ремонт на двигател, кутия, съединител, трансмисия, окачване, спирачки, че вероятно и на крана...
        Няма как всичко да сдаде багажа, ако все пак си го видял, че що годе е ОК преди да го купиш.
        Пишат, че е в много добро състояние, вероятно имат документи какво кога е правено.
        Отделно, ако е поддържан в официален сервиз, може да има информация в системата на официалните сервизи(За Скания не знам, но за Мерцедес например, тази информация се пази и излиза при проверка по VIN).
        Примерно, би било добре ако има някои сменени консумативи, които се сменят на голям пробег, като например съединител, накладки и подобни.
        За мотора тия километри не са проблем.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Камион с кран конкретна обява

          Километрите не са му много и поне на външен вид (снимки) си е добре. Винаги има нещо да ти излезе, но ако цената с крана ти е ок, смятам че няма да сбъркаш.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Камион с кран конкретна обява

            Pesci са много корави кранове . От доста години работим с един по слаб от този качен на Даф.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Камион с кран конкретна обява

              На малката диаграма модела е SP - 200/4 и е с 4 стабилизатора. А на табелката е SP200. На камиона ги няма задните стабилизатори. Кранчето е с къса стрела. Става само за разтоварване на земя. Става за фрези, стругове, тухли, арматура на земя.Все повече се търсят с дълга стрела -около 21м. Кабината е удобна при дълги разстояния, но за обекти в града с дървета! За крана ще трябва ревизионна книга + кранист. Основните агрегати не се развалят на 1млн. км . Проблем стават кранове, датчици АБС и др. При Скания са пари. С поздрав Борето

              Коментар


              • #8
                От: Камион с кран конкретна обява

                ОК, за камиона разбрах ще върши работа. За крана нещо много ми изглежда рехав спрямо тези дето вдигат 10тона на 2 метра.
                На мен ми трябва конкретно за вдигане и пускане на агрегати, 99% е до камиона.
                Другите кранове заемат половин камион. За съжаление не мога да намеря никаква информация за крановете на PESCI.
                Писах до представителството с надежда да кажат дали има още части за тоя кран, но за сега нямам отговор. Проблема ще е ако ме излъжат за възможността на крана да вдига тежко, защото 1 машина си тежи около 5т с горивото.


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160KW.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5798825
                леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

                Коментар


                • #9
                  От: Камион с кран конкретна обява

                  Купи си един МАЗ решетка за 7-8хилки ,а другите пари ги дай на жена си. За тази работа Маз-а е перфектен. Борето . Краниста пенсионер, по крана няма платки!!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Камион с кран конкретна обява

                    Снимката е от строителен обект по случайност заради авария, обикновено агрегатите са по доста по нацървени събития и за съжаление няма как да е с МАЗ, колкото и да ми се иска.
                    леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

                    Коментар


                    • #11
                      От: Камион с кран конкретна обява

                      Ако ти върши работа тая Скания, взимай някой който що годе разбира, провери я у Скания в България по VIN, после и на място при продавача, и си я ползвай после със здраве.
                      Гледам има и теглич, има и пътеки отзад за товарене на техника на ход. Освен това голям резервоар, кабината е ОК и за по-дълги пътувания с преспиване. Също така е с ниска височина за товарене, като на Джъмпбо композициите, т.е. около метър, което дава възможност да се качват по-високи товари.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Камион с кран конкретна обява

                        Еми, и без това заминавам утре по Германия ще ида да я видя... там ще търся на място някое шофьорче с него да идем.

                        Ще се похваля ако я взема
                        леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

                        Коментар


                        • #13
                          От: Камион с кран конкретна обява

                          Първоначално публикуван от Pa4kata Преглед на мнение
                          Еми, и без това заминавам утре по Германия ще ида да я видя... там ще търся на място някое шофьорче с него да идем.

                          Ще се похваля ако я взема
                          Внимавай, че не всяко шофьорче, е баш шофьор, който знае за какво става въпрос.
                          Разбира се в крайна сметка всичко е и до късмет.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Камион с кран конкретна обява

                            Мда и поради тая причина търси Волво с кран Хиаб или Палфингър.
                            Колкото по-дълъг толкова по-добре.С неизвестни кранове ще ти побелее главата при търсене на части.
                            И както казаха тоя милион километра е милион ама в движение.А крана колко е работил е друга тема.От там и скоростите.
                            Абе вземи някой дето ги разбира/кара,че иначе може да е лошо/скъпо.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Камион с кран конкретна обява

                              Ами истината е че по-стар камион с 10тонен Хиаб или Палфингър струва около 40,000евро.
                              Не че не си прав, писах на италианците с тая марка кранове, дали има части но няма отговор, което е пак някакъв вид отговор...
                              Ама тия кранове не са ли предимно хидравлика? нали е 99г.
                              леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X