Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

    Здравейте колеги, започнах един проект и се оказа много тежък и труден за мен. Труден заради не толкова техническите ми познания и тежък заради време и средства. Е момента съм на кръстопът. Купето ми е адски изгнило и не мога да открия майстор, който да ми се врече да го изкърпи. Попадна ми едно много запазено от 2001г без ръжди и удари.
    Ако някой е сменял купе и е минал през тази хамалогия нека сподели мнение. Купето донор е без абсолютно нищо, няма врати, стъкла, интериор, мостове...нищо. До колкото четох всичко е съвместимо, само вратите, мигачи и стопове се различават.

    Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

    Със сигурност е по добре да смениш купето със здраво, отколкото да кърпиш изгнил ръждилник.

    Номера VIN е на купето. Трябва да го измислиш някак...
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

      Мисля, че документално ще се справя, но в момента чуденето ми е дали да се захващам и колко е трудоемко. Който е минал през това може би ще даде някой съвет..

      Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

        Аз, съм минал няколко пъти, точно с Чероки. Повярвай ми- не си заслужава. Ценово. Независимо, че в моите случаи, друг плащаше. Купи си здрав, без ръжди джип.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

          Не си заслужава заради парите, които ще се дадат за труд ли?
          По принцип това е и едната причина заради която се чудя- толкова много разходи, нерви и време заради Чероки... дали не е по- добре да си търся направо накой друг джип

          Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

            Търси здрав джип, независимо от марката. Щом не можеш да свършиш сам поне 90% от работата, не се захващай. Това го казвам като собственик на Чероки (все още неизгнило) и вече бивш тенекеджия.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

              И аз съм го мислил и дори бях започнал тази работа - НЕ си струва дори и да опитваш, според мен, защото:

              1. Има толкова много работа като човеко-часа, че си нямаш идея, само таблото ти е един ден, минимум.

              2. Има толкова много болтове и гайки, които ще са не просто ръждиви, не просто гнили а направо заварени на монолит, всяка една такава ти е от 5 мин минимум до към час с възстановяването и баенете с горелка, ВД40 и други химии.

              3. Ще ти трябват инструменти, които съм убеден, че ги нямаш(щом питаш по този начин) а за да ги купиш и после калкулираш времето си, ще си вътре МНОГО пари.

              4. Играчка е и малко рисково да извадиш всички ВИН табелки от единия и да ги сложиш на другия джип, само това сигурно ще е поне още един ден работа с нужните умения, инструменти и късмет.

              И то какво излиза, я поработи 2-3 седмици, стисни зъби(разходи), изкарай парици и си купи друг джип и този дръж за донор или продай на части.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                Съгласен съм с всичките точки и като тегля чертата се чудя дали си струва за Чероки да го правя. Но за 5-6000лв се съмнявам да намеря джип без ръжда и гнило. Поне като прехвърля всичко ще знам, че имам здрав автомобил. Отделен е въпроса, че по ходовата част има много забележки, нова газова уредба, ревизия на двигателя....

                Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                  По принцип знаех, че работата е зле, но не очаквах чак толкова. Тръгнах с голямо желание, но уви.
                  Имам нужда от джип, не съм заклет фен на определена марка и имам мерак да започна някой проект. Времето ми е малко и нещата бавно ще се случват, а с тази морга времето ще отиде.........

                  Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                    6 000 лева са 3000 евро и почти толкова хиляди паунда, за 3 бона в Европа може да си намериш добър джип, за около два бона на острова може да намериш много добър десняк Гранд Чероки с газова, бъкан с кожи, екстри и т.н. докарване до БГ ако всичко мине без инциденти може да ти стъпи под 1000 лева, но десняк все пак.

                    Ако имаш желание и готовност да си стегнеш колата, защо не вземеш някоя италианка, ще има ядове сигурно с двигателя но ако си късметлия може и да няма, говоря за нещо бензиново с голям двигател, поне няма да е гнило/ръждиво като всичко от Западна Европа.

                    Аз за около 1000 лева общо купих две Черокита 4л, едното пали като помирише ключа но не мина преглед заради гнило купе, другото бе донор. На жена ми джипа е Черок с 4" лифт, газова, шнорхел, климатик, екстри, хубави джанти, гуми и т.н. и всичко това го взех за малко над 3000 лева, за три години ремонтите са маслена помпа(от донора), компресор климатик(от донора), кардан/каре(от донора), ролки/ремъци/масла хубави нови, капачка на делко(нова), кабели на свещи(нови), накладки предни(нови), фреон 2 бутилки по половин кило, всичко това в пари няма 1000 лева. Подържам Черока защото данъка и застраховката заедно са по-малко от на Вранглера ми пътния данък за една година.

                    Сметни си всички разходи за ремонти или за друг джип (покупка, регистрация, номера, данъци, смяна на консумативи, едни 4-500 лева за ремонти) и виж как изглеждат нещата от прагматична гледна точка, не от емоционална
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                      Това е директно за моргата!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                        Защо?

                        Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Това е директно за моргата!!
                          Грешка ! - за вторични суривини.

                          А с какъв ДВГ е тва

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                            2.5i с газ


                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на купе от cherokee 1994г с купе от 2001г.

                              Първоначално публикуван от Antonio_ Преглед на мнение
                              Защо?

                              Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
                              Защото, според мен ремонта ще излезе златен.
                              Това, май е давено в солена вода.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X