Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся part-time на задно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Търся part-time на задно

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Е, да пусна, ама нали пиша и аз през телефона като теб, трябва да остане малко повечко време за писане.
    Иначе си мислех да са подредени по обем на мотора - така Рекстън, МЛ и Гранд 2,7CRD ще са близко за сравнение с почти еднакви мотори (въпреки разликите). Също и Теракан 2,9, Чероки 2,8, защо не и Туарег 2,5 R5(предвид МЛ-а в листа), Диско с Td5, Фронтера с 2,2DTI.
    Може и от по-старите мотори да се включат покрай по-съвременните, примерно Терано с 2,7, защо не и 3,0, Патрол 2,8 и 3,0 (ако влиза в бюджета), Паджеро и Паджеро Спорт. И сигурно още, които не се сещам.
    И да се кажат плюсове и минуси за всеки, плюс разходи на гориво, и най-важното кое колко е подходящо за извън пътя и обратното.
    Така който се е засилил, прочита едно друго за всичките на куп, и като ходи по пазарите е подготвен теоритично, слага на кантара и знанията и състоянието на най-читавите бройки на пазара, и по-лесно стига до правилен избор.
    А не, вижда я добра, но нищо не знае за нея, и докато разучи тя заминала...После с друга пак същото...и няма я ползата от файдата.
    Нали идеята ти беше да се разглеждат само по-нови модели, а и за старите класики доста е писано, освен че те обикновено не са първи джип, а се ползват от тези които вече знаят какво и защо искат.

    Хареса ми идеята ти за общо сравнително разглеждане на някои модели, като наистина е удачно да се сравняват четвъртаци с други такива и петаци с петаци.
    За дизелови шестаци под 15г и 10К лева не се сещам.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #77
      От: Търся part-time на задно

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      И колко ти струва да я вкараш в пътя и я поддържаш там.
      За това може би е добре да се направи отделна тема, освен ако няма такава, щото инфото ше се размие в другото и хората за които ще е полезно тотално ще се объркат.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #78
        От: Търся part-time на задно

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Нали идеята ти беше да се разглеждат само по-нови модели, а и за старите класики доста е писано, освен че те обикновено не са първи джип, а се ползват от тези които вече знаят какво и защо искат.

        Хареса ми идеята ти за общо сравнително разглеждане на някои модели, като наистина е удачно да се сравняват четвъртаци с други такива и петаци с петаци.
        За дизелови шестаци под 15г и 10К лева не се сещам.
        То не за хептен стари, ама примерно има някои, които са от по-старото поколение, а се правят няколко години след 2000г. Примерно Терано, Паджеро Спорт и подобни, та дори и Рекстъна докато е още с 2,9. Там имаме плюсове като надеждност, непретенциозност към гориво и пр. А пък могат все още да се намерят в задоволително състояние без ръжда(заради годините и ръждата отпада примерно Паджеро 2).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #79
          От: Търся part-time на задно

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          То не за хептен стари, ама примерно има някои, които са от по-старото поколение, а се правят няколко години след 2000г. Примерно Терано, Паджеро Спорт и подобни, та дори и Рекстъна докато е още с 2,9. Там имаме плюсове като надеждност, непретенциозност към гориво и пр. А пък могат все още да се намерят в задоволително състояние без ръжда(заради годините и ръждата отпада примерно Паджеро 2).
          Да де, ама точно за тия класики има бая теми, а и вече са пълнолетни.
          Масовото питане е от хора които търсят нещо 10-15 годишно до 10 000лв, като не са наясно, че комплект нови гуми е 1000лв, щото до сега са ползвали и обслужвали леки автомобили.
          За тези които търсят някое по-паркетно градско SUVче вече има достатъчно теми, та наистина е добре да се отвори една за тези които търсят малко по-сериозна разходко-виладжийска техника.

          P.S. Ше зема да ти отворя една тема, пък другото ще е за/от теб.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-09-18, 22:00. Причина: P.S.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #80
            От: Търся part-time на задно

            Аз не знам защо мислите ,че теракана харчи много. Моят е парт тайм, автомат, дизел в градско харчи 12, извънграско със скорост от 100км харчи 8. Магистрално със 130-140 харчи 10. Има същият вариант с ТОД раздатка , но руснаците предлагат за скромна сума контролери ,които могат да го направят с опция 2Н, 4Н, 4L, 2L , auto. На мен ми се струва перфектно, има си ЛСД.След 2005-а е и е под 10к лв.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #81
              От: Търся part-time на задно

              10/100 нафта за джип е добре, но на който е карал само лек автомобил до момента му се виждат много.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                От: Търся part-time на задно

