Обява

Свий
Няма добавени обяви.

90 км /ч ограничение на Тракия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 90 км /ч ограничение на Тракия?

    Днес по магистрала Тракия в двете посоки на участъка Стара Загора - Пловдив имаше наслагани знаци за ограничение на скороста.
    Естествено причина за тези знаци поне аз не видях.
    И разбира се родната пътна полиция дебнеше да прибере някоя глоба.
    Някой може ли да ми даде разумно обяснение защо са ги наслагали буквално през 2 км?

    П. С. Не мога да кача снимки, незнайно защо.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Днес по магистрала Тракия в двете посоки на участъка Стара Загора - Пловдив имаше наслагани знаци за ограничение на скороста.
    Естествено причина за тези знаци поне аз не видях.
    И разбира се родната пътна полиция дебнеше да прибере някоя глоба.
    Някой може ли да ми даде разумно обяснение защо са ги наслагали буквално през 2 км?

    П. С. Не мога да кача снимки, незнайно защо.
    Доколкото чух, заради некачествен асфалт.

    Коментар


    • #3
      От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180925_133417-750x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:205.1 КБ
ID:5798735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180925_133319-750x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:197.2 КБ
ID:5798736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180925_133305-750x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:201.8 КБ
ID:5798737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180925_133214-750x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5798738

      Ето и снимките.

      Че то този асвалт е от новия ремонт.
      Вярно, че минаха 4-5 години, ами сега кво прайм?
      Надали ще го отремонтират.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

        Пролетта бяха наслагали доста повече. После за "сезона" ги махнаха. Сега преса, тАлАвизиЙ и други медиЙ гърмят още отпреди празниците - във вълнообразния участък, за който Боко твърди, че не му бил резАл лентичката, било по Станишево време, пък БСП-то освиркват и дюдюкат, че баш Боко му резАл лентичката, пък те сигнализирАли 165 пъти, че се влагала неква сгурия вместо чакъл под асфалта. Само дясната лента е накъдрена на вълнички откакто е направен участъкът. Но сега вече и камионите почнаха да карат в лявата лента, та скоро и тя ще се накъдри... Оправяне няма - трябва да се изрови до пръст настилката и да се положи истинска. Това вероятно е по-скъпо от строителството на нова магистрала.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

          Най-много се издразних от факта, че дебнат катаджиите за някой прегрешил.
          Разбира се такива имаше много, включително и аз.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Разбира се такива имаше много, включително и аз.
            Никой не кара с 90 там, вкл. и върху вълничките. Но почти на всеки крайпътен паркинг дебне патрулка с камера.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Най-много се издразних от факта, че дебнат катаджиите за някой прегрешил.
              Разбира се такива имаше много, включително и аз.
              И с какво те издразниха?

              Коментар


              • #8
                От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                И с какво те издразниха?
                Ми да фащат лопатите и да изринат настилката? Повече полза ще има от тех.
                Навремето един мюлюционер тръгнА да ме глобява, че съм минал по заформила се пътечка през тревната площ до НДК. И ми вика: "И аз цял ден вися тука в жегата да дебна минаващи през тревата!" А аз му предложих: "Ми ако прекопаете пътечката, няма да минават" Уе-уе-е-е-е-е, замалко ни мъ арестувА...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  И с какво те издразниха?

                  Еми как с какво, плащане винетки, застраховките вдигнаха, а сега заради калпавата им работа по новата магистрала ще се движа все едно съм на коларски път.

                  И заради тяхната некадърност и алчност на управляващите, ще ме дебнат да им пълня хазната с глоби.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                    Ха, тръгнали сте да се 'задявате' с Тракия... Ами я вижте прословутата Бокова Северна тангента
                    Преди две седмици минавах и ми направи впечатление 'скока' при качване на едната от естакадите - точно на фугата.... Джипа не я усети, но предполагам за лек автомобил е сериозно изпитание...
                    И 'получих прозрение', че няма да се ремонтира или да се търси гаранционен ремонт, а е по-лесно (и правилно - няма да пипаме комисионните я) да се сложи ограничение...
                    Преди 4-5 дни при преминаване на участъка що да видя - ограничение 80км/ч ... Ама не ме изненада де - два знака са сигурно 100лв (с комисионните) - доста по-евтино е вместо да се оправи пътя...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                      Не бойте се , те са си поставили знаците.Дано не дай стане беля ще си измият ръцете.За сезона неравностите не пречеха? Сега няма никой с топки да каже кой е строил, кой е ленти рязал и кой носи отговорност.Просто знаци и казахме ви ли. А полицаите знаете имат семейства и са на служба та каквото им наредят.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                        Тези вълнички са много гадни, допреди да сложат тези знаци ограничение на 90км/ч, налагаше се да карам предимно в крайната лява лента с максималните разрешени 140км/ч , като често минавах при вълничките на средната лента, заради летящите МПС-та с над 140 км/ч ....

                        Тези вълнички според мен нямаше да ги има, ако тежките камиони не караха при най-големите жеги, ама като няма кой да ги контролира...

                        Коментар


                        • #13
                          От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                          Дааааа, тежките камиони ще да са виновни. Не заданието, не проекта, не изпълнението, не надзора, а само и конкретно тежките камиони.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Тези вълнички според мен нямаше да ги има, ако тежките камиони не караха при най-големите жеги, ама като няма кой да ги контролира...
                            Баш Боковото правителство я строЙ в този участък:
                            http://www.api.bg/index.php/bg/proek...trakiya-lot-2/
                            Проект „Доизграждане на АМ „Тракия” Лот 2, 3 и 4
                            Лот 2 „Стара Загора – Нова Загора” от км 210+100 до км 241+900
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                              То си е ясно че го има и фактора " икономия (присвояване на едни парички) при полагането на нов асфалт " но това е една друга тема....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X