Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Хюндай Соната 3.3 автоматик (Sonata NF, 2005-2010)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Хюндай Соната 3.3 автоматик (Sonata NF, 2005-2010)

    Здравейте! Моля, за мнения за Соната NF (2005-2010) с двигател 3.3 бензин, автоматик. Знам, че двигателят е доста рядък у нас, за разлика от таксиджийските 2.0 и 2.4 бензин, както и 2.0 дизел, за които има доста мнения и информация. Мотора е с код G6DB и e 235 к.с. Основно ме интересува, дали ще се вмести в 15/100 градско и 10/100 извънградско, нормално каране? Проблемен ли е 5 степенният автоматик? И най-важното – този двигател има ли проблем с работата на пропан-бутан, в смисъл потъват ли клапаните бързо? Защото е с модерните през тези години размерни повдигачи/чашки и реглажът на хлабината е доста по-трудоемък и скъп в сравнение с моделите с „пулове”, еле пък с обикновени рег.винтове на кобилица.

  • #2
    От: Мнения за Хюндай Соната 3.3 автоматик (Sonata NF, 2005-2010)

    От една година се оглеждам в точно тази Соната, като ме интересува 2.0 бензин и автомат, но предвид, че с този мотор не е предлагана в Европа, изпадат много рядко, да не говорим и автомат. Има жълти, но тях въобще не ги гледам.
    Другият вариант който ме интересува, но ако успея да реша проблема с данъка, е точно този за който питаш.
    235 коньовият мотор (за разлика от следващият 3.3) има голям въртящ момент в ниските, което в комбинация с автомата би трябвало да се държи добре.
    Относно автомата, капацитети казаха, че няма никакъв проблем.

    Мисля, че е доста добър избор, а и като гласуват новите данъци цените на всичко над 200 коня (особено на леките коли) ще станат по-приемливи.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X