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                10/100 нафта за джип е добре, но на който е карал само лек автомобил до момента му се виждат много.
                Ами аз просто вече не карам със скорстите, с които карах преди(като ерген без деца). Преди си бръмчах по магистралата със 160-180 и разход 6/100. Сега обаче имам семейство и нямам за къде да бързам. Возим си се със 100 с място за всичкият багаж който имаме и пак се движим комфортно.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #83
                  От: Търся part-time на задно

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  Ами аз просто вече не карам със скорстите, с които карах преди(като ерген без деца). Преди си бръмчах по магистралата със 160-180 и разход 6/100. Сега обаче имам семейство и нямам за къде да бързам. Возим си се със 100 с място за всичкият багаж който имаме и пак се движим комфортно.
                  Това бяха и моите магистрални скорости, но джипката е първото нещо с което инстинктивно карам бавно, даже понякога ако не бързам се усещам, че ме настигат ТИРовете, което значи, че съм с под 90, което пък само по себе си е глупаво когато си на магистрала.
                  Това е и една от причините Мусото да ми харесва, защото когато съм сам на извънградско дори не си пускам музика, и ми е супер спокойно.
                  Опитвам се да го правя и на градско, но колкото и равномерно да карам, по светофарите почти винаги съм пред някой който ме е изпреварил малко преди това на някоя права.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #84
                    От: Търся part-time на задно

                    Избрах и закупих Rexton 2007 с TOD... Видях, че се продават ръчни хъбове за Rexton, но питането ми е има ли проблем да се сложат такива на TOD система... смисъл заслужава ли си откъм разход, защото ако в града, където колата не буксува и не затъва в мочурища тя е доколкото знам на 100% задно и реално не виждам смисъл за такива хъбове в града за по- добър разход! А за проблеми питам дали няма да светне като елха от грешки заради тези хъбове? Питам всичко това, защото съм тотално бос и не мога да си го обясня логично!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Търся part-time на задно

                      TOD с хъбове е нонсенс.

                      Изчакай малко с подобренията, първо виж какво трябва да се потяга.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Търся part-time на задно

                        Първоначално публикуван от titanium Преглед на мнение
                        Избрах и закупих Rexton 2007 с TOD... Видях, че се продават ръчни хъбове за Rexton, но питането ми е има ли проблем да се сложат такива на TOD система... смисъл заслужава ли си откъм разход, защото ако в града, където колата не буксува и не затъва в мочурища тя е доколкото знам на 100% задно и реално не виждам смисъл за такива хъбове в града за по- добър разход! А за проблеми питам дали няма да светне като елха от грешки заради тези хъбове? Питам всичко това, защото съм тотално бос и не мога да си го обясня логично!
                        Добре дошъл в клуба !
                        На TOD не можеш да сложиш директно хъбове, а за целта трябва да смениш всичко отпред, което пък няма да ти хареса като цена.

                        P.S. От TOD става перфектен и парт-тайм, но темата не е за това и по-добре се порови в раздела.
                        Свържи се с rosenmvr, всичко е отработил.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #87
                          От: Търся part-time на задно

                          Благодаря за бързите отговори!
                          Иначе по колата изненадващо, но няма много работа за правене! До момента смених всички масла без тия на диференциалите (още нямам конкретно мнение да ги сменям или не), дискове и накладки предни и нови гуми и взех, зимни (летни си имаше и то добри, което също е изненадващо)
                          Дразнещото, което има да се прави, но досега четох за него е тресенето при над 100км/ч! Ако някой може да ми даде насока къде да отида за да се рециклира кардана и каквото друго съпътстващо има ще съм крайно благодарен и ще се радвам да почерпя някоя и друга бира!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Търся part-time на задно

                            Честита придобивка и безаварийно!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Търся part-time на задно

                              Първоначално публикуван от titanium Преглед на мнение
                              Дразнещото, което има да се прави, но досега четох за него е тресенето при над 100км/ч! Ако някой може да ми даде насока къде да отида за да се рециклира кардана и каквото друго съпътстващо има ще съм крайно благодарен и ще се радвам да почерпя някоя и друга бира!
                              А сигурно ли е, че е кардана? Преди да го свалиш пробвай да разхлабиш болтовете на висящия лагер. Виж дали си променя видимо мястото. Стегни го за проба в новото положение. И още едно предположение - външни карета на полуоските. При мен имаше такива вибрации при около 100 км /Теракан/. Като проверих полуоските за луфтове се оказа че са доста големи. Лагеруването на главината се проверява лесно, но игления лагер на шенкела ако е разбит се износва и вала на карето на полуоската от вибрациите. След смяна на полуоските комплект с външни и вътрешни карета при мен проблема изчезна. Дано да не е това причината, че финансово не е прятно.
                              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                              Коментар


                              • #90
                                От: Търся part-time на задно

                                Не не съм сигурен в това... Първо трябва диагностициране на проблема къде е, но за целта ми трябва и сервиз, където да ги разбират тези неща. Това е основното и като цяло за мен по- трудното.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X