Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява тънкостенно жилязо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се заварява тънкостенно жилязо?

    Колеги дайте ми съвет, имам телоподаващо на Харко 170 мисля че се води, работи си перфектно машинката, но имам проблем със заваряване на тънкостенни. Пробвах с малък ток на 1 но веднага пробива и прави дупка, пробвах от 0.8 тел на мина на по тънка, ефект 0, пробвах да заварявам без да загрявам детайла много, да по добре е но по скоро става като наплюто от колкото шев. Примерно да го пълня с вода.
    Ако се чудите що се вкарвам в този филм, опитвам да си заварявам "гайдата" на 2т. мотор. Всеки вика вземи си аргонче и ще пееш...е хууу ама дайте да видим със телоподавката как става че такова имам в сервиза. За една гайда аргон не вземам ако ще и турско да стане
    Който оцелее ще закусва!

  • #2
    От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

    гайдите са си тънички 0.8 така на око де...не съм мерил. Все пак има доста варианти ....да зачистиш добре за да си пасват добре половинките на гайдата да са плътни без луфт....точкуваш с твойто плътно една до друга капки и да го тръкнеш после с ламелната шайба и изобщо да не си личи че е имало заварка.... Да вземеш от някой приятел маломощно телоподаващо. Имах преди струна 160 А и на тънки ламаринки шев да направиш си беше трудна задача.

    Коментар


    • #3
      От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

      Пробвай с неръждаема 0,8, но по преди това си поиграй с подаването. Увеличавай и намалявай скороста. Ще се учудиш какви разлики прави.Не може да не става.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

        Ако листа е 0.8 караш точка до точка.До сега тънки листове не са ми се опрели,може и до модел да е

        Това неръждавейка ли е?

        Снимай,далече си,иначе бих помогнал,имам и аргон,но опит с него никакъв,по точно необходимост не съм имал да го ползвам
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

          Бижо , ако е пукнатина , правиш по една дупка в края на пукнатината , и отиваш с гайдата при някой който да го завари както трябва. Ако не стане както трябва е възможно да се пукне до заварката. Това е резонатор , има вибрации , звук , нагрява се , рязко се охлажда , не е нужно да си правиш експерименти освен ако вече не е за смяна.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

            Първо трябва да си 200% сигурен, че детайлът е наистина "жилязо" а не някаква сплав дори и под формата на тънка ламарина. Аз винаги съм си мислел, че гайдата е от някакъв чугун. После направи отворите в краищата на пукнатините и след това почни от двата края по метода на Ронин - 2-3 точки една до друга от единия край, после 2-3 точки от другия край и така, докато срещнеш двата шева. Ако имаш време може да изчакваш малко между порциите точки.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

              Ако това е наистиня желязо и наистина с дебелина 0.8, телоподаващото трябва да е много зле, за да не може да се завари. С моето съм заварявал не веднъж подложки на седалки (това, в което стои дунапрена - дали е 0.25 не знам, но със сигурност не е повече от 0.5). Вярно, с инвертор, но пък нищо специално. И на "прекъсвач" без да ги чакам да изстиват. Това с тел 0.8. С 0.6 вероятно и цял шев ще стане, ама мързела да сменям ролки тел все е надделявал.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

                Бижо, гледам, че за местопребиваване пишеш София, та ако имаш желание може да се уговорим за една проба с моето хасковско китайче (инверторно).
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

                  Поиграй си на парче скрап с ъгъла на ръкохватката.Колкото по полегнала я държиш,толкова намаляваш провара,а телоподаващото позволява всевъзможни ъгли.След като свикнеш,без проблем ще можеш да го изкараш и на цял шев,но според мен по-лесно и по-удобно ще ти е на прекъсване,независимо дали на точки или на тиренца.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

                    Гайдите не се ли правят от кожа? Аз ламаринена гайда не съм виждал!
                    ВеднАж бях у Софето и един софийски майстор ми вика - Айде ЛЕПИ .....!А а аз държа ръкохватката и го гледам умно !Па му викам -Лепило немам!

                    А па я у тоя филм с тия гайди, изопще не моа влезе!
                    Последно редактирано от welderargon; 26-09-18, 21:16.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се заварява тънкостенно жилязо?

                      Пробвай с по-бързо на телта. Може да си пуснеш и функцията за точките за да ограничиш дупките при заварката.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X