Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка- Струг СУ 585

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новата придобивка- Струг СУ 585

    Здравейте колеги, наскоро се сдобих с това чудо на българското машиностроене -СУ585 в работещо състояние, паралелите са в добро състояние (по мое мнение което не е много професионално), Шпиндела има 0,01мм радиален луфт което според изписаното тук е добре. Машинката е оборудвана със конусен линеал... но му липсва винта. Другата липса е сменяемата зъбчатка с 57 зъба която е специално за нарязването на прословутата резба 19/1'' и за още 2-3 екзотични резби. По-големи проблеми има по електроинсталацията която е доста сложна поради 7-те електромагнитни съединителя в скоростната кутия. Успях да се сдобия с някаква техническа документация(паспорта) благодарение на колегата rcmodeli.
    Та на първо време издирвам въпросния винт на конусния линеал,сменяемата зъбчатка на лирата,подробна ел схема ,както и всякакви съвети и препоръки!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180925_153838.jpg
Прегледи:1
Размер:464.6 КБ
ID:6149945Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180925_153845.jpg
Прегледи:1
Размер:402.0 КБ
ID:6149946
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Sando.D; 26-09-18, 13:56.

  • #2
    От: Новата придобивка- Струг СУ 585

    Не одобрявам стругове с ел. съединител, мое мнение!
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #3
      От: Новата придобивка- Струг СУ 585

      Това ми е първия струг ,така че не мога да кажа дали е по-добре от класическия съединител,не съм търсил точно такъв струг. Този ми попадна и точно поради това че болшинството от стругари не харесват и не искат да работят на стругове с ел. съединител или без никакъв то машината е доста свежа за годините си. Имам малък опит на струг,работил съм на Ц8 известно време ,та дали ще привиквам към стандартния съединител или към електро такъв ще е едно и също за мен. А има ли обективна причина да не се харесва тоя тип схема на съединителите?

      Коментар


      • #4
        От: Новата придобивка- Струг СУ 585

        Здравей колега, ще е възможно ли, да качиш някъде снимка или да ми пратиш ел. схемата на стуга Хемус 585, че и аз търся от доста дълго време без успех.

        Коментар


        • #5
          От: Новата придобивка- Струг СУ 585

          Здавей имам го от 20 години и не мога да го пусна все мму липсва нещо...ако решиш да го продаваш на части 0889432332

          Коментар


          • #6
            От: Новата придобивка- Струг СУ 585

            Първоначално публикуван от Sando.D Преглед на мнение
            Това ми е първия струг ,така че не мога да кажа дали е по-добре от класическия съединител,не съм търсил точно такъв струг. Този ми попадна и точно поради това че болшинството от стругари не харесват и не искат да работят на стругове с ел. съединител или без никакъв то машината е доста свежа за годините си. Имам малък опит на струг,работил съм на Ц8 известно време ,та дали ще привиквам към стандартния съединител или към електро такъв ще е едно и също за мен. А има ли обективна причина да не се харесва тоя тип схема на съединителите?
            Имам винт за тази машина обадете ми се 0889432332

            Коментар


            • #7
              От: Новата придобивка- Струг СУ 585

              Sando.D ЧЕСТИТО!
              И аз преди време гледах един такъв, ама се отказах, че щяха да ми станат много струговете. Оглеждах го бая, защото на пръв поглед му липсваха бая лостове и после се светнах, че е с електромагнитни съединители. Аз лично не смятам, че това е проблем или недостатък. Дали електромагнитен или механичен все някога ще се скапе, така че все тая. Мен ме радват екзотичните машини и ще се радвам да видя и някое клипче кака работил
              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

              Коментар


              • #8
                От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                На механичния предимството му е че можеш да гп ползваш в режим полусъединител. А на електрическите проблема им не е механичен, а просто че са електрически и че са много в една машина, заедно с усложнената електрическа инсталация..
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                  Хората, с които съм разговарял за тоя струг, изтъкват като основен проблем сложната му инсталация. И естествено-качеството и. Съответно-обявите бяха пълни с неработещи и занемарени СУ-та, запокитени да ръждясват в някой ъгъл на халето, просто защото когато машината е отказала тотал или е започнала да дава проблеми, не е имало кой да я оправи. Явно в един момент обаче стана осъзнаване, че машините подлежат на ремонт, защото рязко изчезнаха от продажба и от доста време вече са си направо рядко срещани.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                    Стругчето вече е на мястото си в работилницата и даже работи. Инсталациятя му беше страшно омотана и беше направен да работи само на една скорост,датчика за налягане на маслото го нямаше.двата кабелни снопа отиващи към супорта се бяха нацепили . Та след 2 седмици борба с инсталациятя и 60 метра кабел електросистемата работи както пише в ръководството(явно на ел техника на цеха не му се е разправяло с тоя струг при положение че има още 15 машини в цеха и само 2-ма стругари).При първата проба се оказа че прави конус от 0.3 мм на 50 мм дължина (явно при транспорта се е разместила скоростната кутия). След още 4-5 дни борба доближих конуса до 0 .
                    Та по първи впечетления машинката работи много тихо и със "ел съединителя"драми няма -тръгва и спира плавно. А и има спирачка на шпиндела която също работи добре!
                    П.с Снимки не съм правил от тия процеси защото телефона ми рязко остана без камера , но ще намеря тия дни средство за снимане и ще напрвя клип как работи .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                      Честита нова придобивка, колега!
                      Успех в начинанието, че малко останахме тези зад машините!
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                        Честита нова придобивка, колега!
                        Успех в начинанието, че малко останахме тези зад машините!
                        Благодаря колега!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                          Честито колега,със здраве да си го ползваш и мнооого стружки да направиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                            Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                            Sando.D ЧЕСТИТО!
                            И аз преди време гледах един такъв, ама се отказах, че щяха да ми станат много струговете. Оглеждах го бая, защото на пръв поглед му липсваха бая лостове и после се светнах, че е с електромагнитни съединители. Аз лично не смятам, че това е проблем или недостатък. Дали електромагнитен или механичен все някога ще се скапе, така че все тая. Мен ме радват екзотичните машини и ще се радвам да видя и някое клипче кака работил
                            Нормалния механичен съединител тип Сигма в нормални условия има по дълъг живот от струга . Единствения начин да го убиеш е като оставиш машината без масло . Не бъркай това изчадие на българското машиностроене с Кюсон . Той е като повечето немски ; чешки ; американски и прочие стругове с елементарна схема от 4 контактора за реверсиране на движението .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новата придобивка- Струг СУ 585

                              Най-накрая успях да се сдобия със средство за снимане направих едно клипче на машинката,като съм снимал особеностите при работа които отличават това "изчадие" от струговете със нормален съединител и тези без никакъв.Не е в перфектно визуално състояние (шапка свалям на колегите които имат време и най-вече нерви да възстановяват машини до състояние по-добро от заводското) но поне вече е напълно работоспособен.Сега идва ред на фрезата....


                              Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                              Честито колега,със здраве да си го ползваш и мнооого стружки да направиш.
                              Благодаря колега!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X