Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Feroza HD-E придръпване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Feroza HD-E придръпване.

    Здравейте на всички!
    От 1 седмица изведнъж се появи проблем с Ферозата ( 1,6 HD-E). Започна да придръпва ( лашка, сякаш не и стига горивото) при леко до средно ускорение от ниски обороти до към 3000 - 3250 об/м, без значение на коя предавка, след тези обороти проблема изчезва! При голямо настъпване придръпване не се забелязва. Развърта и ускорява във високи обороти до червената зона на оборотомера както винаги е правила => изключвам недостиг на гориво? Резервоара е чистен, горивната помпа и филтър са сменени, кабелите на свещите и свещите също преди около 25 000км това. Свещите са бледа керемида. Чрез дианостика с чек енджин лампата няма записани нови грешки ( дава грешка в егр-а, но това е откакто съм я взел). Няма промени в паленето и празния ход!
    Проблема се появява след като загрее!!! През първите 2 3км след студен старт, придръпване няма.
    Приемам всякакви идеи и съвети!

  • #2
    От: Feroza HD-E придръпване.

    Колата има ли газова уредба?
    Абсолютно същия проблем имах с моята Вектра x16xel, която е с газов инжекцион. Свали ЕГР -а и го изчисти, това че е имало грешка за него и колата е работила нормално не значи, че сега не се е задръстил тотално и вече не пречи на правилната работа. Свали свещите и огледай по керамичната част за черни точки и черти - пробиви на изолацията. Осигури си видимост на максимална част от запалителните кабели и огледай на тъмно при работещ добре загрял двигател за пробиви на изолацията. Ако имаш пробиви на свещ/и или кабел/и е хубаво да се сменят и кабелите и свещите, за да не хвърлиш още едни кабели или свещи в кофата.

    П.п. Задължително започни със сваляне и почистване на ЕГР-а със спрей за целта - аз подцених този проблем и си платих с комплект кабели и свещи на 400 километра в кофата.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #3
      От: Feroza HD-E придръпване.

      Егр- а не работеше още откакто взех джипката, проверявал съм го с вакуум, седи в затворено положение, даже за всеки случай го бях и затапил с метална планка. Няма газова и никога не е имала, така че и това го изключвам като проблем

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X