Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

    Треволяците в края на лятото са бая високи и си мислех, че съм наскубал такива с "дъното" или както там му викат, на "Хемито" ми - виждаше се да виси нещо отдолу. Реших да го махна. Заврях се под колата и :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180922_162135.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:6149890

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180922_162129.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:6149889

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_01_BURST20180922162126.jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:6149888

    Значи, това нещо е бая здрава (от "капрон" ли, от брезент ли) лента, виси някъде изпод гредата на раздатката, влиза под десния праг, сега гледам на една от снимките, че се усуква (или се е "заметнала") и около тръбата на ауспуха.

    Някой знае ли какво е това? "Монтажно въже", "мунинг" тип "вРъжи го... ама не с тел, а с лента" от предишен собственик?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

    Спам
    Да беше руско, да ти кажа- сменили са осигурителния синджир с евроматериал. Това не е, та знаещите са на ход
    пп майсторите са привръзвали нещо при разтуряне отдолу
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

      Това не е ли метално?
      Ауспуха се връзва към купето с метална уплетка - да не е това?
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

        Това ми прилича на някаква маса.. Може да е за намаляване електрокорозията (както е споменал onufriz)..

        P.S. на последната снимка не се ли вижда другата част от парчето на фланеца?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Това ми прилича на някаква маса..
          Баш си е маса, нека си висИ няма ядове.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

            Прилича визуално (на метална оплетка), но на пипане не е като метално. Лесно се сгъва, като го сгънеш, не стои сгънато, нито се изправя като пружина, отпуска си се - като плат "се държи". Освен да е по някакъв много авангарден технологиЙ правено - хем да има метални нишки, хем да се държи като въже / ремъче.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

              За да бъде един материал електропроводим, по принцип не е задължително да изглежда като арматура ф12...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                метална оплетка
                Такава е, има е на сичкотУ "Крайслер"
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  За да бъде един материал електропроводим, по принцип не е задължително да изглежда като арматура ф12...
                  Виждал съм маси и оплетки - това не прилича на тях. Ако обаче приемем, че все пак е маса (по някакъв космически технологиЙ) - каква му е функцията и кое е свързвало - тръбата на ауспуха с корпуса на колата ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                    Мерни го бе, то ще си покаже дали е ел проводимо
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Това ми прилича на някаква маса.. Може да е за намаляване електрокорозията (както е споменал onufriz)..

                      P.S. на последната снимка не се ли вижда другата част от парчето на фланеца?
                      Те тоя въпрос задавам и аз.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                        Намирам два клипа в "тубата" за "broken ground strap" - единият е за Jeep ама 2013 и е в коша на двигателя, но пък лентата много прилича визуално на моята.
                        Другият е за "Субару" ама точно "замасяване" на тръба на ауспуха касае. Човекът във втория клип си прави самоделка от кабелче.
                        Има подмятания, че ако няма такава маса, почват съобщения за грешки на "ламБо-сондите"
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                          Ами това 'парцалче' е толкова гъвкаво за да не се къса лесно при вибрации и огъвания...
                          Каква е причината за замасяването - дали против електрокорозия или за заземяване заради намаляване на електронния шум в сигнала от ламбда сонди или други датчици - това е друг въпрос...
                          Всяка оплетка би свършила работа..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                            Това е масата на раздатката. Не е хубаво да виси. Възтанови я.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Платнена лента отдолу Grand Cherokee WK/WH

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Това е масата на раздатката. Не е хубаво да виси. Възтанови я.
                              Точно.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X